Fejlesztések a Mókus utcában Közel 30 éve a közgyűlésben Közgyűlési előzetes Jókívánság tortával

Fejlesztések a Mókus utcában

A közművek cseréje után aszfaltozás következik

Az 1,7 milliárd forintos állami infrastruktúrafejlesztési csomag keretében a Mókus utcában is megkezdődtek a helyreállítási munkálatok, ahol tavaly elvégezték az elavult szennyvízvezetékek cseréjét.

– AL –

Bognár Ákos, a városrész önkormányzati képviselője elmondta, ez az állami támogatás lehetőséget adott olyan problémák megoldására, amit egy adott költségvetési évben anyagiak híján nem tudtak megvalósítani. Választókörzetében így esett többek között a választás a Mókus utca rekonstrukciójára, ami a kertvárosi templom melletti lehajtótól a Köztársaság út 85. szám mellett kiérkező szakaszt is magában foglalja, összesen 158 méter hosszan. Itt nemcsak az útfelület minősége jelentett gondot, hanem az alatta lévő közművek állapota is. Ezért tavaly 300 méteren vezeték- és aknacsere történt, amely bruttó 29 millió forintba került. Idén a közlekedést igencsak megnehezítő, leromlott állagú útburkolatot állítják helyre, mely során új, aszfaltos pályaszerkezetet építenek meg a csapadékvíz-elvezetés megoldásával együtt. A tízemeletes északi oldalán lévő töredezett betonlapos parkolóhelyek helyett térköves várakozóhelyeket alakítanak ki. A szelektív hulladékgyűjtő sziget áthelyezésével további négy parkolóhelyet létesítenek a lakók számára. Ezen a két helyszínen az alapozással már elkészültek. A várhatóan június közepére befejeződő beruházás költsége bruttó 50 millió forint. A képviselő hangsúlyozta, hogy a Mókus utca rekonstrukciójával jelentősen javul az Átalszegett utca valamint a Köztársaság útja keresztirányú megközelítése, hasonlóan a Gyimesi utcával, mely felújításának harmadik üteme tavaly készült el. Mint mondta, körzetében az utcák mellett a járdák, valamint a kisebb játszóterek korszerűsítésére is gondot fordítottak az elmúlt időszakban, lehetőségeik szerint.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Dr. Tóth László

Közel 30 éve a közgyűlésben

Dr. tóth lászló (2. sz. vk.): „próbáltunk felzárkózni”

A Megyei Jogú Városok Szövetsége is megerősítette, hogy dr. Tóth László (Fidesz–KDNP) az egyetlen olyan önkormányzati képviselő a megyei jogú városokat figyelembe véve, aki 1990-től képviselő-testületi tag. Zalaegerszegen, a rendszerváltoztatás után megalakult első közgyűlésbe még pártlistáról került be, azóta folyamatosan a 2-es számú választókerület egyéni képviselője.

– V. Zs. –

Az északi városrészek – Pózva, Ságod, Neszele, Nekeresd, Kaszaháza és Hatház – tartoznak hozzá. Jól ismeri ezeket a területeket, hiszen korábban Pózván lakott, és mint mondja, látta, hogy a város északi városrészei voltak a legelhanyagoltabbak.
– Zalaegerszeg északi városrészeiben a '90-es évek elején nem volt szennyvízelvezetés és vezetékes gáz sem, volt olyan rész, ahol a vezetékes ivóvíz is hiányzott. Az utcák, járdák rossz állapotban voltak, a közösségi épületek állaga annyira leromlott, hogy használhatatlanná váltak. Ságodon és Pózván naponta több ezer autó haladt át. Nem működtek az önszerveződő civil közösségek sem. Úgy gondoltam, ezért a településrészért kell tenni valamit. Szépen, folyamatosan próbáltunk felzárkózni úgy, hogy a jó értelemben vett kistelepülési jelleg megmaradt az emberi kapcsolatokban és a lakókörnyezetben. Dr. Tóth László azt mondja, közéleti szerepvállalásában két meghatározó szempont vezette a kezdetektől. Egyrészt, hogy a város hosszabb távú fejlődését meghatározó fejlesztések megvalósuljanak, és mivel a város városrészekből áll, a helyi emberek számára komfortos lakóövezetet alakítsanak ki, azt fenntartsák és működtessék. A távlati tervek közül a legtöbb megvalósult, ezekről folyamatosan beszámoltunk. Most arra voltunk kíváncsiak, hogy az elmúlt évben mi történt a választókerületben, melyek a jelenleg is folyó munkálatok, és hogyan alakult a közösségi élet az északi városrészben.
– A múlt évben két nagy beruházás valósult meg az 1,5 milliárdos infrastrukturális fejlesztési keretből. Az egyik Ságodban a Telekalja utcában és a Csapási utcában. Csapadékvíz elvezetésére, valamint terület aszfaltozására került sor. A másik nagy projekt Pózván történt, ahol a Vasút utcát aszfaltozták le, már nagyon rossz állapotban volt. Elkészült a Kaszaháza és Nekeresd közötti járda (a Gólyadomb oldalában) felújítása. Kisebb fejlesztések is történtek. Ságodban a Ságodért Alapítványon keresztül egy nagyobb eszközbeszerzés valósult meg. Ugyanitt a közösségi ház előtetőjének a meghosszabbítását tervezzük ebben az évben, valamint a térburkolat javítását. Nekeresden a Virágzómező utcában befejeződtek a munkálatok, Pózván az egyik közösségi épületet felújítottuk, amit a Pózváért Alapítvány használ. Ugyancsak Pózván kijavították a temető előtti feljárót. Hatházán a közösségi tér fejlesztését tervezzük.
Neszelén folyamatosak a csapadékvíz-elvezetési problémák, mivel a ságodi fennsíkról az Ilosfai és a Neszele utcákra ömlik az esővíz. A megoldást folyamatosan keressük, a keletkezett károkat pedig igyekszünk kijavítani – folytatja dr. Tóth László. Megemlíti, hogy ebben az évben továbbra is az infrastrukturális fejlesztések állnak a középpontban. Alapvetően csapadékvíz-elvezetésre, járdák felújítására, közösségi épületek korszerűsítésére fordítanak nagyobb összegeket, úgyszintén útburkolatok javítására, ez valamennyi településrészen aktuális feladat.
– Nagyon büszke vagyok a körzetemben lévő civil szervezetek munkájára, elismerésre méltó a tevékenységük és megérdemlik a támogatásokat is. Szabadidejükből rengeteget áldoznak a közösségi élet megerősítéséért.
Dr. Tóth László képviselői munkáját az őszi önkormányzati választásokig látja el, a következő ciklusban már nem indul. Miért döntött úgy, hogy befejezi a több évtizedes önkormányzati tevékenységét?
– Elmúltam hatvanéves és az embernek éreznie kell, mikor érkezett el az az idő, amikor fel kell állnia, és át kell adnia a stafétabotot azoknak a fiataloknak, akik – úgy gondolom –, hogy megfelelnek a választók elvárásainak megfelelően tudják folytatni a megkezdett munkát – mondja.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Közgyűlési előzetes

