A megyeszékhelyi városi önkormányzat, a Millecentenáriumi Közalapítvány és a Zrínyi Miklós Gimnázium közös szervezésben emlékezett meg születésének 125. évfordulója alkalmából a zalaegerszegi származású Pais Dezsőről. Ennek részeként megkoszorúzták a gimnázium épületében lévő emléktáblát is.
A nyelvészprofesszor 8 évig volt jeles tanulója a fent nevezett gimnáziumnak, ahonnét útnak indult, hogy az Eötvös Collégiumot elvégezve nyelvésszé, pedagógussá, kutatóvá, akadémiai taggá váljon. De, amint az emlékezőbeszédben Gyutai Csaba polgármester elmondta, bármerre vitte az útja, mindit ízig-vérig zalainak vallotta magát.
Jeles munkássága, mely többek között mai helyesírásunkat alapozta meg, kiemelkedő területe is a szűk hazához kötődött, a göcseji tájneveket kutatta az ősi magyar nyelvezet mellett. A polgármester példaként állította a Kossuth-díjas nyelvész életét és tevékenységét a gimnázium jelenlegi diákjai elé, s köszönetet mondott a megemlékezésben az év során közreműködő intézményeknek, szervezeteknek.
Az ember feláldozza egészségét a pénzért, amit később felkínál, hogy újból egészsége legyen. Elgondolkodtató és egyben nagyon is igaz állítást a dalai láma fogalmazta meg, mikor megkérdezték, mi az, ami leginkább meglepi az emberiséggel kapcsolatban. Hasonlóan vélekedik az ember egészségével kapcsolatos magatartásáról Zsemlye Csaba nemzetközi diplomás parapszichológus, aki gyógyítóként arra figyelmeztet, hogy minden betegség hátterében lelki eredetű okok húzódnak meg. |
– A ki nem mondott és meg nem oldott problémák szinte minden betegség mögött felfedezhetők, mégis hajlamosak vagyunk arra, hogy lekicsinyeljük ezeket a lelki kiváltó okokat, és kizárólag a testi tünetekkel foglalkozzunk. Pedig a megoldás egyszerű, csak hallgatnunk kellene lelkünkre, amely készakarva testi bajokat hív segítségül, hogy a helyes irányba tereljen bennünket. 2011-ben is sokan fordultak hozzám, akik súlyos, a modern orvoslás szerint gyógyíthatatlan betegségben szenvedtek.
Szklerózis multiplex, szarkoidózis, lisztérzékenység, Crohn-betegség, különböző gerincbántalmak – sorolhatnám a bajokat, melyekkel felkerestek. Mindenképpen közös sikernek tartom, hogy az esetek nagy többségében tudtam segíteni, egyértelmű javulást értünk el, melyet orvosi vizsgálatok is igazoltak. Ebben az eredményben a lelki, spirituális gyógyítással szembeni nyitottság is közrejátszott.
Szellemgyógyászként a testi-lelki-tudati egyensúly helyreállítására törekszem. Elfogadták tőlem ezt a szemléletet, ami végül is a gyógyulásukat segítette. Külön örömömre szolgált, hogy nemcsak velem, hanem a ZalaEgerszeG újság hasábjain is megosztották kedvező tapasztalataikat a hozzám fordulók.
A
folyamatos lelki megújulásra mindenkinek szüksége van, véli Zsemlye Csaba, aki
továbblép az általa választott úton. Mint mondja, Zsemlye Csabaként élt 33 éves
koráig, 2012-től azonban Karma Tashi Dordzse-ként kíván élni. Anyakönyvezteti
ezt a tibeti nevet, melynek jelentése: Boldogság Gyémántja.
– A névváltozás azt is jelenti, hogy teljesen áttérek a buddhista lelki pásztorkodásra. A szerzetesi életforma iránti elkötelezettségem megnyilvánul majd táplálkozásomban, öltözködésemben. 2012 jelentős változást hoz a tekintetben is, hogy többedmagammal létrehozunk egy gyógyítóközpontot Zalaegerszegen, amely Dunántúl legnagyobb ilyen típusú intézményeként létesül várhatóan uniós támogatásból is.
A közel 300 négyzetméteres épületben a természetgyógyászattal valamint az alternatív gyógyászattal kapcsolatos szolgáltatásokat (például thai és egyéb masszázsokat, gyógykozmetikai és dietetikai tanácsadást) vehetnek igénybe az érdeklődők. Fürdőterápia és sóbarlang is rendelkezésre áll majd. A látogatók akár 24 órás meditációs gyakorlatokon is részt vehetnek, mert szálláshelyek is lesznek. Emellett előadásokat és képzéseket is szervezünk.
A gyógyítóközpont létesítését közös ügynek tartjuk, mivel hitet tettünk amellett, hogy képességeink birtokában felhasználva a természetgyógyászat széles eszköztárát, segítsünk a rászoruló embereknek.