A tizedik helyen zártak Továbbra is az élvonalban Sikerült a döntőbe jutás Ott Benjámin és Veiland Violetta győzött Debrecenben
 
Egy ezüst és pontszerző helyezések
 
A hétvége eredményei

A tizedik helyen zártak

A zte-nek nem jött jól a csoportegyesítés

n Viszontagságos, sok problémával tarkított szezonon van túl a ZTE FC női NB II-es labdarúgócsapata. Az egerszegiek az egy csoportossá váló másodosztályban tizenkét csapatból a 10. helyen zártak. Ami az elmúlt évekhez képest, amikor rendre dobogón végeztek, mindenképpen visszalépés.

Nem indult jól a bajnokság a számukra. A csapatot hosszú ideje edző Kostorják Zsolt a bajnoki rajt előtt nem sokkal Mosonmagyaróvárra távozott. Jandovics Jenő érkezett a helyére, aki a tavaszi idényben állt fel a kispadról. A bajnokság hajrájában hivatalosan pedig nem is volt edzője a ZTE-nek.
– A csoportegyesítés után nagyon erős mezőnyben kellett indulnunk – hangoztatta Sümeghy Anna, a csapat egyik meghatározó tudású játékosa. – Az együttesünk átlagéletkora alig érte el a húsz évet.
– A csoportegyesítés után kiderült, hogy a Keleti jóval erősebb volt a Nyugatinál…
– Így van, nincs mit szépíteni a dolgon. A dobogón is az egykori Keleti csoportban szerepeltek végeztek. A Diósgyőrben például profi légiós játékosok is szerepeltek.
– Ilyen nagyfokú visszaesésre azért nem számítottak…
– Nem, de fiatal csapatunk minden problémája előjött. Mentálisan abszolút nem voltunk erősek. Kaptunk egy gólt a mérkőzések elején és aztán rendre összeomlottunk. Emiatt többször súlyos vereséget szenvedtünk. Az ellenfelek vezető gólja után hitehagyottá vált a játékunk. Ehhez jött még, hogy amatőr csapat lévén és a pár itt élő egerszegi játékossal a keretben roppant nehéz volt az edzések összehangolása. Mellette munkahelyi elfoglaltság, érettségire való készülés, diplomavédés miatt sokszor kevesen voltunk a mérkőzéseken is.
– A bajnokság tavaszi hajrájára kezdtek összeállni, akkor szereztek több győzelmet…
Jandovics Jenő távozása után nagyon meg akartuk mutatni, hogy ennél többre vagyunk képesek. Bujkált bennünk a dac. Sokszor bosszantó volt megélni az ellenfél lekicsinylő mosolyát egy-egy bekapott gól után. Igyekeztünk fordítani a helyzeten. A bajnokság végére mentálisan is erősebbek lettünk, tudtunk egymásért küzdeni.
– A megszerzett 10. hely végül reális?
– Az egész évi gondok, problémák tükrében azt mondom, igen.
– Milyen lehet a jövő?
– Úgy látom, hogy a bajnokság végével a játékosok kivárnak. Javul a helyzet vagy sem. Ezután döntenek a maradásról vagy a távozásról. Egy biztos, a bajnokság hajrájában – az utolsó négy fordulóban – látott ZTE-re lehet alapozni a jövőt.

 

 

vissza az elejére


Továbbra is az élvonalban

Marsai Nikoletta a gólkirály

n Az alapszakaszt jól kezdte az élvonalban a Göcsej SK Sport 36 újonc női futsalcsapata. Egy ideig a felsőházi rájátszással is kacérkodtak, végül azonban az alsóház jött össze. A bentmaradást eldöntő találkozón hatalmas csatában nyertek 6-5-re a Debreceni EAC vendégeként, így jövőre is az első osztályban folytathatják.

