Az NB II-n még gondolkodnak Reális a negyedik hely Bolemányi János emléke előtt tisztelegtek Jól kezdték az idényt a dzsúdósok A hétvége eredményei

Az NB II-n még gondolkodnak

Jó a közösség a zte női röplabdázóinál

A hatvanas éveiben járó megyeszékhelyiek még emlékezhetnek, hogy Egerszegen az első NB I-es szakosztály a férfi röplabdázóké volt. Mellette az NB II-ben, a Tungsram támogatásával szerepelt a női szakág. Előbb a nők, majd a férfiak tűntek el egy időre Egerszeg sportpalettájáról.

– A férfiszakosztály újbóli megalakulása után, mintegy tíz éve, a gyengébbik nem képviselői is újra kezdték – emlékezik vissza Tomanóczy Tibor, a csapat edzője. – A középiskolában több lány megszerette a röplabdát, és nem akarták abbahagyni. Megkeresték a vezetést a ZTE RK-nál, hogy ők is szeretnének szervezett keretek között röplabdázni. A diákokhoz csatlakozott még négy-öt rutinosabb játékos is.
– Milyen célokkal alakultak meg?
– Kezdetben a mozgás öröme, az egészség megőrzése volt a fontos. Később kapóra jött a dunántúli regionális röplabdabajnokság, ahol többek között Ajka, Pápa, Komárom, Sopron csapatai szerepeltek. Jó mérkőzéseket játszottunk. Egy idő után jöttek az eredmények is. Igaz, menet közben a csapat diákrésze folyamatosan cserélődött. Továbbtanultak a lányok, elkerültek a városból, de érkeztek a helyükre a következők. A csapat gerince azonban megmaradt.
– Régóta tagjai a dunántúli bajnokságnak. Lesz innen előrelépés?
– Egyértelmű, hogy mára már kinőttük ezt a bajnokságot, veretlenül vagyunk a tabella élén. Természetesen jó lenne az NB II-ben szerepelni, ami már nemcsak alkalmi tornákat jelentene, s nagyobb lekötöttséggel járna. Nagy kérdés, kik vállalnák? Szakmai szempontból nem vallanánk szégyent, de van bizonyos emberi oldala is a dolognak. A heti három edzéssel biztosan ott lennénk az NB II 7–8. helyén a 12 csapatos mezőnyben. Hangsúlyozom, ez még a jövő zenéje.
Bedő Tálos Fruzsina csapatkapitány többek között a jó közösségi szellemet, a remek hangulatot emeli ki:
– Baráti hangulat a csapaton belül, mindenki hallgat a másikra. A játékosok közül mindenkinek volt bizonyos alaptudása. Az edzéseken így folyamatos munka folyik.
– Az NB II-es szerepléshez mit szólnának a játékosok?
– Nem szakmailag lenne gond. Nehéz lenne szabaddá tenni a hétvégéket. Többen főiskolára járnak, van, aki hétvégén is dolgozik. Az NB II-t alaposan át kell gondolnunk.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Reális a negyedik hely

A vezetőedzőnek mégis hiányérzete van

A nők számára idén Győrben rendezték meg kosárlabdában a Magyar Kupa döntőjét. A mezőnyben ott volt a ZTE NKK csapata is. Az egerszegi lányok az első mérkőzésen, ha nehezen is, a BEAC ellen hozták a papírformát, nyertek. A folytatásban előbb a tavalyi kupagyőztes Szekszárdtól kaptak ki, a 3. helyért lejátszott találkozón a Diósgyőr győzte le a ZTE-t. Így a negyedik helyen végeztek.