Április 11-én tartja következő ülését a város képviselő-testülete. Az eredeti tervek szerint 21 napirendet tárgyalnak a városatyák.

Módosítják a város építési szabályzatáról szóló önkormányzati rendeletet, valamint a helyi építészeti-műszaki tervtanácsról, a partnerségi egyeztetés részletes szabályairól, a településkép védelméről szóló rendeleteket. Tájékoztatót hallgatnak meg a képviselők a kistérségi háziorvosi ügyeleti rendszer múlt évi működéséről, döntenek a Keresztury VMK igazgatói pályázatáról és kitüntetések adományozásáról.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Vigh László, dr. Máhr Károly, dr. Nagy Klára, dr. Csordás Katalin és dr. Tehenes Sándor

Jókívánság tortával

Vigh lászló a beköltöző osztályok vezetőit köszöntötte

A kardiológiai rehabilitáció már beköltözött, a pulmonológiai és az onkológiai osztály pedig most költözik be a zalaegerszegi Szent Rafael Kórház felújított zöld épületébe a pózvai telephelyről. Ez alkalomból Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos szív alakú tortájával ajándékozta meg az osztályok vezető főorvosait és főnővéreit.

– AL –

Felidézte, hogy a kórház fejlesztésére összesen 9 milliárd forintot költöttek az elmúlt években. A szívcentrum megépítése ebből 5,6 milliárd forintba került, az új MR és más eszközök beszerzésére 1 milliárd forintot költöttek. Végül megvalósult a zöld épület rekonstrukciója illetve összeépítése a szívcentrummal, idén január végére 2,3 milliárd forintból. Mint mondta, jelképes tortaszeléssel szeretne jó munkát kívánni a beköltöző osztályok vezetőinek és valamennyi dolgozójának az új helyen. A képviselő névre szóló ajándékkal is kedveskedett a vezető főorvosoknak. Dr. Máhr Károly, az onkológia osztályvezető főorvosa köszönetét kifejezve azt mondta, hogy a beköltözés óriási változás az osztály életében, hiszen egy modern, jól felszerelt épületbe költözhetnek be. Hangsúlyozta, hogy a 21. század egészségügye el is várja ezt a minőséget, ahogy a betegek és a munkatársak is megérdemlik a jobb körülményeket. A korszerű feltételek pedig vonzóbbá tehetik az egészségügyi szakmákat a fiatalok számára. Dr. Nagy Klára, a kardiológiai rehabilitáció vezető főorvosa azt emelte ki, hogy az akut kardiológia és a szívsebészet mellé való beköltözéssel valóban a szívcentrum részévé tudnak válni. Dr. Tehenes Sándor, a pulmonológia vezető főorvosa azt fűzte hozzá, hogy növekedik a betegbiztonság, hiszen valamennyi diagnosztikai eszköz a kórház központjában található. Dr. Alotti Nasri, a szívsebészet osztályvezető főorvosa képviseletében dr. Csordás Katalin szakorvos beszélt. Mint mondta, ők már régi lakói az újként megépült szívcentrumnak. A beköltözéstől a konzultációs lehetőségek javulását várják, elsősorban a kardiológiai rehabilitációs osztállyal a betegek utókezelését illetően.

 

 

 

 

 

vissza az elejére