– Az alapelvárás a csapattal szemben a csontnélküli bentmaradás volt – hangoztatta Major Gábor edző. – Titkon ugyan reménykedtünk, hogy az alapszakasz végén a felsőházban leszünk, erre hosszú ideig reális esélyünk is volt. Nem sokon múlott. Az egész idényt tekintve – figyelembe véve a körülményeket, az edzési és egyéb lehetőségeket – megkapaszkodásunk a realitást tükrözi. Az alapcélt végül is teljesítettük.
– Az alsóházi rájátszásba a Göcsej vitte magával a legtöbb pontot, mégis alaposan meg kellett küzdenie a bentmaradásért. Mennyire zavarták csapatát a klub körül kialakult pénzügyi problémák?
– Úgy érzem, a női csapatot sikerült leválasztani az anyagi gondokról. Nem ebben látom a visszaesés okát. A lányok a futsal mellett párhuzamosan játszanak nagy pályán is, a tavasz beköszöntével nem mindig tudtunk teljes létszámmal edzeni, a legerősebb csapattal kiállni. Az említett tényezők hozták, hogy viszszaesett a teljesítményünk, eredményességünk. Ehhez még hozzájött, hogy az egész idény során sok gólhelyzetet hagytunk ki. A mérkőzések hajrájában győztes pozícióból buktunk több találkozót, de akadt olyan is, például Győrben, amikor 0-3-ról felálltunk, és onnan vesztettük el a mérkőzést.
– Csapatsikerként könyveli el a bentmaradást, vagy kellettek ehhez jó egyéni teljesítmények?
– Olvasatomban mindig az a legjobb csapat, amely pályára lép. Természetesen kellettek jó egyéni teljesítmények. Egy példát említve, Marsai Nikoletta személyében közülünk került ki az NB I gólkirálya, ami mindenképpen dicséretes teljesítmény. Mellette még több játékost tudnék mondani, akik hozzátették a maguk kis pluszát. Összességében az egész csapatnak köszönhető a bentmaradás. A pályára lépő játékosok mindegyike lelkes játékával hozzájárult, hogy az első osztályban szerepelhetünk a következő idényben is.
– Tervezhetik a jövőt, mivel a klub köztudottan nem áll jól anyagilag?
– Nagyon bízunk benne, hogy a vezetés megteremti a feltételeket az első osztályú induláshoz. A csapatot szeretnénk együtt tartani, a lányok már rutinnal rendelkeznek, látják, hogy munka nélkül nincsen eredmény. Szeretnénk belátható időn belül egy egészséges vérfrissítést végrehajtani. Erre a Szalai Csaba által irányított utánpótláscsapat jó alap lehet. A fiatalok korosztályukban a legjobb 4 között vannak, a bajnoki címért játszhatnak. Reméljük, mellettük a városból és környékéről is sikerül még lányokat megnyerni a futsal számára. Célunk jövőre a felsőház, bízunk benne, hogy ki tudunk alakítani egy ütőképes csapatot.
– Sikerül a tervekhez az anyagiakat hozzárendelni?
– Nagyon remélem, hogy igen, s jövőre is lesz NB I-es női futsalcsapata Zalaegerszegnek.

 

 

vissza az elejére


Sikerült a döntőbe jutás

4. hely az atlétikai csapatbajnokságon

n A sérült Szűcs Valdót, Köcse Richárdot és Csóti Jusztinát is nélkülöző – a Zalaszám ZAC és a Szombathelyi Haladás VSE atlétáiból álló – Pannónia Prima fantázianéven induló közös csapat negyedik helyen végezve a magyar atlétikai csapatbajnokság szekszárdi fordulójában kiharcolta a döntőbe kerülést.

