Jó közösségbe került

Idén is sikeres évet zártak

Molnár Martina a felnőttek közt is dobogón


Jó közösségbe került

Többet szeretne játszani, mint pakson

   A nyári átigazolási szezon során több tehetséges fiatal került a Zalakerámia ZTE férfi kosárlabdacsapatához. Közülük áttételes módon egerszegi kötődéssel Kovács Ádám rendelkezik, nagybátyja, Kovács Attila egykoron a ZTE oszlopos tagja volt. Kovács Zoltán, Ádám édesapja is a palánkok világában érezte jól magát, Csepelen játszott.

– A felsoroltak alapján egyértelmű lehetett a sportágválasztásod, csak a kosárlabda jöhetett szóba…
– Más választásom valóban nem lehetett. Mint a gyerekek többsége, fociztam is, de nem volt komoly a dolog – beszélt a kezdetekről Kovács Ádám.
– Eddigi játékos-pályafutásod során hol játszottál?
– Csepelen kezdtem, utána elkerültem a MAFC-ba, majd ismét Csepel következett. Aztán egy vidéki fellegvár, Paks, onnan szerződtem a ZTE-hez.

– Miért jöttél el Paksról, volt szerepe ebben esetleg Kovács Attilának?
– Abszolút nem, magam döntöttem így. A több játéklehetőség reményében igazoltam a ZTE-hez. Pakson dobogó és környéke a cél, ott egy fiatal viszonylag kevés játéklehetőséget kap.
– Mik az erősségeid, illetve gyengéid?
– A védekezésben még jócskán van pótolnivalóm. Amit erősségemnek tartok, hogy jól dobok középtávolról és távolról. Természeten még minden téren szeretnék előbbre lépni.

– Beilleszkedtél már a csapatba?
– Nem volt gondom. Úgy vélem, jó közösségbe kerültem, a csapattársaim segítőkészek, gyorsan befogadtak.
– Mire lehet képes a ZTE a bajnokságban, és benne Kovács Ádám?
– A biztos bennmaradást várom a csapattól. Magamtól sok pályán töltött percet és eredményes játékot. Egy fiatal úgy tud fejlődni, ha sokat játszik. Remélem, meccsenként 10–15 percet pályán tölthetek, s akkor nagyon boldog leszek.

vissza az elejére


Idén is sikeres évet zártak

Továbbra is a lányok a jobbak a zte tk-nál

  A ZTE Tenisz Klub sportolói idén is tovább öregbítették a város és szponzoraik hírnevét. A klubnál már több éve eredményes szakmai munka folyik. Dr. Sárváry Péter elnök is elégedett a sportolók teljesítményével..

– A vártnak megfelelően alakult számunkra a 2012-es év – hangoztatta dr. Sárváry Péter. – Az élre az OB I-ben szereplő női csapatunk bronzérme kívánkozik. Az első osztályban mi rendelkezünk a legfiatalabb csapattal, az átlag életkor nem éri el a 16 évet. Bizakodunk, hogy a lányok fejlődése töretlen marad, és két év múlva akár bajnokságot is nyerhetünk. A lányok többsége ekkor lesz 18 éves, a gond, hogy valószínűleg továbbtanulnak – ami az ő szemszögükből természetes –, a csapat viszont szétesik. Elképzelhető, hogy a Szuper Ligát nem vállalnánk bajnoki cím esetén sem. Nemcsak személyi, hanem anyagi okok miatt sem. Igaz, addig még van két év, bármi megtörténhet, akár érkezhet egy tőkeerős szponzor is.

– Milyenek voltak az idei egyéni eredmények?
– Itt is a női csapat játékosai viszik a prímet. A Bárdos testvérek – Borbála és Zsófia – az országos vidékbajnokságon egyesben bronzérmesek lettek. Párosban Zsófia, Kovács Barbarával – valamikor ő is a mi sportolónk volt – párosban aranyérmesek lettek. A vidék ob-n a lánycsapat összetettben 4., a fiúk 14 éves csapata az 5. helyen végzett. A ranglistákról szólva, a lányok többsége ott van korosztályuk legjobb 30 versenyzője között. A fiúknál kicsit más a kép, ott az 50–100 között foglalnak helyet. Az országos bajnokságon Bárdos Zsófia korosztályában 4., Kiss Szilvia az 5. lett. A 14 éves leánycsapat az 5., a 16 éves a 4. helyen zárt. Az eredmények azért értékesek, mivel teniszben az utánpótlás-nevelés központja Budapest.

– A ZTE-nél is példás a nevelőmunka. Kiből lehet eredményes sportoló?
– Az OB I-es csapatból a többség inkább idővel a továbbtanulást célozza meg. Kiss Szilvia az, aki a sportágban képzeli el jövőjét megalapozni. Nagyon tehetséges versenyző, egyéni szponzora is van már. Reméljük, kitartása, szorgalma a jövőben is megmarad, és akkor valóban jó versenyző válhat belőle. A lelkes sportolók mellett nagyon fontos Bakos György és a többi edző munkája is.

– A teniszklub a versenyek rendezéséből is kiveszi a részét…
– A csapatbajnoki mérkőzések mellett több egyéni versenyt is rendezünk. Közülük kiemelkedik a Tavaszi Tízek, amikor a 12–14 éves korosztály – fiúk és a lányok – legjobbjai lépnek pályára. Ezen a tornán legutóbb Kiss Szilvia 4. lett. A nemzetközi mezőnyben az említett korosztályaink még ott vannak a világ élvonalában, utána törik meg valami. Ezt a rejtélyt kellene megfejteni, akkor előre léphetne a magyar tenisz.

– Évek óta kiegyensúlyozott a ZTE TK gazdálkodása, milyen volt a 2012-es év?
– A költségvetésünk felét a tagi bérletek teszik ki. Az országban egyedülálló módon működtetjük a teniszcentrumot. Az önkormányzat a létesítménygondnokságon keresztül átadta nekünk üzemeltetésre. Nekünk feladatunk a működtetés és felújítás is. Mellette szponzorok is támogatnak minket, közülük a legnagyobb a Forest. A pályázatokon is eredményesen szerepelünk. A szabadtéri szezon befejeződött, de a Bakos György által üzemeltetett fedett pályák továbbra is várják a teniszezőket és a versenyzőket.

– Mennyire népszerű a sportág a városban?
– Továbbra is népszerű, mintegy háromszázan járnak le rendszeresen játszani. Nyáron a 6 évestől a 70 évesig bezárólag ragadnak ütőt a sportbarátok. Az amatőr férficsapatunk megnyerte a megyei bajnokságot, ettől úgy belelkesedtek, hogy jövőre vállalják az OB III-as szereplést. A sportiskolai rendszer is jól működik, nálunk 120–150 között van a sportággal ismerkedő gyerekek száma. A szülők szívesen hozzák le a gyermekeiket, mivel a tenisz mellett viselkedéskultúrát is tanulnak nálunk. Örvendetes, hogy egyre több család teniszezik, apukák, anyukák gyerekek töltik el hasznosan nálunk az idejüket. A végére egy érdekesség: idén vendégül láttuk a parlament teniszcsapatát. Nem vallottunk szégyent, amatőr csapatunk legyőzte a Tisztelt Ház együttesét.

vissza az elejére


Molnár Martina a felnőttek közt is dobogón

Csak ketten indultak el az ob-n

  Nagy reményekkel várták a ZTE súlyemelői a felnőtt országos egyéni bajnokságot, amire a területi minősítő versenyeken nyújtott eredmények alapján lehetett eljutni.

Az indulás jogát öten harcolták ki. Sajnos, sérülés miatt Bognár István, Györkös Milán, Szanati Szabolcs nem tudott elindulni, így mindössze ketten képviselték a ZTE-t. Papp Péter a 62 kilósok mezőnyében 4. lett 178 (83+95) kilós teljesítménnyel, az ifjúsági válogatott erőssége, Molnár Martina a felnőttek között is dobogón végzett, 180 (80+100) kilós eredménye ezüstérmet ért.
A ZTE szakmai vezetése reménykedik, hogy a rövidesen megrendezésre kerülő országos csapatbajnokságra már felépülnek a sérültek, és hozzájárulhatnak a sikeres szerepléshez.

vissza az elejére