Az esős tavasz nem zavarta a tájfutókat Körmendiként a ZTE kispadján Az atlétika nagy napja Egerszegen Jó szereplés az ifi úszó OB-n
                                Tét már nem volt, de jó volt látni őket   Végleges a ZTE FC szakmai stábja  

Az esős tavasz nem zavarta a tájfutókat

Előtérben a szeniorok és az utánpótlás

Csapadékos tavaszon vagyunk túl. A természetben űzhető sportágak – így a tájfutás – számára nem voltak ideálisak a feltételek. Vagy mégis? Fehér Ferenctől, a Trió Egerszeg ZTC elnökétől, vezetőedzőjétől megtudtuk, a csapadékos időjárás nem hátráltatta a felkészülésüket. A sportolóknak alkalmazkodniuk kell a körülményekhez, és nincsenek cukorból sem, hogy elolvadjanak.

– Egy jól sikerült alapozáson vagyunk túl, a téli hónapok sportágunkban az erőgyűjtést jelentik. Márciusban kezdődött a versenyidény – hangoztatta Fehér Ferenc. – A csapadékos időjárás semmi hátrányt nem jelentett, a versenyeket megtartják esőben is. Nyilván jobb ideális körülmények között versenyezni. Az idény kezdetén először a regionális rendezvényeket vettük célba. Ezen viadalok a szezonra való ráhangolódást szolgálják. Itt mindig nagy létszámban állunk rajthoz. Jelenleg az utánpótlás korosztályban 48 igazolt sportolónk van, 9-fős kezdő csoportunk, amelynek tagjai még nem rendelkeznek igazolással, a versenyeken viszont részt vesznek.
– Az eddigi eredményekkel mennyire elégedettek?
– A már említett régiós versenyek Vas, Veszprém, Zala megyében bonyolódnak. Már megrendeztük a megyei diákolimpia döntőjét is. Elmondhatjuk, hogy 27 ZTC-s diák jutott be az országos döntőbe. Az országos minőségi versenyek nemrég kezdődtek. A sorból kiemelkedett a hosszú távú bajnokság. Itt a szenior kategóriában Sárecz Éva lett bajnok.
– További elvárások?
– A már említett szeniorok egyéni edzésterv alapján készülnek. Biztos vagyok benne, hogy a további országos versenyeken is jól szerepelnek. Az utánpótlás területén csapatszinten várunk jó eredményeket. Célunk, hogy a széles alapokon nyugvó utánpótlásunkból minél több csapatot indítsunk.
– Mi a helyzet a felnőtt korosztállyal?
– Vannak felnőtt versenyzőink, akik egyetemisták. Ők is inkább váltóban és csapat szinten sportolnak, ez kifizetődőbb számukra. Egy felnőttet kiemelnék: Fekete Ágoston tavaly is és idén is, tájkerékpárban áll rajthoz. Remélem, hogy ő egyénileg is jól teljesít.
– A ZTC-re mindig jellemző volt a versenyek rendezése, idén is így lesz?
– Idén regionális versenyeket rendezünk, amelyből hármat már lebonyolítottunk, hátra van még három. Igazából a 2020-as évben vár ránk nagy feladat. Jövő év szeptemberében az országos rövid távú bajnokságot rendezzük meg, amely két versenynapot jelent Zalaegerszegen. Az első nap a már említett rendezvény bonyolódik, másnap a sprint váltóbajnokság. Mindkét nap 1100 indulóval. Megkezdtük már a versennyel kapcsolatos egyeztetéseket az önkormányzattal.
– Költségvetésük – mint idáig minden évben – ezúttal is rendben lesz?
– Az önkormányzat, a névadó szponzorunk és kisebb támogatóink anyagilag továbbra is segítenek. A tél során újabb támogatók érkeztek a klubhoz. A pályázatok terén is sikeresek voltunk, innen is sikerült anyagi forrásokat szerezni a klub számára.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Körmendiként a ZTE kispadján

Az új vezetőedző tervei

Nemrég nevezete ki új vezetőedzőjét a ZTE NB I-es női kosárlabdacsapatának vezetése. Molnár József a Sopronba távozó Gáspár Dávid helyét veszi át a kispadon. Az új vezetőedzőt a sportággal való kapcsolatáról, egerszegi elképzeléseiről kérdeztük.

