Kezdődik a röplabdabajnokság Három fronton áll helyt Jól szerepeltek az egerszegi tájfutók az ob-n A hétvége eredményei Több mint tíz érmet szereztek Kiss Róbert-emlékverseny

Kezdődik a röplabdabajnokság

 A dobogó a cél a zte rk-nál

n Az újjászervezését követően már több éve szerepel az NB II-es röplabdabajnokságban a ZTE RK férficsapata. Az egerszegiek a tavalyi idényben bronzérmes helyen zártak, idén sem akarják alább adni.

– Augusztus elején álltunk edzésbe, azonban nem mindenki kezdte el a felkészülést – hangoztatta Domokos Lajos edző. – Szeptemberben volt egy saját rendezésű emléktornánk, amelynek keretében Horváth Csabára emlékeztünk. Az azt követő másfél hónapban a rendelkezésünkre álló edzésidőt jól kihasználtuk. Amatőrcsapat lévén azért továbbra is akadtak hiányzóink. Erőnlétileg és technikailag is igyekeztünk előrelépni.
– A betervezett edzésmunkát sikerült elvégezni?
– Teljes mértékben nem vagyok elégedett, de mint már mondtam, amatőrcsapat vagyunk, így többször előfordult, hogy nem tudtunk teljes létszámmal készülni.
– Milyen változások történtek az elmúlt évhez képest?
– Szombathelyről érkezett új játékos Göczi Roland személyében, ő azonnal bevethető. Körösi Csaba a másik új szerzemény, érte nevelési költséget kell fizetnünk a Sümegnek, ami még nem történt meg. Reménykedem, rövidesen pont kerül az átigazolása végére. Ugyanakkor távozott Kiss Gergő, aki tavaly is csak „beugróként” szerepelt. A juniorcsapatból kerültek fel négyen, közülük egy fiú azonnal bevethető az első csapatnál.
– Mennyire ismerik az ellenfeleket, hová lehet elhelyezni a ZTE-t?
– A Nyíregyházát nem ismerjük, a többiek nagyjából képben vannak. A szabolcsiak újoncként szerepelnek a másodosztályban. Továbbra is kuparendszerben bonyolódik a bajnokság, amely az olyan amatőrcsapatoknak, mint amilyenek mi vagyunk, nem fekszik. Egy-egy hétvégén az egyik csapat otthonában összegyűlik a komplett mezőny, és ott bonyolódik le egy forduló.
– Hány csapat vállalta az NB II-es szereplést?
– Öt csapat, a már említett Nyíregyháza, a Győr, a Székesfehérvár, a Szeged és mi. A tavalyi mezőnyből a Szombathely és a Somogyjád visszalépett, helyette lett egy alföldi csapat, így bőven utazhatunk a bajnokság során.
– Feltehetően idén is azért szeretnének odaérni a dobogóra?
– Ha a belépő Nyíregyháza mellett a többi csapatnál nem volt jelentős mozgás, idén is ott lehetünk a dobogón.
– Hol kezdődik a bajnokság?
– Az első fordulót november 12–13-án Szegeden rendezik meg. Szeretnénk egy jó rajtot elcsípni.

vissza az elejére


                          Papp Péter a dobogó második fokán.

                    Három fronton áll helyt

                                 Papp péter még nem vonul vissza

n Három műszakban dolgozik a Flextronics egerszegi gyárában, mellette edzéseket tart a ZTE súlyemelőinek, és mellette még maga is versenyez. Negyvenhárom évesen még aktív, hol a felnőtteknél, hol a masters korcsoportban szerzi az érmeket. Papp Péter, a ZTE örökifjú súlyemelője, elnyűhetetlen.

