Nem volt realitása a feljutásnak

Újra az nb iii-ban

 

A múltra lehet alapozni

Rövidhírek

   

Nem volt realitása a feljutásnak

Átalakulás előtt a zte női focicsapata

n A nőknél is befejeződött a labdarúgó-bajnokság. A ZTE FC NB II-es csapata az alapszakasz során a második helyen zárt, s jogot szerzett arra, hogy az NB I-be jutásért elinduljon a rájátszásban. A bajnokság ezen szakaszában a ZTE mindössze egy győzelmet szerzett, végül 9 ponttal az 5. helyen zárt.

– A Nyugati csoportban megszerzett 2., és a rájátszás során elért 5. helyünk reálisnak mondható – értékelt Kostorják Zolt edző. – A másodosztályban ezúttal a Győr jobb volt nálunk. A rájátszás során tapasztaltuk, hogy a Keleti csoport első három helyezettje közül a Kóka és a Bp. Honvéd jobb nálunk, a Nyíregyháza hasonló játékerőt képvisel, mint mi. Mindketten hazai környezetben nyertünk.
– Úgy tűnik, az NB II-ben a végére fáradtak el, s nem támadtak fel a rájátszás során sem...
– Az NB II-es bajnokság végére valóban megtört a csapat lendülete. Igaz, ebben nemcsak a lányok a hibásak, volt, amikor rosszul döntöttem a csapat összeállítása terén, de végül sikerült korrigálnom.

– Az NB I-be jutásnak nem volt realitása…
– A csapat játékereje nem ütötte meg a szintet, emellett sok játékos sérüléssel bajlódott az idény során. Öten a tavalyi csapatból egy percet sem játszottak. Az elmúlt évi keretünk egyértelműen jobb volt az ideinél.
– Várhatók változások a keretben?
– Új csapatot kell építenünk. Vincze Beatrix, aki a fővárosban dolgozik, távozik a csapattól. Azonban rajta kívül is lesznek még távozók.

– Kik érkeztek?
– Elsősorban az U–15, ill. U–17-es utánpótláscsapatainkra akarjuk alapozni az együttest. Bocz Lajos és Szalai Csaba jó munkát végzett náluk. Az U–17-eseknél a 13 éves Papp Csenge 3. helyen végezett a góllövőlistán, a csapat az NB I-ben a 7. helyen végzett. Az U–15-ösöknél Horváth Vanessa Petra korosztályos válogatott. A csapat az országos bajnokságban 3. helyen zárt. Az utánpótlás-nevelésünk jól működik, van hová nyúlnunk. Rájuk kívánjuk építeni a jövő csapatát. Mellette 2–3 külső igazolásban gondolkodunk.
– Mikor kezdik meg a felkészülést, mit terveznek az új idényre?
– A dobogó lesz a cél, kicsit óvatosan mondom ki, mivel nálunk, akárcsak a férfiaknál, sok a bizonytalanság. Elképzelhető, hogy egycsoportos lesz az NB II, amit nagyon nem szeretnénk. Amatőrcsapat lévén nem örülnénk a rengeteg utazásnak. A bajnokság rajtjáról sem tudunk semmit. Egy biztos, július közepén megkezdjük a felkészülést a következő idényre.

vissza az elejére


Újra az nb iii-ban

A végére összeérett az andráshida

n Múlt nyáron – annak ellenére, hogy nagyszerű évet zárt az NB III-as labdarúgó-bajnokságban – a Tarr Sprint Andráshida SC csapata anyagi okokból csak a megyei I. osztályban való szereplést vállalta. Miután több játékos is távozott a csapattól, új együttest kellett építenie Dobos Sándor edzőnek. A rutinos szakvezető az elmúlt évben kitűnő munkát végzett, csapata elhódította a bajnoki címet, megnyerte a megyei Magyar Kupa döntőjét.