A csapat legeredményesebb versenyzője Ferenczi Melinda volt, aki megnyerte a 200 m-t 24,41 mp-cel, második lett 400 m-en 56,44 mp-cel, hatodik 100 m-en 12,26 mp-cel. Tagja volt a 48,79 mp-cel győztes 4x100 m-es váltónak is. Veiland Violetta bekötött kézzel is megnyerte a súlylökést (14,42 m).
Dobógóra állhatott Takács Dóra, aki diszkoszvetésben 45,78 m-es teljesítménnyel lett 2., Hári Anna 100 m gáton bronzérmes lett 14,44 mp-es idővel, s végül, de nem utolsósorban a rövidtávfutó váltók bebizonyítva, hogy nincs tartalékos csapat – a négy váltószámból 3 aranyérmet nyertek, és még a „B” váltók is ezüst- és bronzérmet szereztek. Bajnok lett a Nagy Pálma, Ferenczi Melinda, Hári Anna, Horváth Lotti négyes 4x100 m-en (48,79 mp), aranyérmet nyert a Galambos Martin, Kása Tibor, Balogh Péter, Baki Barna 4x100 m-es kvartett (41,71 mp). Ugyancsak aranyérmet szerzett a 4x400 m-es együttes Balogh Péter, Jagodics Dennis, Sárközi Dominik és Boda Balázs összeállításban (3;16,57 p). Ezüstérmet nyert a 4x100 m-es „B” férficsapat és bronzot 4x400 m-en a férfi „A” kvartett.
A Zalaszám ZAC atlétáinak pontot érő helyezései:
400 m gát: 5. Hári Anna 64,69 mp, 100 m: 8. Nagy Pálma 12,53 mp, 4. Balogh Péter 11,05 mp, 9. Dienes Mátyás 11,24 mp, diszkoszvetés: 7. Veiland Violetta 35,09 m, 8. Bognár Szabolcs 42,92 m, súlylökés: 5. Takács Dóra 11,89 m, hármasugrás: 8. Horváth Lotti 11,32 m, 200 m: 6. Balogh Péter 22,18 mp, 110 m gát: 5. Németh Benedek 16,73 mp, 800 m: 5. Ott Benjamin 1;53,95 p, 1500 m: 9. Ott Benjamin 4;02,26 p, 4x400 m női: 5. (Horváth Lotti, Hári Anna, Nagy Pálma, Varga Eszter) 4;17,78 p.

 

 

vissza az elejére


Ott Benjámin és Veiland Violetta győzött Debrecenben

n Debrecenben, a Magyar Szuperliga versenyén Veiland Violetta súlylökésben 14,67 m-es teljesítménynyel, Ott Benjámin pedig 800 m-en 1;55,15 perces idővel nyert aranyérmet a felnőttek és a juniorok között.

Takács Dóra súlylökésben lett ezüstérmes 12,29 m-es egyéni csúccsal. Fő versenyszámában, a diszkoszvetésben 45,02 m-es eredménnyel 4. helyen végzett. Balogh Péter 100 m-en 10,95 mp-cel 7., míg 200 m-en 21,91 mp-es idővel 5. helyezést ért el.

 

 

vissza az elejére


Egy ezüst és pontszerző helyezések

Diák-ob egerszegen

n A Zalaegerszegi Birkózó SE először rendezte meg városunkban a Diák II. korcsoport országos bajnokságát. Az 57 klub 165 fiatalját és edzőiket Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte.

Elmondta, nagy öröm számukra, hogy a város 770 éves évfordulóján ilyen rangos verseny házigazdái lehetnek. Jó, eredményes szereplést kívánt a résztvevőknek.
Komáromi Tibor, a Magyar Birkózó Szövetség részéről elmondta, hogy Egerszegen nagy hagyományai vannak a birkózásnak. A helyszínen jelenlévő egykori egerszegi birkózólegendákat – Berzicza Tamást, Szanati Lászlót és Gombos Zsoltot – külön is köszöntötte.
  A verseny során az egerszegi versenyzők a rendkívül erős mezőnyben egy ezüstérmet és két pontszerző helyet szereztek.
  Eredmények. Diák II. (2006–2007). 26 kg: 2. Baranyai Adolf. 38 kg: 5. Mészáros Ágoston. 42 kg: 5. Varga Zalán.
Felkészítő edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.

 

 

vissza az elejére


hétvége eredményei

Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olaj KK 85-69 (18-19, 14-21, 34-20, 19-9) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. Zalaegerszeg.

ZTE FC–Aqvital FC Csákvár 3-2 (0-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg.

ZTE FC–PMFC-Keresztes Lovagok 1-1 (1-1) NB II-es női labdarúgó-mérkőzés.


Tarr Andráshida SC–Puskás Akadémia FC II. 1-3 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés.

 

 

vissza az elejére