– Az azért én sem vagyok, az októberi hónap számomra is sűrű volt – mondja. – Nagyon örülök, hogy így összejött, több versenyen is sikerült helytállnom. Kezdésként a masters vb-n harmadik lettem, utána a hazai felnőtt ob-n súlycsoportomban ezüstérmet szereztem. Október zárásaként az Alpok–Adria Kupán a masterseknél szintén második lettem. A csapat is második helyet ért el...
– Tekintsünk vissza a kezdetre!
– Keszthelyen testvérem járt le a súlyemelőterembe. Rajta keresztül kerültem kapcsolatba a sportággal.
– Rögtön kiszúrtak, hogy tehetséges vagy?
Szabó Bálint első edzőm mondta, hogy igazán kipróbálhatnám a súlyemelést. Megtetszett, itt ragadtam, a kezdeti lendülettel teszem ma is a dolgomat. Első ránézésre, 12 évesen nem éppen súlyemelő alkatom volt, azonban akarattal, kitartással szépen araszolgattam előre a sportágban.
– Sikereidet három műszakos munkarend mellett éred el, ami mindenképpen dicséretes…
– Hát nem egyszerű, de szeretem a sportágam.
– Tudnak arról a munkahelyeden, hogy 43 évesen aktívan sportolsz egy sok munkát igénylő sportágban?
– Természetesen. Tavaly segítettek anyagilag is, hogy a masters vb-n elindulhassak.
– Elgondolkodtál azon, hogyha egy anyagilag erősebb klubban versenyzel, többre vihetted volna?
– Magyarországon nincsen ilyen klub. A súlyemelésben a munka sok, az elismerés csekély. A magyar súlyemelés fénye elveszett. Lehet vitatkozni rajta, miért… Egy biztos, anyagi támogatottsága fokozatosan csökken, így nehéz eredményt produkálni. Sokan mondják, előbb érjen el eredményeket a sportág, aztán jön az anyagi támogatás. Erről a tyúk, tojás esete jut eszembe. Melyik volt előbb?
– Tanítványaid mennyire tudják, hogy egy jól teljesítő sportoló-edzővel állnak szemben?
– Tudnak az eredményeimről, de edzést tartani és magam is trenírozni nem egyszerű feladat, mivel a nap csak 24 órából áll
– Meddig szeretnél versenyezni?
– Nem tervezem a visszavonulásomat, akadt a magyar súlyemelők táborában már valaki, aki 80 évesen is emelgette a súlyokat. Addig szeretnék aktív maradni, amíg bírom.

vissza az elejére


                                 Jól szerepeltek az egerszegi tájfutók az ob-n

                                                                                                                      A képen a bajnok női váltó
                                                                                             – Uhlir Tímea, Bokros Andrea, Porgányiné Henrich Piroska.

                                                                                       Seniorok a dobogón

n A Vértes déli lábánál Csákberény térségében rendezték meg a tájékozódási futók egyesületi váltó- illetve egyéni bajnokságát.

Az egyesületi váltókban 5 korosztály tagjai alkottak egy csapatot. A férfiak mezőnyében a Trió Egerszeg ZTC a pontszerző 8. helyen, míg a női váltó a szintén pontszerző 9. helyen érkezett célba. A férfimezőnyben a Göcsej KTFE váltója is bajnoki pontot szerzett, a 9. helyen végzett.
A szeniorok között bajnoki címnek is örülhettek a zalaiak, pontosabban a TRIÓ Egerszeg ZTC. A női 125-ös korcsoportban Uhlir Tímea az élbolyban váltotta Bokros Andreát, aki nagyszerű futással magabiztos előnnyel indította Porgányiné Henrich Piroskát, aki stabil futással meg is tartotta az előnyt, és győztesként érkezett a célba. Pontszerző 6. helyen végzett a TRIÓ Egerszeg ZTC F170-es korosztályú váltója is.
* * *
Azonos terepen rendezték meg a sportág legrangosabb hazai bajnoki versenyét, a 900 főt felvonultató országos nappali egyéni bajnokságot. A két zalai klub összesen 8 bajnoki érmet gyűjtött. Bertóti Regina (Göcsej KTFE) a női elit mezőnyben dobogóesélyesként állt rajthoz. Jó futással, szoros versenyben a 3. helyen végzett, mellyel idei harmadik egyéni bajnoki érmét szerezte. Az utánpótlás korosztályban Takács Szilvia (N14 – Göcsej KTFE) másodpercekkel a győzelemről lecsúszva a 2. helyen végzett. A szeniorok között az N35-ben három zalai állhatott dobogóra. Ezúttal nagy főlénnyel Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC) nyert, Császár Éva (Göcsej KTFE) és Szabó Ágnes (TRIÓ Egerszeg ZTC) előtt. A N45-ős korcsoportban Bokros Andrea (TRIÓ Egerszeg ZTC) magabiztos versenyzéssel a 2. helyen végzett csakúgy, mint Varga József (Göcsej KTFE) az F55-ös kategóriában. A veteránok között az F75-ben pedig Bányai Attila (TRIÓ Egerszeg ZTC) szerzett újabb bronzérmet egyesületének.