– A 4. helyünk megfelel az erőviszonyoknak – vélekedett Gáspár Dávid vezetőedző. – Mégis van bennem egy kis hiányérzet. Úgy érzem, nagyobb koncentrációval bravúrt érhettünk volna el. Sajnos, most nem vagyunk olyan passzban, hogy ez összejött volna.
– A statisztikát nézve a csapat védekezésével nem volt gond, nem kaptak sok pontot. A dobáspontossággal, a dobó-százalékkal viszont akadtak problémák...
– Részben a pontatlanabb dobások miatt is nem sikerült elérnünk jobb eredményt. A védekezés stabilitásának terén sikerült előbbre lépnünk, de ebben a műfajban is van még bőven javítanivalónk. A BEAC elleni első, a DVTK elleni második játékrészben akadtak hiányosságok a védekezésben is. A Szekszárd ellen fogcsikorgatva küzdöttünk, de a tolnaiak jobb rotációval rendelkeznek, mint mi. A ZTE nem arra van kalibrálva, hogy egymás után három mérkőzést lejátsszon, úgy vélem, a többi együttes döntő többsége sem. Ránk az említett megállapítás hatványozottan igaz, mivel rövidebb a kispadunk Remélem, ha a védekezésünk tovább javul, akkor támadásban is előre tudunk lépni.
– A Magyar Kupa lebonyolítását, az Euro Ligában szereplő Sopron edzője is bírálta. Jó ilyen rövid idő alatt ennyi tétmérkőzést játszani?
– Az említett kuparendszert használják más országokban is. Igaz, másfajta lebonyolításra is akadt példa. Mindenképpen sérülésveszélyes egymás után három mérkőzést játszani. Nem lehet ilyen rövid idő alatt regenerálódni sem, a 30 év feletti játékosok számára erős ez a meccsterhelés.
– A Magyar Kupából mit tudnak profitálni a bajnokságra?
– A kupán cél az volt, hogy a hullámvölgyből, amibe kerültünk, kilábaljunk. Jó úton haladunk, de ez nem megy gyorsan. A bajnoki mérkőzések megadják a választ, hogy sikerült-e kimásznunk a gödörből. Más a helyzetünk, mint tavaly, az ellenfelek sokkal jobban készülnek ránk. Nem úgy van, mint tavaly, hogy a háttérből előlép a ZTE és okozza a meglepetéseket. Kicsi az esélye, hogy az alapszakasz végére összejöjjön a negyedik hely. A sorsunk már nemcsak a mi kezünkben van. A hátralévő három mérkőzésből kettőt hozni kell, a Sopron ellen idegenben nem nekünk áll a zászló.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Bolemányi János emléke előtt tisztelegtek

Öregfiúk labdarúgótorna keretében emlékeztek meg Bolemányi Jánosról, a ZTE legendás kapusáról.

A kiváló hálóőr hosszú éveken át volt a csapat első számú kapusa. Amikor az ellenfelek játékosai néha átverekedték magukat a ZTE védelmén, a hazai szurkolók ezt skandálták: „Hová futsz öcsém, ott van még a Bolemányi.” A róla elnevezett tornát szeretett csapata, a ZTE nyerte. Második lett a Haladás VSE (Szombathely), harmadik a Keszthely, negyedik az Andráshida, ötödik a Lendva (szlovén). A legjobb kapusnak Vlaszák Géza (ZTE) bizonyult. A legjobb mezőnyjátékos díját Gaál Miklós (ZTE) kapta. A torna gólkirálya Németh Richárd (Haladás VSE) lett 5 góllal.  Az ünnepélyes díjátadón megjelent a legendás kapus özvegye is.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Tóth Bertold, Ódor Noel,
Nagysolymosi Sándor, Tóth Alexa

 

 

Jól kezdték az idényt a dzsúdósok

 

A versenyidény kezdetén több versenyen is szerepeltek a Zalaegerszegi Judo Sportegyesület sportolói. Győrben rendezték meg az ifjúságiak, serdülők országos rangsoroló versenyét.

Az ifjúságiaknál a +90 kilósok mezőnyében Tóth Bertold aranyérmet szerzett, az 52 kilósok mezőnyében Tóth Alexa a harmadik helyen zárt. A serdülőknél Mátéffy Gábor és Bordács Anikó egyaránt az ötödik helyen fejezte be a versenyt.  Nagykörösön léptek tatamira a serdülő B diákolimpia országos döntőjébe jutott cselgáncsozók. Ódor Noel jól teljesített a viadalon, bronzérmet szerzett. Varga Áron a kilencedik helyet szerezte meg. Siklóson rendezték meg az ifjúsági korosztály országos döntőjét, ahol Tóth Bertold súlycsoportjában bronzérmet szerzett. A sportolók ifj. Nagysolymosi Sándor vezetőedző irányításával érték el a sikereket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


A hétvége eredményei


Atomerőmű SE Paks– Zalakerámia ZTE KK 93-81 (30-25, 10-24, 30-13, 23-19) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Paks.

Répcelaki SE–ZTK FMVas 6:2 (3654-3636) Szuperligás férfi tekemérkőzés, Répcelak.

ZTE ZÁÉV TK–Ipartechnika Győr SE 5:3 (3402-3283) Szuperligás női tekemérkőzés, Zalaegerszeg.

ZTE FC–Vác FC 1-0 (1-0)  NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg.

Ziccer NLSE–ZTE FC 1-2 (0-1) NB II-es női labdarúgó-mérkőzés, Nagykanizsa.

Komárom VSE– Tarr Andráshida SC 2-1  NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Komárom.

Egerszegi KK– Sárvári Kinizsi SE 19-26 (9-10) NB II-es női kézilabda-mérkőzés, Zalaegerszeg.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére