Az eddigi legnehezebb bajnokság következik Több már, mint tehetség Sikeres sportági bemutatkozás Egerszegiek a gyermekbajnokságon Shotokan-sikerek

Egerszegi röpisek nürnbergben Hétvége eredményei

Az eddigi legnehezebb bajnokság következik

A bentmaradás a cél a csuti hydrocompnál

n A hétvégén megkezdődik a csapatbajnokság a sakkozók legmagasabb osztályában is. A Zalaegerszegi Csuti Hydrocomp tavaly újoncként remekül helytállt. Az ötödik helyen végzett, az ismétlés nagy bravúrnak számítana.

– Az idei évre alaposan megerősödött az első osztály mezőnye – hangoztatta Horváth Tamás, a Csuti Hydrocomp szakmai vezetője, játékosa. – A két újoncot – a Bp. Honvédot és a Diósgyőri VTK-t – tőkeerős szponzorok támogatják. Alaposan bevásároltak légiósokból. Minden bizonnyal nem a bentmaradás lesz a céljuk, hanem jóval többre vágynak. A többi csapat is erősített. Az utóbbi évek legerősebb, legszínvonalasabb bajnoksága következik. Az erősorrendet elnézve nem lehet más célunk, mint elkerülni a kiesést. A sorsolásunk sem könnyű, az első három fordulóban a tavaly dobogón végzett csapatok – a Paks, a Szombathely és a bajnok Kanizsa – az ellenfeleink. Túl kell élnünk az első három fordulót, s utána a mezőny után eredni.
A Csutinál a nyári átigazolási szezon során az ifitáblára igazoltak, mivel tavaly itt gondjaik voltak. A 15 éves, tehetséges Kozák Ádám Pestről érkezik a zalaiakhoz. A klubnál annak örülnek, hogy senki nem távozott, és megmaradt az az egerszegi mag, amely lelki pluszt adhat a szezon során. A Csutinál reménykedhetnek, hogy a versenykiírás is a segítségükre lehet. A csapatokban mérkőzésenként ugyanis négy légiósnál több nem, az ifjúsági és a női táblán csak magyar játékos szerepelhet. Meghatározták, hogy a bajnokság során a légiósok hány partit játszhatnak.
– Nagy kérdés, hogy a csapatokhoz igazolt külföldi játékosok közül ténylegesen hányan szerepelnek majd – folytatta Horváth Tamás. – Pár forduló után már tisztábban látunk. Mindegy, hogyan alakulnak a csapatok játékoskeretei. Megítélésem szerint a Makó, a Dunaharaszti, a Kőbánya és a Csuti közül kerül ki a két kieső. Az utolsó két fordulót a fővárosban rendezik, oda már jó lenne úgy elutazni, hogy ne kellejen nagyon izgulnunk.
Az eddig leírtakból kitűnik, a Csuti költségvetése talán a legszerényebb a mezőnyben. Az egerszegiek is igazoltak volna még, de pénzügyi okok miatt nem tehették. Nagyon takarékosan kell gazdálkodniuk, hogy a bajnokság végéig ne legyenek anyagi problémáik.

vissza az elejére

Több már, mint tehetség

Lelke mélyén bízik a feljutásban

n Sportos családból származik Babati Benjamin, a ZTE labdarúgócsapatának 21 éves játékosa. Édesapja is játszott a ZTE-ben, s akárcsak fia, rendkívül gyors volt. Benjamin 2012-ben kapta első profi szerződését, s lassan a ZTE meghatározó képességű játékosává nőtte ki magát.