– Körmenden, ahol születtem, kezdtem el kosárlabdázni – így Molnár József. – Előbb az ottani általános iskola csapatában játszottam, majd Egerszegen – itt jártam gimnáziumba – szerepeltem a Kölcsey, valamint a ZTE csapatában. Középiskolai tanulmányaimat befejezve a fővárosba kerültem, ott játszottam az NB II-ben, aztán szép lassan abbamaradt a játék, felváltotta az edzői tevékenység.
– Miként került képbe az edzői pálya?
– Számomra egyértelmű volt, hogy az edzői pályára lépek. Pesten pszichológiát hallgattam, a diploma megszerzése után a szakmában helyezkedtem el, de mellette már edzőként dolgoztam. Sokan úgy gondolták, maradok a pszichológiánál, de mindig is vonzott az edzői pálya.
– Edzői pályafutásának állomásai?
– Az edzői pályámon az élet írta a sorsomat. Nem tudatosan kerültem egy-egy helyre. Budapesten kezdtem, a TF Kaszásoknak egy évig voltam az edzője. A csapat a B csoportban játszott. A folytatásban dolgoztam az USA-ban, egy magániskolában oktattam a kosárlabdát. Új-Zélandra kerülve előbb egy iskolában, majd az ottani szövetség kosárlabdaprogramjában tevékenykedtem. Magyarországra visszatérve a Szeged férficsapatánál vállaltam munkát. Majd ismét külföld következett, Norvégiába kerültem a családommal. Kluboknál dolgoztam és a válogatott programjaiban is részt vettem. Hazatérve Sopronban vállaltam munkát, ott keresett meg a ZTE, az érdeklődést szerződés követte.
– Mennyire ismeri a hazai női mezőnyt?
– Képben vagyok, amióta ismét Magyarországon dolgozom, nemcsak a férfimezőnyt, hanem a nőit is figyelemmel kísérem.
– Az edzőknek a kosárlabdában, akárcsak a többi csapatsportágban, van bizonyos filozófiájuk, vagy a támadójátékot, vagy a védekezést helyezik előtérbe. Ön számára melyik a fontosabb?
– A védekezés pontossága, hatékonysága meghatározza az eredményességet. Ennek ellenére – mint az eddigi csapataimmal is – a ZTE-vel is látványos kosárlabdát szeretnék játszani.
– A ZTE-nél a játékoskeret kialakításába már volt beleszólása, vagy a vezetők kész keretet adtak önnek?
– Volt beleszólásom, mivel én leszek a csapat edzője. Akadt olyan játékos, akivel a ZTE már ideérkezésem előtt elkezdett tárgyalni, viszont az ő szerződtetésüket közösen megbeszéltük. Ezután születtek meg a végső döntések.
– Magasra került a mérce a ZTE NKK-nál, előbb egy negyedik hely, idén egy bronzérem, mi lehet az új cél az előttük álló idényben?
– A játékoskeretek még sok helyütt képlékenyek, azt viszont már lehet tudni, hogy a csapatok költségvetése mekkora lesz. Az említett tényező alapvetően meghatározhatja az eredményességet. Abban bízom, hogy nem a felállított költségvetésnek megfelelően végeznek a csapatok. Egyetlen neves ellenfél ellen sem lépünk pályára feltartott kézzel. Nem a pénz dönti el a mérkőzés végeredményét.
– Maradtak a segítők... Nem is akart új szakembert hozni?
– Úgy látom, az itt maradt szakemberek remekül tudtak együtt dolgozni, semmi okom nem volt rá, hogy változtassak ezen. Remélem, velem is eredményesen dolgoznak.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Az atlétika nagy napja Egerszegen

Három váltó is dobogóra állhatott

Kegyeibe fogadta az időjárás a „zalaegerszegi atlétikai hétvége” versenyzőit és szervezőit. A Zalaegerszeg Nagydíja–Zalaszám Kupa országos váltófutó bajnokságon összesen 173 váltó állt rajthoz.

Szakmai szempontból a fővárosi nagy egyesületek vitték a prímet. De a győzelmek megoszlottak köztük, így a verseny fő díját, a Zalaszám Kupa Zalaegerszeg Nagydíját a székesfehérvári ARAK vehette át dr. Szász Pétertől. A Zalaszám Zalaegerszegi Atlétikai Club atlétái három bronzérmet, két 4., egy 5., két 6. és két 7. helyezést értek el. A junior hölgyek 4x100 m-en Szekeres Jázmin, Nagy Pálma, Varga Panna, Molnár Nóra összeállításban (képünkön) 49,56 mp-es időeredménnyel nyerték az első bronzérmet.
A második junior bronzérem 4x400 m-en született Bajnóczi Sára, Nagy Pálma, Lakat Petra és Varga Panna jóvoltából. Időeredményük: 4;17,84 perc. Az ifjúsági hölgyek 4x100 m-es stafétája 50,46 mp-es idővel szerezte a harmadik zalaegerszegi bronzérmet Lakat Petra, Bajnóczi Sára, Nagy Klarissza és Csonka Dorina összeállításban.
A sikeres versenyrendezés mellett Kámán Ferenc edző a hölgykoszorú érmeinek is örülhetett, hisz sok edzésmunka áll a háttérben. A 4x200 m-es felnőtt férfiváltó 4. lett Dienes Mátyás, Baki Barnabás, Csányi Krisztofer, Ott Benjamin összeállításban. Összegezve: június első hétvégéje valóban a zalaegerszegi atlétika vizsgája és ünnepe volt. Közel másfél ezer sportolóval, edzőikkel és kísérőikkel, olajozottan működő versenybíróságokkal és három helyi dobogós helyezéssel.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Jó szereplés az ifi úszó OB-n

Érmek és megyecsúcsok

Kaposvár adott otthont az úszók ifjúsági országos bajnokságának, ahol az EuropTec-ZÚK három úszója – Gergye Ákos (2002), valamint a még serdülő korosztályú öccse, Gergye Milán (2004) és a szintén serdülőkorú Betlehem Dávid (2003) – állt rajthoz.