– A játékosok többsége csalódásként élte meg a visszalépést, és távozott – emlékezett a nehézkes kezdésre Dobos Sándor. – Nyolc felnőtt játékossal, aztán a ZTE-től érkezett három fiatallal, és rövid ideig kapus nélkül kezdtük meg a felkészülést az új idényre, miközben riválisaink – a Lenti TE, a Csesztreg, a Gellénháza és Hévíz csapatai – együtt maradtak. Szép lassan a ZTE-től jövőkből, helyi fiatalokból és az itt maradottakból alakult ki 16 fős keretünk. Az ősz során még nem működtünk olajozottan, fokozatosan érett csapattá a társaság. Ősszel még több rangadót elbuktunk. Félő volt, hogy a tél során a ZTE több kölcsönbe adott játékost visszarendel, szerencsére ez nem következett be. Sokat jelentett, hogy a nyolc rutinos játékos mentalitását, győzni akarását gyorsan átvették az újak.

– Tavasszal fokozatosan jöttek fel...
– Több rangadót nyertünk, akkor sem estünk kétségbe, amikor a bajnokság hajrájában a Csesztreg nyert Andráshidán. A vereséget követően láttam az elszántságot a játékosok arcán. Tapasztaltam, hogy sikerült túltenniük magukat a fiaskón. Az egyik nagy ellenlábasunk, a Lenti TE otthonában nyertük meg a bajnokságot.

– Ráadásul a duplázás is sikerült...
– A Magyar Kupa megyei döntőjében nagy csatában, hosszabbítás után a Hévízt legyőztük. Ismét feljutottunk az országos táblára, ahol szeretnénk minél tovább jutni.
– Egy év kényszerszünet után egyenes ágon jutottak vissza, mivel a bajnokok fele nem vállalja az NB III-at. Meglesz hozzá a pénzügyi és a szakmai háttér?
– A vezetők döntöttek a harmadosztályú szereplés mellett. Nyilván, ehhez biztosított lesz az anyagi háttér. Az is biztos, hogy erős mezőnyben kell helyt állnunk, feltehetően itt szerepel az NB I-ből száműzött Győri ETO, az NB II-től búcsúzó Kaposvár és Siófok. A szövetség 20 csapatosra kívánja bővíteni a három csoportot. Ide nevezhetnek az élvonal tartalékcsapatai is. Színvonalas harmadosztályú bajnokságra számítok.

– Szavaiból kitűnik, erősítésre lesz szükség...
– Mindenképpen. Legalább négy, azonnal bevethető játékosnak kell érkeznie. Bízom abban, hogy a ZTE-től kaphatunk kölcsönbe játékosokat. Egyúttal más területen is igyekszünk felkutatni labdarúgókat, akik segíteni tudnak nekünk.
– Újoncként mi várható el a csapattól?
– Ha megismerjük ellenfeleinket, akkor határozzuk meg a célt. Egy biztos, a minimális elvárás számunkra a bent maradás lesz.

vissza az elejére


A múltra lehet alapozni

Hogyan tovább férfikosár?

n A ZTE kosarasai a 2011/12 bajnokság végén valójában kiestek a legmagasabb osztályból, csupán az mentette meg őket, s az 1979-től tartó impozáns sorozat – mindig az első osztályban szerepeltek – azért nem szakadt meg, mert az NB-II-ből a számba jöhető feljutók nem vállalták a szereplést a magasabb osztályban. A nemrég befejeződött bajnokságban pedig az egerszegi klub kínkeservesen a play outban harcolta ki a bennmaradás jogát.

Az 1993–94-es bajnoki szezonban szerepelt együttes.

Mikor lesz ilyen hangulat ismét a csarnokban???

Miért a jogos elégedetlenkedés a csapat elmúlt évekbeli szereplését illetően, érdemes jobban visszapergetni az éveket.
Zalaegerszegen a minőségi kosárlabdázás alapjait a ’70-es években kezdték megteremteni – egyszerre két helyen is. A ZTE először az NB III-ban szerepelt, majd felkerült a második vonalba. A város másik másodosztályú csapata, a Zalaegerszegi Építők 1977-ben az NB II Nyugati csoportjában második helyen végzett az Oroszlányi Bányász mögött. Ekkor döntöttek úgy, hogy a két jó csapatból egy nagyon jó csapatot kellene csinálni. 1978 januárjában fuzionált a ZTE és a Z. Építők. A csapat ZTE néven indult neki az 1978-as bajnokságnak, azzal a nem titkolt céllal, hogy kiharcolja az NB I-es indulás jogát.

Az NB II-ben az utolsó fordulóig veretlen volt a csapat. 1978. december 16-án Székesfehérváron került sor a feljutást eldöntő mérkőzésre. A ZTE veretlenül, a Székesfehérvári Építők egy vereséggel került a döntőbe (a ZTE az első mérkőzésen Zalaegerszegen 91-65-re győzött). Még a 25 pontos vereség is az NB I-et jelentette volna a csapatnak. Annak ellenére, hogy az NB I-be jutás volt a cél, csak az egyik hivatalosan küldött játékvezető érkezett meg a székesfehérvári csarnokba, így a helyi Berendi Lászlót kérték fel szükség-játékvezetőnek. A hazaiak óriási iramot diktálva hamar jelentős előnyt szereztek, melyet a ZTE a félidő végére ledolgozott. Ekkor sérült meg Halász István, a ZTE egyik meghatározó játékosa. Drámai csatában, összesítésben mindössze egy ponttal jutott tovább a ZTE az NB I-be. Székesfehérvári Építők–ZTE 77-52 (49-33).

A bajnokcsapatok tagjai
1987/88: Szűcs József, Góczán Gábor, Bodrogi Csaba, Farkas László, Bencze Ákos, Dobi Antal, Kovács Attila, Bencze Tamás, Gáll Tamás, Földesi Attila, Bérczes István. Edző: Gellér Sándor.

1989/90: Bodrogi Csaba, Farkas László, Polster Péter, Kis Attila, dr. Bencze Ákos, Dobi Antal, Kovács Attila, Gáll Tamás, Földesi Attila, Szűcs Ervin, Sipos Tamás, Lukosius Mindaugas (litván). Edző: Juhász Sándor, Farkas Sándor.

1991/92: Bodrogi Csaba, Földesi Attila, Farkas László, Polster Péter, Kis Attila, Kovács Attila, Bencze Tamás, Szűcs Ervin, Balogh Zoltán, Borosnyai Szabolcs, Lukosius Mindaugas (litván), Földesi Attila, Lekarauskas Mindaugas (litván). Edző: Farkas Sándor.

2009/10: Simon László, Bödör Bence, Louis Hinnant (USA), Calvin Watson (USA), Délity Bence, Kyle Wilson (USA), Kámán Tamás, Trepák Zoltán, Gáspár Dávid, Baki Gergely, Horváth Balázs, Tóth Ádám, Chad Timberlake (USA). Edző: Völgyi Péter.

A Budapesti Honvéd 33, a BSZKRT Előre 9 bajnoki címmel büszkélkedhet. A jelenleg is bajnokságban szereplők közül a MAFC 7, a Szolnoki Olaj KK 5, az Atomerőmű SE 4, a Zalakerámia-ZTE KK 4, az Alba Fehérvár 4, az Egis Körmend 3, a Kaposvári KK 2, a Falco KC Szombathely 1 alkalommal végzett az élen. Nem nyert még bajnokságot többek között a Pécsi VSK-Pannonpower, a Jászberényi KSE, a Soproni KC, a Salgótarjáni KSE és a KTE-Duna Aszfalt.

Talán nem véletlen: a nyolcvanas-kilencvenes években három bajnoki címet elérő csapatból többen – Bencze Tamás, Bodrogi Csaba, Kis Attila és Gáll Tamás – ma is komoly szerepet vállalnak a sportág szervezésében Zalaegerszegen. Remélhetően ez is hozzájárul ahhoz, hogy a ZTE KK ismét múltjához méltó szerepet töltsön be a magyar kosárlabdázásban.

vissza az elejére


Rövidhírek

Rutinos védőt igazolt a ZTE FC

Miután a Kecskemét NB I-es labdarúgócsapata nem kapott licencet az első osztályra, a játékosok közül többen távoztak. Köztük Gyagya Attila, a 33 éves védő, aki 2006-tól volt a KTE játékosa.
Az új idényben a ZTE-t erősíti, a zalai klubbal 1+1 éves szerződést kötött.