– A soproni mesterhármashoz gratulált édesapád?
– Nem élek együtt velük, de telefonon már felhívtak és gratuláltak.
– Közösen elemzitek a játékodat?
– Abszolút nem, másról beszélgetünk találkozásaink alkalmával. Nem foglalkozunk azzal, hogy mit, hogyan kellett volna csinálnom a pályán.
– Mi az igazi posztod a csapatban?
– Lehet, hogy kívülről másként látszik, de szélsőt játszottam mindig, a bal vagy jobb oldalon. Úgy érzem, leginkább ezen a poszton vagyok képes a legjobb teljesítményre.
– Akkor megy igazán a játék neked, ha a ZTE kontrákra kényszerül. Van területed, ahová belövik a labdákat a társak, és kihasználhatod a gyorsaságodat...
– Így igaz, pozíciós játékban jóval nehezebb a dolgom. Fizikai adottságom miatt nem fekszik nekem a test-test elleni játék, a sok ütközés. Sajnos, az NB II-ben a csapatok nyolcvan százaléka kontrát játszik.
– A szempontodból jó lenne, hogy a ZTE is kontrákat játszana?
– Nem, a ZTE játssza a focit, és ez sokkal jobb, mint állandó védekezésből kontrázni.
– Gyors vagy, és a rúgótechnikád sem rossz, bizonyítja, hogy szabadrúgásokból is gyakran betalálsz. Miben kell még fejlődnöd?
– Nem ártana pár kilót magamra szedni, hogy a pozíciós játékban se vesszek el oly könnyedén. Igaz, nem vagyok elég magas, de szeretném még a fejjátékomat is tökéletesíteni.
Az őszi idény eddigi mérkőzéseit elnézve elég rapszodikusan szerepel a ZTE. Bravúros győzelmet vagy pontszerzést követi egy sima vereség. Okok?
– Nem tudom az okát, ha tudnám, elsőként szólnék a vezetőedzőnek.
– A szurkolók már nagyon várják, hogy ismét NB I-es legyen a ZTE. Sikerülhet a feljutás?
– A bajnokság elején vagyunk, azt kijelenteni, hogy feljutunk-e vagy sem, még korai. Nagyon kiegyensúlyozottak az erőviszonyok, nehéz megjósolni, ki kerül majd fel. Amelyik csapat elkap egy ötmeccses győzelmi sorozatot, nagy esélye lesz a feljutásra. Az erős csapatokon túljutottunk, papíron könnyebb ellenfelek jönnek, de azok a legnehezebbek.
– Bízol az NB I-ben?
– A lelkem mélyén igen.

Sikeres sportági bemutatkozás

n A hétvégén rendezték meg Zalaegerszegen a hivatalosan a WBPF Hungary által felvállalt II. Zimmermann Kupa nyílt testépítő versenyt, amelyen erőemelésben, szkanderben, és crossfitben is összemérték tudásukat a résztvevők.

A verseny névadója Zimmermann Ferenc sokszoros magyar bajnok testépítő, a sportág örökös bajnoka. A jól csengő név megtette hatását, több mint 200 sportoló vetélkedett az érmekért és az értékes tárgyjutalmakért.
Több kategóriában hirdettek bajnokot. A tehetségkutató versenyben négy, nőknél négy, a férfiaknál öt kategóriában. Érkezett versenyző a szomszédos Ausztriából is.
A zalaiak közül a leghíresebb a nemzetközileg is jegyzett Sáska Szabi a 165 cm alatti kategóriában szerzett aranyérmet.
Az izmos férfiak, nők parádéjára mintegy 600-an voltak kíváncsiak a Városi Sportcsarnokban. A testépítés sportág sikerrel debütált Egerszegen.

Egerszegiek a gyermekbajnokságon

n A Zalaszám-ZAC 9–12 éves korosztályájának versenyzői Budapest nyílt atlétikai gyermekbajnokságán számos kiváló eredményt értek el.

