Az e.on segítségével |
Az elmúlt idényben, és az idei esztendőben is gyengélkedik a ZTE felnőtt labdarúgócsapata. Szerencsére az utánpótlás tavaly kitett magáért, reméljük, idén sem maradnak el a sikerek. A 2002–2003-as kiemelt országos bajnokságban az U 17 éves korosztály bronzérmes lett. Utánpótlás-vonalon ez volt az elmúlt tíz esztendő legnagyobb sikere. A kiváló szereplésről és a távolabbi tervekről Bita József és Holdosi János edzőkkel beszélgetünk. |
– Az utánpótlás korosztályban is a felnőttekkel megegyezően bonyolították le a pontvadászatot – így Bita József. – Az alapszakaszt követően itt is rájátszás következett, amelyben sikerült megszereznünk a harmadik helyet. Amikor az e.on belépett a ZTE szponzorainak körébe, megváltozott a nevelőmunka. A támogató kérése volt, hogy egy csapattal két edző foglalkozzon a minél hatékonyabb képzés érdekében. A bajnokságban remekül rajtoltunk, az idény elején megszerzett lendület kitartott a teljes őszi idény során. Az alapszakaszban versenyben voltunk az első helyért. A rájátszásra kicsit elfáradtunk, így az Újpest és az MTK mögött harmadikok lettünk. Az előttünk végzett két csapat kiemelkedett a mezőnyből. Mindkét együttesben öt-hat korosztályos válogatott szerepelt. Mi főleg technikai képzettségben maradtunk el tőlük. Ezért is lenne jó, ha javulnának a feltételek a városban, több pályával rendelkeznénk. Mivel technikai képzést csak jó talajú létesítményekben lehet végezni.
Az e.on ZTE nagyon fegyelmezett, egységes, lelkes társaság benyomását keltette. A siker alapja főleg a csapatjátékban rejlett. A csoport gólkirálya a ZTE csapatából került ki, 29 góllal Egle László végzett az élen. A fiatalember tavaly nyáron került az egerszegiekhez. A játékosok többsége ZTE-nevelés, csak pár fiú került oldalági beiskolázást követően a csapathoz. Az országos bajnokságot megelőzően sajnos a megyei serdülő bajnokságban szerepelt a csapat. Itt rúgtak kétszáz gólt, és kaptak hármat egy idény során, de az eltöltött egy esztendő nem szolgálta a labdarúgók fejlődését.
– Az e.on kérése nagyon jó volt, hogy két edző dolgozzon a csapatnál – folytatta Holdosi János. – Én másodállásban dolgoztam a csapatnál, a főállású edző Bita József volt. Ez is az e.on kérése volt, hogy a két szakvezető közül az egyik főállású legyen. Jó lenne idővel elérni, hogy nemcsak a felsőbb, hanem az alsóbb korosztályoknál is két edző dolgozna, mert a technikai képzést ott kell megvalósítani. Semmilyen összetűzés nem volt közöttünk, Jóskával együtt készítettük az edzésterveket, mindenben közösen döntöttünk. Félő volt, hogy egy gyenge színvonalú bajnokságból felkerülve nem sikerül jól szerepelnünk, de szerencsére a fiúk éhesek voltak a sikerre. Ősszel nyertünk az MTK ellen Pesten. A téli portugáliai edzőtábor még motiváltabbá tette a társaságot. Amikor a rájátszásra sor került, akkor éreztem, hogy a megyei serdülőben eltöltött egy év károsan hatott a csapatra. A rájátszásra elfáradtak a gyerekek, nem fizikálisan, hanem mentálisan. A már említett gólkirályunk mellett, szintén oldalági beiskolázást követően került hozzánk Ágoston Szilveszter, aki a magyar korosztályos válogatott tagjaként szerepelt a portugáliai Európa bajnokságon. A sikeres szerepléshez az is kellett, hogy a csapat gerince már régóta együtt játsszon. Ősszel folyamatosan jó teljesítményt nyújtó kapusunk volt, aki tavaszra kicsit elfáradt. A védelemben a két középső ember jó teljesítményt nyújtott. A középpályán folyamatosan voltak húzóemberek. Elől pedig Egle és Ágoston gondoskodott a góllövésről. Játékszerkezetünkkel a 4-3-2-1-es piramis felállással is sikerült meglepnünk ellenfeleinket.
Az együttes az idei bajnokságban az ifi A-ban szerepel, a csapatban az adott korosztálynál fiatalabb gyerekek is szerepelnek majd. A színvonalasabb bajnokság nyílván felgyorsíthatja fejlődésüket. A két szakvezető kíváncsi rá, hogy egy osztállyal feljebb mire lesz képes a csapata. Az edzők szerint eddigi eredmények alapján három játékosnak jó esélye van, hogy idővel NB I-ben szerepeljenek.
Bemutatkoznak az újoncok (II.) |
Lapunk múlt heti számában a ZTE egyetlen nyári igazolását, Varga Zoltán kapust mutattuk be. A labdarúgócsapat felnőtt keretében helyet kapott három tehetséges saját nevelésű játékos is. Most őket mutatjuk be olvasóinknak. |
Szekeres Zoltán: – Zalaegerszegen születtem 1981. szeptember 26-án. Középiskolába a Széchenyi Szakközépiskolába jártam. Mint a gyerekek többsége, a sportok közül a focit kedveltem meg. Középpálya bármely részén bevethető vagyok. Szeretnék jó játékos lenni, minél magasabb szinten focizni. Ezért dolgozom. Igaz a junior és az első csapat között nagy a különbség. Remélem, sikerül felvenni a ritmust, s egy bizonyos idő elteltével szeretnék minél többet játszani. A csapat eddigi bajnoki szereplésével senki nem elégedett. Innen csak felfelé vezet az út. Rövidesen elkapjuk azt a bizonyos fonalat, és egyre feljebb kapaszkodunk a tabellán.
|
|
|
Szekeres Zoltán |
Szijártó Szabolcs |
Györe Barnabás |
Szijártó Szabolcs: – 1983. január 4-én születtem. Az általános iskola után a Ganz Szakközépiskolában folytattam tanulmányaimat. A sportágak közül mindig is a labdarúgást kedveltem. Középiskolában is sporttagozatos osztályba jártam. A fociban mindenképpen az NB I a célom, ha ott már érett játékos leszek, azután szeretném magam kipróbálni egy külföldi csapatban is. Védekező középpályásként szeretnék maradandót alkotni. Az eltelt három fordulóban jobb eredményekre számítottam. Úgy érzem, a Sopron ellen már javítani fogunk, megszerezzük első győzelmünket. Idén biztosan ott lesz a ZTE az első hatban. Bízom benne, hogy kapok játéklehetőséget, és hasznos tagja lehetek a csapatnak.
Györe Barnabás: – A megyeszékhelyen születtem, 1983. július 3-án. Középiskolai tanulmányaimat az Ady-gimnáziumban és a Báthory SZKI-ban végeztem. Mint minden kisfiú, a foci vonzásába kerültem. Védőként vagyok a legjobb teljesítményre képes. Szeretnék bemutatkozni az NB I-ben, és meghatározó tudású labdarúgóvá válni. Akárcsak társaim, jobb szereplésre számítottam. Bizakodom, hogy a következő fordulóban már beindul a pontgyártás. Ettől a játékoskerettől az első hatba jutás elvárható. Biztos vagyok benne, hogy rövidesen összerázódik a társaság, és tudásának megfelelően teljesít a ZTE. Az idei év a tanulás esztendeje lesz számomra, ha sikerülne többet játszanom, annak nagyon örülnék.
Labdarúgás |
Balatonlelle–e.on ZTE 1-3 (0-1)
Balatonlelle, 1000 néző. Jv.: Hanacsek. Magyar Kupa-mérkőzés a 32 közé jutásért.
ZTE: Bardi – Kocsárdi, Csóka, Balog, Szamosi – Nagy L. Molnár, Ljubojevics (Kral), Józsi – Kenesei (Sabo), Egressy (Koplárovics). Vezetőedző Bozsik Péter.