vissza az elejére


 

                                                                            A hétvége eredményei
 

                                     Szolnoki Olaj KK–Zalakerámia ZTE KK 85-91 (21-26, 32-24, 12-21, 20-20) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Szolnok.

                                        PINKK Pécsi 424–ZTE NKK 63-71 (14-21, 18-19, 11-14, 20-17) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Pécs.
                                        ZTK FMVas–Győr SZOL TC 7:1 (3472-3250) Szuperligás férfi tekemérkőzés, Zalaegerszeg.

                                        Ferencvárosi TC–ZTE ZÁÉV 0:8 (3287-3345) Szuperligás női tekemérkőzés, Budapest.
                                        ZTE FC–Cigánd SE 2-1 (1-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg.

                                        Tarr Andráshida SC–Komárom VSE 3-1 (1-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg.

 

 

vissza az elejére


                                       Több mint tíz érmet szereztek

                                                                               Helytálltak a fiatalok

n Kaposváron rendezték meg 34. alkalommal az Adorján József-emlékversenyt, amelyen az EuropTec ZÚK fiatal úszói három arany-, három ezüst-, öt bronzérmet szereztek, és tíznél több pontszerző helyet gyűjtöttek be.

Aranyérmesek. 100 m gyors (2008): Paksa Borbála 1:23,71. 200 m hát (2000): Büky Erdős Norbert 2:21,02. 200 m pillangó (2005): Molnár Noel 2:49,64.
Ezüstérmesek. 200 m pillangó (1999): Büky Erdős Rozita 2:43,25. 200 m pillangó: Büky Erdős Norbert 2:36,44. 200 m pillangó (2004): Gergye Milán 2:40,82. Bronzérmesek. 200 m pillangó (2001): Dén Delila 2:39,33. 100 m gyors (2007): Dóra Csepke 1:20,06. 100 m gyors (2003): Új-Bera Mátyás 1:03,17. 200 m pillangó 2:47,28. 200 m hát (2005): Molnár Noel 2:50,09.

vissza az elejére


                                            Kiss Róbert-emlékverseny

n A ZTE Súlyemelő Klub szervezésében került megrendezésre utánpótláskorúak részére a Kiss Róbert csapat- és egyéni súlyemelőverseny.

A csapatversenyen az első helyért végig szoros küzdelmet vívott a Haladás VSE I. és a ZTE-SK.
Végeredmény: 1. Haladás VSE I. 787 pont, 2. ZTE-SK 775, 3. Haladás VSE II. 639.
A ZTE Súlyemelő Klub versenyzőinek eredményei. Ifjúsági. 69 kg: Bakos Erik 202 (90+112) kg. Junior 69 kg: Takács Tamás 185 (85+100) kg. Felnőtt. 105 kg: Kaj Richárd 223 (98+125) kg. Az egyéni versenyen szereplő zetés versenyzők eredményei. Fiúk 56 kg: 2. Vaski Botond 69 pont. Gyermek 56 kg: 1. Varga Martin Csongor 86 pont. Ifjúsági 85 kg: 1. Molnár Szabolcs 127 (57+70) kg. Felnőtt. 85 kg: 1. Babics Norbert 188 kg (85+103) kg. Nők. Felnőtt. +75 kg: 1. Danicser Anita 119 kg (54+65) kg.

vissza az elejére