Csank János ismét egerszegen

Visszatér egykori sikereinek színhelyére Csank János mesteredző, aki 2008–2011 között már dolgozott a ZTE-nél. A Vácot az NB II-be visszajuttató szakember volt csapata honlapján elmondta, nagyobb kihívásra vágyik. Ettől kezdve felgyorsultak az események, és biztossá vált, hogy a ZTE-vel két 4. és egy 5., valamint Magyar Kupa-döntőt játszó szakember 2+1 egy éves szerződést kötött a zalaiakkal, segítője Csató Sándor lesz. A mesteredzőt a héten sajtótájékoztatón mutatja be a ZTE FC.

Matyasovszky és Lengyel érmei Győrben

Győrben rendezték meg az Arena Open Swin Cup úszóversenyt. Az egerszegi úszókat Matyasovszky Dalma és Lengyel Anna képviselte. Az EuropTec ZÚK sportolói hét érmet szereztek. Matyasovszky öt arannyal, Lengyel két bronzzal gyarapította éremkollekcióját. Matyasovszky Dalma az 1999–2000-ben születettek mezőnyében 50 háton 0:30,82, 100 m háton 1:05,06, 200 m háton 2:19,02, 100 m gyorson 0:59,34, végül 400 m gyorson 4:25,61 perces idővel lett első. Lengyel Anna az 1998-ban születetteknél 400 m gyorson 4:26,800 m gyorson 9:09,40 perccel lett bronzérmes.

Csapatban második a ZBSE PDF

Szigetváron rendezték meg az utánpótlás számára a Zselic Kupa nemzetközi birkózóversenyt. A versenyen 221-en, köztük 34 egerszegi lépett szőnyegre. Zalaegerszegi Birkózó SE fiataljai a csapatversenyben a második helyen végeztek.
Eredmények.
Lányok. Kadet: (1998–1999) 56 kg: 1. Csapó Krisztina.
Fiúk. Serdülő: 46 kg: 3. Nemes Patrik. 50 kg: 1. Molnár Bálint. 63 kg: 2. Benkő Roland, 3. Góczán Norbert. 76 kg: 2. Bartáky Marcell.
Diák I. (2002–2003) 38 kg: 3. Orsos Attila. 46 kg: 3. Takács Zalán. 58 kg: 1. Gyuk Benedek.
Diák II. (2004–2005). 32 kg: 2. Németh Viktor. 46 kg: 3. Babati Noel. 50 kg: 1. Kajdi Kristóf, 3. Bedi Balászs. 58 kg: 1. Farkas Benjamin.
Gyerek (2006–2008). 20 kg: 2. Baranyai Richárd. 24 kg: 1. Baranyai Adolf. 26 kg: 3. Bedi Bence. 29 kg: 3. Cséri Csenger. 32 kg: 1. Mészáros Ágoston, 2. Nemes Balázs. 35 kg: 2. Varga Zalán, 3. Ruzics Milán. 45 kg: 2. Ebedli Mátyás. Edzők: Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland, Tornyos Dorina.

Egerszegi atléták a Balaton Bajnokságon

Veszprémben, az atléták Balaton Bajnokságán egyetlen zalai érem született. Aczél Norbert diszkoszvetésben 47,57 m-es dobással ezüstérmes lett. Horváth Lotti 100 m-en 12,39 mp-cel 4., Havay János diszkoszvetésben 36,93 m-rel 5., míg Krasznai Anna 400 m-en 60,95 mp-es teljesítménnyen 7. helyezést ért el. Valamennyien a Zalaszám ZAC versenyzői.

vissza az elejére