Gólszerző: Egressy, Ljubojevics, Józsi, illetve Silimon.
A lelkes hazaiak többet támadtak, de a ZTE rutinja végülis eldöntötte a továbbjutást.
Göcsej Kupa |
Harminckilencedik alkalommal rendezte meg a Zala Megyei Tekeszövetség a Göcsej Kupát. A versenyre több mint harminc csapat nevezett, ami rekord a kupasorozat történetében. |
A szervezők a férfiak mezőnyében két kategóriát alakítottak ki. A magasabb osztályban szereplők a Városi Sportcentrumban, míg az NB II–NB III-sok, megyeisek az andráshidai Roxy-csarnokban versenyeztek az értékes díjakért. A nemzetközi viadalon remekül teljesítettek az egerszegi élcsapatok. A hölgyeknél a ZTE ZÁÉV együttese a második helyen végzett. A ZTK FMVas I. férficsapata elhódította a serleget. Sőt, a tartalékcsapat a második kategóriában lett aranyérmes. Egyéniben Miklós Nóra, a ZTE ZÁÉV válogatott sportolója remekelt. A torna kiválóan szolgálta a felkészülést a csapatok számára. A két egerszegi élcsapatra nagy feladat vár. A ZTE ZÁÉV-nek a bajnokság mellett nemzetközi porondon kell helytállnia. A ZTK FMVas pedig a Szuper Liga újoncaként szövöget merész terveket.
Eredmények. (120 dobás) Nők. Csapat: 1. Marosvásárhely (román) 3122, 2. ZTE ZÁÉV 2988, 3. Dynamic TC Győr 2888 fa. Egyéni: 1. Miklós Nóra (ZTE ZÁÉV) 568, 2. Karin Barabás (Marosvásárhely) 550, 3. Tilda Duka (Marosvásárhely) 536 fa. A legjobb teliző Miklós Nóra 375 fa, a legjobb taroló 193 fával szintén ő lett. Férfiak. Csapat: 1. ZTK FMVas I. 3280, 2. Marosvásárhely 3220, 3. Vadkörte SE (Kondorfa) 3219 fa. Egyéni: 1. Pakrócz János (Sopron) 592, 2. Kiss Tamás (ZTK FMVas) 591, 3. Kakukk Levente (Szolnok) 586 fa. Legjobb teliző: Németh Csongor (Vadkörte) 389 fa. Legjobb taroló: Pakrócz János (Sopron). II. kategória (100 dobás): 1. ZTK FMVas II. 2460, 2. Roxy 2440, 3. Olajmunkás SE (Gellénháza) 2420 fa. Egyéni: 1. Farkas Imre (Roxy) 451, 2. ifj. Oswald Tamás 447, 3. Baxberger János (Körmend) 446 fa. Legjobb teliző: Tarsoly Géza (Zalaszentgrót) 300 fa. Legjobb taroló: Baxberger János (Körmend) 169 fa.
Sportszerűségi verseny indul |
Az elmúlt hét végén beindult a nagyüzem az egerszegi városkörnyéki labdarúgó-bajnokság osztályaiban. A csapatokról és a szövetség elvárásairól Nagy József László főtitkárt kérdeztük. |
– A 2003–2004-es bajnokságra 36 együttes nevezett. Az elsőben 16, a másodikban 12, a harmadosztályban nyolc csapat versenyez a bajnoki pontokért – mondta a főtitkár. – A mezőnyben két „újonc” található. Andráshida néven az idősebb korosztály nevezett a másodosztályra. A másik csapat Páterdomb, amelyet szintén idősebbek alkotnak, ők a harmadik vonalban indulnak. Remélem, a tavaszi idényhez hasonlóan sportszerű mérkőzések lesznek a bajnokságban. Annál is inkább, mert a csapatok és a játékvezetők részére sportszerűségi versenyt hirdettünk meg. Egymást fogja értékelni a két fél. A bírók a csapatokat, és fordítva. A bajnokság végén az élen végzett csapatok pénzjutalomban részesülnek, az első két osztályt együtt értékeljük, a harmadikat külön, mivel ott nincsen tartalékcsapat. A játékvezetők közül a legjobbak tárgyjutalomban részesülnek. Az értékelés öt szempont alapján történik. Nem biztos, hogy ez a legjobb, de várjuk a csapatok észrevételeit, és természetesen hajlandóak vagyunk változtatni az értékelés módján. Bizakodom, hogy lépésünk eredményeként a labdarúgó-mérkőzések egyre látogatottabbak lesznek. Családok járnak ismét focimeccsekre.