A leányok versenyében 60 m-es gátfutásban Koller Dorina 2., majd távolugrásban 7. helyezést szerzett. Tóth Gerda kislabdahajításban bronzéremmel, majd nem sokkal utána magasugrásban elért 4. helyével gazdagította a kollekciót. Röszler Dóra a 60 m-es síkfutásban lett 8. idősebb ellenfelei között.
A verseny végén a leányok 4x200 m-es váltója az értékes 5. helyet szerezte meg Koller Dorina, Kovács Gréta Mira, Makovecz Virág és Röszler Dóra összeállításban.
A fiúknál is többen szép eredményt értek el: Sziva Milán 60 m gátfutásban 2. lett, majd 60 m-es síkfutásban Vass Gergely 3. helyen végzett. 600 m-en pedig Honfi Flórián lett 2.
A csapat edzői: Szabó Gábor, Pajor László és Csiszár Attila.

Shotokan-sikerek

Három verseny, sok helyezés

n Bulgáriai Burgasban tartotta október közepén a Shotokan Karate do of Unietd Nations világszervezet a karate-világbajnokságát

A versenyen harminc ország több mint ezer indulója vett részt. Zalaegerszegről négy versenyző indult a Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület képviseletében. Az első nap Kiss Virág hozta az elvárásokat, és formagyakorlatban a második helyen végzett. Második nap Kovács Dominika Hanna kezdte a versenyt formagyakorlatban, kitűnő formában volt, és magabiztos mozdulataival nem hagyott kétséget a bírókban, hogy ő a világbajnok.
A versenyen Dömötör Dávid formagyakorlatban a 35-fős létszámú mezőnyben a középdöntőig jutott. kumitében viszont kitűnően szerepelt, a döntőig jutott és a dobogó harmadik helyén végzett. A 40 év feletti mezőnyben Dömötörné Cziráki Andrea formagyakorlatban a 2. helyen végzett egy ázsiai versenyzőt is maga mögé utasítva. A nap zárásaként Kovács Dominika Hanna kumite versenyszámban minden ellenfelét magabiztos technikákkal, és kitűnő taktikával győzte le.
A hétvégén a Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület versenyzői három helyen is versenyeztek párhuzamosan, a hévízi Európa-kupán, az IJKA magyar bajnokságon valamint a burgasi világbajnokságon. A hévízi Európa-kupán Szekér László kitűnően szerepelt és kumitében a 2. helyen végzett. Horváth Jókus Vivien is hozta a tőle várt eredményeket, és kata-kumitében egyaránt az első helyen végzett.
A csapat másik része Kőszegen szerepelt kitűnően az IJKA magyar bajnokságon. Osbáth Hanna, Osbáth Lora és Lőcsei Lili is remek teljesítménnyel, a dobogós helyeken végeztek. Osbáth Lora kumitében kitünő technikákkal és jó koncentráltsággal az első helyen végzett, Osbáth Hanna formagyakorlatban az első helyen végzett, kumitéban pedig a harmadik helyen. Löcsei Lili kumitéban és formagyakorlatban is a második helyen végzett.
A versenyzőket Molnár Tamás, Nemes Róbert, Zóka Gábor készítette fel. Kovács Dominika Hanna versenyzését Nagypáli Község Önkormányzata támogatja, valamint a zalaegerszegi Moveland Mozgásműhely segíti a felkészülést.

Egerszegi röpisek nürnbergben

Harmincadik alkalommal rendezték meg Nürnbergben a Nordost vegyes röplabdatornát.
A rendezvényen a zalaegerszegi röplabdások egyedüli külföldi csapatként immár 21. alkalommal léphettek pályára. Idén a 13 csapatot négy csoportba osztották a rendezők, végül a zalaiak az 5–9. helyért játszhattak, és végül az értékes 6. helyet szerezték meg.
A képen a tornán részt vett játékosok láthatók. (Elöl balról jobbra: Dabronaki Fölnagy Eszter, Pintérné Csillag Ildikó, Molnárné Czigány Judit. Hátul balról jobbra: Barkó Ádám, Pais László, Pintér Szilárd, Gerencsér Péter, Rákosi Kristóf.)

Hétvége eredményei

A ZTE FC–Békéscsaba 1912 Előre 2-2 (0-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg.

Tarr Andráshida SC–III. Ker. TVE 2-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg.