Nehéz lesz ismételni Harcban lehetünk a feljutásért Pályaavatás Tájfutósikerek a rövid távú OB-n Minden éremből sikerült szerezni a sprintváltó OB-n A hétvége sporteredményei

Nehéz lesz ismételni

A csapatkapitány harcos, kemény játékot ígér

n Az elmúlt bajnokságban Gáspár Dávid sérülése után már többször volt a Zalakerámia ZTE férfi kosárlabda-együttesének csapatkapitánya Mohácsi Máté. Az idei bajnokságban már hosszú ideig betöltheti e posztot az elmúlt idényben jól teljesítő játékos.

– Nagy megtiszteltetés egy többszörös bajnok és kupagyőztes csapat kapitányának lenni – hangoztatta Mohácsi Máté. – Nagyon örülök, hogy a vezetőedző és a csapattársak úgy gondolják, alkalmas vagyok a feladat ellátására. Igyekszem megfelelni a megelőlegezett bizalomnak.
– Az elmúlt szezon igazi meglepetéscsapata volt a ZTE. A keret a nyári átigazolási szezon során alaposan átalakult. Mit vár az idei bajnokságtól?
– Jóval nehezebb lesz megtartanunk az 5. helyet, mivel az ellenfelek már figyelnek ránk. Csapatunk kerete kicserélődött, s a közvetlen riválisaink is jól erősítettek. A nagyon harcos, kemény játékot a részünkről továbbra is láthatják a szurkolók. Mennyire lesz eredményes a játékunk, arra a bajnokság adja meg a választ. A legjobb 8 közé mindenképpen szeretnénk bekerülni.
– Az edzőmérkőzések biztató képet mutatnak...
– A felkészülési mérkőzésekből messzemenő következtetést nem szabad levonni, mivel ellenfeleink többsége nem teljes kerettel lépett pályára ellenünk. Egy biztos, minden csapat ellen teljes odafigyeléssel kell játszanunk.
– Tagja a 3X3-as magyar válogatottnak is. A bajnokság közben utaznak Kínába, el is halasztják mérkőzéseiket. A bajnoki rend borulásának Bencze Tamás vezetőedző biztosan nem örül...
– Miután egy világbajnokságról van szó, nem nagyon van választásunk, hogy megyünk, vagy nem megyünk. A ZTE-ből Kerpel-Fronius Balázzsal képviseljük a magyar színeket. A vb nagyon szerencsétlen időpontban van, mindenki tudja. Reméljük, a jövőben a FIBA olyan időpontokat talál, amely nem zavarja majd a bajnokság normális menetét. Ezzel együtt a világbajnokságon méltóképpen szeretnénk képviselni a magyar színeket.

Mohácsi Máté

vissza az elejére

Harcban lehetünk a feljutásért

Bobál Gergely                                                  Jakab Csaba

Új fiúk a zte fc-nél

n Az átigazolási időszak lejárta előtt nem sokkal került a ZTE FC-hez Bobál Gergely támadó, aki az eddigi mérkőzések során már bizonyított, illetve társa, Jakab Dávid, aki bal oldali középpályásként igyekszik minél jobb játékot nyújtani. Terveikről kérdeztük őket.

– Mely csapatokban szerepeltek eddigi játékos-pályafutásuk során?
Bobál Gergely: – Bp. Honvéd a nevelő egyesületem, voltam kölcsönben Gyirmóton és a német Wolfsburg együttesénél. Az átigazolási szezon hajrájában kerültem a ZTE-hez.
Jakab Dávid: – Sok csapatom volt eddigi pályafutásom során. Szentmártonkáta, Maglód, Dunaújváros, MTK. Nyáron pedig a ZTE-hez igazoltam.
– Miért a ZTE FC lett a kiválasztott csapat?
B. G.: – A Honvédnál kevés játéklehetőséget kaptam volna. Fiatalon csak a padon ülni nem jó dolog. Örültem, hogy az utolsó pillanatban a két klub megegyezett egymással.
J. D.: – Szívesen jöttem a zalaegerszegi együtteshez, és örülök, hogy bíznak bennem. Egy labdarúgó számára ez a legfontosabb. Már több hete itt vagyok, jól érzem magam, örülök, hogy jó döntést hoztam.
– Milyen egyéni terveik vannak Egerszegen?
B. G.: – Csatárként minél több gólt szeretnék szerezni, és jó játékkal hozzájárulni a csapat eredményes szerepléséhez.
J. D.: – A csapat a lényeg, hogy minél sikeresebbek legyünk. Az egyéni tervek ezután jöhetnek.
– Milyen csapatnak tartják a ZTE-t, lehet esélye a feljutásra?
B. G.: – Biztosan ott lehetünk az élcsoportban, ehhez nem kell más, mint a rangadókon jól szerepelni. A papíron nálunk gyengébb csapatok ellen pedig nem szabad botlanunk, akkor akár a feljutás is összejöhet.
J. B.: – A Puskás ellen, amelyet a szezon előtt az egyik favoritnak kiáltottak ki, visszajöttünk a mérkőzésbe. Egyértelmű, hogy harcban lehetünk a feljutásért, ehhez csak magunkkal kell foglalkozni, az adott ellenfelet legyőzni, akkor ismét NB I-es csapat lehet a ZTE.

Pályaavatás

n Szabadtéri kosárlabdapályát avattak Zalaegerszegen a Zrínyi-gimnázium udvarán.

A 20 milliós beruházást a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségén kívül helyi vállalkozók is támogatták, illetve annak költségeihez az önkormányzat 2,8 millióval járult hozzá.
– Az iskola sok évtizede élen jár a mozgás népszerűsítésében – mondta Horváth Attila, a Zrínyi Miklós Gimnázium igazgatója – és ezután is a kosárlabda, valamint a sport bölcsője és fellegvára marad.

Tájfutósikerek a rövid távú OB-n

Harmincheten az „a” döntőben

n A tájfutó sportág legnépszerűbb versenyszámát, a rövid távú országos bajnokságot rendezték meg Gyöngyös városában. A versenyre 1050 fő nevezett, közte a Göcsej KTFE és a Trió Egerszeg ZTC tagjai.

Az „A” döntőbe kerülés a Trió Egerszeg ZTC-ből 25, a Göcsej KTFE-ből 12 sportolónak sikerült.
A női elit kategóriában nagyszerűen futott Bertóti Regina (Göcsej KTFE), a 2. helyen végzett. Az újonc leányok (N14) küzdelmében Takács Szilvia (Göcsej KTFE) jó futásával a bajnoki 3. helyet szerezte meg. A szenior korosztályban két bajnoki címnek is örülhettek a zalaiak. A N35-ös korcsoportban Császár Éva (Göcsej KTFE) nyert úgy, hogy mindössze 13 másodperccel verte a Trió Egerszeg ZTC versenyzőjét a 2. helyen végző Sárecz Évát. Az N40-ben Uhlir Tímea (Trió Egerszeg ZTC) nyerte a rövid táv idei magyar bajnokságát, a 3. helyen is ZTC-s álhatott a dobogóra, Porgányiné Henrich Piroska személyében.
Az érmes versenyzők mellett a Trió Egerszeg ZTC négy fiatalja is pontszerző helyen végzett: F16: 4. Fekete Sámuel, F20: 4. Porgányi Márk, 6. Fekete Ágoston, N18: 6. Porgányi Anna. A fiatalok mellett a szenior sportolók is gyűjtöttek még bajnoki pontokat: N35: 6. Kaufmann Brigitta (Trió Egerszeg ZTC), F40: 5. Uhlir Péter (Trió Egerszeg ZTC), 6. Mézes Tibor Sólyom (Göcsej KTFE), F45: 6. Fehér Ferenc (Trió Egerszeg ZTC), F75: 4. Bányai Attila (Trió Egerszeg ZTC).

A zalai dobogósok: (balról jobbra) Császár Éva, Takács Szilvi,
      Bertóti Regina, Sárecz Éva, Porgányiné Henrich Piroska, Uhlir Tímea.

Minden éremből sikerült szerezni a sprintváltó OB-n

n Mátrafüred adott otthont a tájékozódási futók idei sprintváltó országos bajnokságának. A sportág legfiatalabb bajnoki versenyét 3. alkalommal rendezték meg, de népszerűségét igazolja, hogy a 7. kategóriában összesen 200 váltó nevezett.

A zalai egyesületek is több váltóval álltak rajthoz, köztük a Trió Egerszeg ZTC is, mely a mezőnyben egyedüliként minden kategóriában tudott csapato(ka)t kiállítani. Az összevont korosztályi kategóriákban vegyes összeállításban (férfi-női), kategóriánként több csapatot is indíthattak az egyesületek.
A felnőtt elit korosztályban (30 váltó) a Trió Egerszeg ZTC fiatal váltója szoros versenyben az előkelő 7. helyen végzett, míg ugyanitt a Göcsej KTFE csapata a 8. helyen futott célba.
Az ifjúsági korosztályban (30) a bajnoki pontokat érő 8. helyen végzett a TRIÓ Egerszeg ZTC csapata. Szintén az ifjúságiak mezőnyében a Göcsej KTFE váltója a 11. helyen zárt.
A szeniorok között a 105-ös korcsoportban (21) a Trió Egerszeg ZTC váltója immár harmadszor is bajnoki dobogóra állhatott, hiszen az Uhlir Péter, Uhlir Tímea, Sárecz Lajos összeállítású csapat ezúttal is nagyszerűen versenyzett, és mint korábban, most is a 2. helyen végzett. A 135-ös korcsoport (44) viszont zalai csatát hozott, ahol is a Göcsej KTFE váltója (Mézes Tibor Sólyom, Császár Éva, Varga József) végig az élbolyban haladva, nagyszerű futásokkal magyar bajnoki címet szerzett.
A Trió Egerszeg ZTC váltója (Fehér Ferenc, Bokros Andrea, Mitró Zoltán) szoros versenyben a 3. helyet szerezte meg. Pontszerző, 5. helyen végzett a legmagasabb kategóriában (195-ös korcsoport) Trió Egerszeg ZTC csapata.