– A harmadosztályban nincsen tartalékcsapat. Miért?
– Az ide nevező együttesek anyagi és személyi problémákkal küzdenek, hogy mégse vonjuk meg tőlük a sport lehetőségét, azért döntöttünk így. Az első és másodosztályban kötelező a tartalékcsapat, itt arra hívtuk fel a vezetők figyelmét, hogy egyre több fiatalnak biztosítsanak játéklehetőséget.
– Teljesen újonc csapat nem is jelentkezett?
– Jelenleg két csapat van várakozó listán, amelyek hamarosan bekapcsolódnak a bajnokságba. A sportlétesítményeik még nincsenek olyan állapotban, hogy nevezni tudjanak.
– Kikről van szó?
– Zalaboldogfa és Pakod együtteséről.
– Mit vár el a nevezés során a csapatoktól a létesítményhelyzet terén a szövetség?
– A minimális követelmény az öltöző, megfelelő tisztálkodási lehetőséggel. A mezőnyben egyedül Nemesrádó csapatánál nem adottak a feltételek, de ígéretet tettek, hogy rendezik a problémát. Pályázati és egyéb pénzekből igyekeznek öltözőt építeni. Példaként említeném Pölöske csapatát, az együttes, a hároméves szereplés során nemcsak jó eredményével hívta fel magára a figyelmet, hanem azzal, hogy egy kiváló öltözőrendszert is felépítettek.
– A bajnokság előtt van már aranyéremre esélyes csapat?
– Nehéz megmondani, de a tavalyi eredmények alapján Bagod, Zalacséb együttese jó eséllyel pályázik a bajnoki címre.
A Magyar Súlyemelő-szövetségben közzétették az első félévi ranglistát. A táblázaton a ZTE SK utánpótláskorú sportolói előkelő helyen állnak. Több fiatal ranglistavezető korcsoportjában. |
Udvariassági szempontból kezdjük a hölgyekkel: Oszkó Andrea két súlycsoportban második a női juniorok mezőnyében. A fiúknál több korosztályos válogatott sportoló található a ranglistán. A kölyök II-ben Szanati Szabolcs biztosan első. A serdülőknél Györkös Milán és Penczák Patrik áll az élen. Rajtuk kívül még több zetés található az élbolyban.
Természetesen a kék-fehéreknél örülnek az eredményeknek. A vezetők jól döntöttek, amikor több felnőtt versenyző távozása után ráálltak az utánpótlás-nevelésre, a fiatalok pedig szorgalmasan dolgoznak, és szállítják a jó eredményeket.
A ZTE SK súlyemelőinek ranglista-helyezései. Nők. Juniorok. 63 kg: 2. Oszkó Andrea 172,5 (77,5+95) kg. 69 kg: 2. Oszkó Andrea 160 (70+90) kg. Felnőttek. 62 kg: 3. Papp Péter 212,5 (95+117,5) kg. 94 kg: 7. Sallai Károly 225 (115+140) kg. Juniorok. 94 kg: 8. Takács József 190 (85+105) kg. Serdülők. 50 kg: 4. Eszter Szabolcs 117,5 (50+67,5) kg. 77 kg: 1. Györkös Milán 195 (85+110) kg. 85 kg: 1. Penczák Patrik 220 (100+120). +85 kg: 6. Karakai Tamás 152,5 (70+82,59) kg. Kölyök II. korcsoport. 56 kg: 1. Szanati Szabolcs 145 (62,5+82,5) kg. +77 kg: 4. Salamon Attila 145 (65+80) kg.