               Betlehem Dávid Gergye Ákos

Az első versenynap mindhármuk számára a 100 méteres hátúszással kezdődött, ahol Gergye Ákos a 3. helyen, Betlehem Dávid a 8. helyen végzett. Az eredmények feljogosították őket a délutáni A-döntőben való szereplésre, azonban mivel az 1500 méteres gyorsúszást is aznap rendezték, Horváth Csaba edző az utóbbit visszaléptette a 100 m hát döntőjéből.
Az 1500 m gyorsúszás utolsó futamában, ahol a legjobb idővel nevezett versenyzők álltak rajthoz, Betlehem Dávid minimális hátránnyal a 2. helyet szerezte meg, és serdülőként 3 csúcsot adott át a múltnak (serdülő, ifjúsági és felnőtt korosztályban is). A 100 méteres hátúszás döntőjében Gergye Ákos minimális különbséggel végig a 3. helyen úszott, és ezzel is zárta a versenyt. Az elődöntőhöz képest még 3 tizedet tudott javítani az idején, ami szintén új ifjúsági megyecsúcs: 57,8 mp. 400 m gyorson Betlehem Dávid 3:58,22-es idővel a 3. helyen végzett. Eredménye szintén tripla megyecsúcs (serdülő, ifi, felnőtt).  A 200 méteres hátúszás döntőjében Gergye Ákos minimális hátránnyal a 2. helyre szorult. Ideje dupla megyecsúcs: az ifi és a felnőtt korosztályban is az eddigi legjobb. Betlehem Dávid tőle egy kicsit lemaradva a 3. helyen csapott a célba (2:05,18).  A 800 méter gyorson Betlehem Dávid 300 méternél már 1 másodperces előnnyel vezette a mezőnyt, a végén pedig 2,5 másodperces előnnyel az első helyen végzett. 8:07,09-es időeredménye tripla megyecsúcs. Zárásként még Gergye Ákos az 50 m hát döntőjében a 3. helyet szerezte meg. Ideje 0:27,09 újabb ifjúsági megyecsúcs. Horváth Csaba vezetőedző elégedettségének adott hangot a versenyt követően. Mindhárom fiú jól teljesített, nemcsak a megye eddigi legjobb időeredményeit írták felül, hanem egyéni legjobbjaikat is felülmúlták, ami a fejlődés nagyon fontos jele. Nem mellékesen pedig ezek az idők azt jelentik, hogy Gergye Ákosnak már csak egy nagyon kis javulás kell ahhoz, hogy idén biztosan szerepelhessen világversenyen az ifjúsági válogatottal. Betlehem Dávid ennél jobban áll a serdülő korosztályban, hiszen megúszott eredményei alapján ezen a nyáron európai és világversenyek biztos résztvevője.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Tét már nem volt, de jó volt látni őket

Válogatott meccs egerszegen

Az egerszegi Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnokban, hosszú idő után rendeztek téttel bíró válogatott mérkőzést. A magyar női kézilabdacsapat Ausztriából (Graz) hazafelé utazva megállt Egerszegen, és lejátszotta a visszavágót, amelynek már nem volt igazán tétje, miután az első találkozón 41-23-ra nyert. A visszavágó formalitásnak tűnt, az is lett. Ezzel együtt tömve volt a sportcsarnok, jó volt látni a magyar lányokat.

Magyarország–Ausztria 28-19 (16-10) Kézilabda vb-selejtező, második mérkőzés. Zalaegerszeg 2200 néző. Jv.: Ilieva, Karbeszka (észak-macedónok).
A csarnok parkettje a mérkőzés miatt műanyag borítást kapott. Az osztrákok húsz percig tartották a lépést a „házigazdákkal” (20. p.: 10-9). Innentől kezdve a magyar csapat érvényesítette nagyobb tudását, könnyedén győzte le ellenfelét, s kettős győzelemmel jutott ki a Japánban megrendezésre kerülő, az olimpiára is kvalifikáló világbajnokságra.
A mérkőzés szünetében köszöntötték a magyar válogatott egykori olimpiai érmes játékosait, Gódorné Nagy Mariannt, Csatáné Balogh Beatrixet és Mátyás Augusztát, akik Zalában dolgoznak a magyar kézilabda sikeréért. Kim Rasmussennek, a magyar válogatott szövetségi kapitányának rövid értékelése: – Telt ház, remek hangulat. Nagyon örülök a biztos továbbjutásunknak, és annak is, hogy komolyabban senki nem sérült meg.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Végleges a ZTE FC szakmai stábja

Több szakember marad, de új edzők is csatlakoznak a szakmai stábhoz.

A kapusedzői pozíciót továbbra is Vlaszák Géza tölti be, és folytatja a munkát Gaál Miklós erőnléti edző és Györök Tamás videóelemző is. Dr. Dobos Barna vezetőedző munkáját edzőként a felkészülés kezdetétől Jávorka András és Helm András is segíti majd. Gombos Zsoltnak a klub más feladatkörben ajánlott munkát, de a szakember még nem hozott végleges döntést ennek elfogadásával kapcsolatban. A hathetes felkészülés június 24-én veszi kezdetét, az augusztus 3-i bajnoki rajt előtt hat felkészülési mérkőzést játszik, és egy tíznapos ausztriai edzőtáborban is részt vesz majd a csapat.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére