Vállalkozó anyukák közössége Kitüntetések a Semmelweis-napon Nincs uborkaszezon  

Nagy Kata

Vállalkozó anyukák közössége

A többségnek jól jön a segítség

Egy Svájcban élő magyar származású, gyermekes vállalkozó hölgytől, Dellemann Erikától származik az ötlet, hogy közösségként segítsék egymást a saját vállalkozás és a gyereknevelés feladatait egyaránt megoldani kívánó nők. Az először külföldön, majd Magyarországon is kialakuló csoportoknak már van zalaegerszegi ága is. Ennek vezetőjével, Nagy Katával beszélgettünk.

– b. k. –

Nagy Kata budapesti származású, és 13 éve él Zalaegerszegen, három gyermeket nevelnek a férjével. Angoltanítással kezdett, majd mára főként az online vállalkozások a területe (brandépítés, arculattervezés, webes grafika), ebben tud segítséget nyújtani. Mert bár a tagok valamennyien az üzleti életben érintettek, mégsem versenytársakként vannak jelen egymás életében, hanem a többieket tapasztalatokkal, ötletekkel, szakmai vagy emberi vonatkozású problémákban támogatják. S mindezt ingyenes konzultációk, találkozók alkalmával.
– Azoknak is ajánlom ezt a csoportot, akik még útkeresők, mert mindenki jó valamiben, de erre rá kell ébredni. Tehát már azoknak is, akik még el sem kezdték a konkrét vállalkozást. A fő célcsoport a kezdők, akiknél a többiek néhány vagy több lépéssel előbbre járnak, és meg tudják osztani velük a saját tapasztaltiakat. Illetve lehet, hogy valaki az offline világban már sokat letett az asztalra, online viszont még újonc, vagy olyan jellegű a vállalkozása, hogy ez csak kiegészítő része lehet a tevékenységének, de szeretné magát képezni e területen – mondja Nagy Kata.
– Hogy lehet kikerülni a konkurenciaharcot üzletasszonyok között?
– Nekem a konkurenciáról megvan a véleményem. Bár sokan vagyunk, de mindenkinek megvan a saját értékrendje, stílusa, személyisége, egyénisége információmennyisége, hitelessége, kommunikációs stílusa, megjelenése, szaktudása. Azok fognak hozzá csatlakozni, akik ezzel szimpatizálnak, akiknek pont arra van szükségük, amit ő kínál. Kár azokkal foglalkozni, akiknek nem a te vállalkozásod jön be.
– Kik csatlakozhatnak?
– A csoportunk zárt, de bárkit szívesen látunk sorainkban. Egy-egy adott problémát beszélünk meg a közösségi oldalon, illetve havonta egy kávézós, személyes találkozón. Egymást biztatjuk, segítjük, hogy megtegye a következő lépést, akármilyen kicsit is, mert lehet, ez ad lökést a továbbiakban. Motiváló a hozzáállásunk, hogy igenis meg kell tenni valamit, akkor is, ha esetleg kívülesik a komfortzónán. A saját bőrünkből persze nem lehet kibújni, de egy támogató csoport, ahol hasonlók az értékek, de többfélék a nézőpontok, ebben sokat tud segíteni. Mert sokfélék vagyunk amellett, hogy az alap élethelyzetünk hasonló, azaz össze kell hangolni a családi életet a saját vállalkozással, ami nem könnyű. Persze lehet, hogy valaki egyedül is meg tudja oldani a gondjait, de a többségnek jól jön a segítség.
– A tavaly októberben kezdődött online és offline találkozások mellé most már sportos program is felsorakozott.
– Igen, egy gyalogos erdei túrát tervezünk. De gondolkodom kitartást igénylő sporton, mint például a félmaraton teljesítése. Olyan sok a hasonlóság ennek teljesítése és a vállalkozás között. El akarjuk kezdeni. Eleinte össze-vissza szenvedünk. Felteszed a kérdést, hogy miért szenvedsz, és miért nem megy? Ügyelni kell, hogy milyen gondolatok vannak ilyenkor a fejedben. Ezerszer abba akarod hagyni, mégis mész tovább. Aztán jönnek a kicsi eredmények meg a különböző segítő vagy gátló körülmények, megakadások. Ilyenkor jó a csoport, amely tovább segít, tovább menni, újabbat lépni. Mindezt egy biztonságos körben. Ez a mompreneurs anyukák köre.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


A képen elöl, balról jobbra: Tóth Éva, dr. Csókáné dr. Vadvári Ágnes, dr. Batka Jenő, Szabó Lászlóné és Krajczár Jánosné. Hátul, balról jobbra: Vadvári Tibor, Nagyváradi Szilvia, Szekérné Büki Erzsébet kamarai alelnök és Balaicz Zoltán.

Kitüntetések a Semmelweis-napon

Az egészségügyi alapellátásában dolgozókat köszöntötte a Semmelweis-nap alkalmából a város önkormányzata. Az ünnepségen hatan részesültek kitüntetésben magas színvonalú munkájuk elismeréseként.

– AL –

Balaicz Zoltán polgármester felidézte, hogy július elseje 1992 óta a magyar egészségügy napja, miután 1818-ban ezen a napon született Semmelweis Ignác magyar orvos. Az „anyák megmentője”, aki kiemelkedő szerepet játszott a gyermekágyi láz leküzdésében. Mint mondta, ezen a napon országszerte, így Zala megyében és Zalaegerszegen is köszöntik azokat, akik sokat tesznek az emberek egészségéért, illetve gyógyításáért. A város elkötelezett az egészségügyi alapellátás fejlesztésében, melyre az elmúlt időszakban 353 millió forintot fordítottak, felújítva a felnőtt és házi gyermekorvosi rendelőket, a védőnői szolgálatokat, valamint a központi ügyeletet. Jelezte, hogy a város egy újabb pályázaton közel 200 millió forintos támogatást nyert el, melyből további három praxis újulhat meg az elkövetkezőkben.
A folytatásban kitüntetéseket adott át Vadvári Tibor alpolgármesterrel, amellyel dr. Batka Jenő házi gyermekorvos, Tóth Éva asszisztens, Nagyváradi Szilvia védőnő, dr. Csókáné dr. Vadvári Ágnes fogszakorvos és Szabó Lászlóné aszszisztens kimagasló szakmai munkáját ismerték el. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezetének kitüntetését Krajczár Jánosné védőnő vehette át. A rendezvényen mások mellett részt vett Velkey Péter, a polgármesteri hivatal humánigazgatási osztályának vezetője, valamint Zimborás Béla osztályvezető-helyettes.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Nincs uborkaszezon

Jótékonysági akciók a könyvesházban

Nincs uborkaszezon a Simon István Könyvesházban. A legújabb könyvek beszerzése, a törzsvásárlók igényeinek kielégítése mellett mostanában egyéb kulturális és jótékony akciókkal is beírják nevüket a város életébe.

– b. k. –

Több mint 10 éve, hogy helyszínt váltott a bolt. A város egy forgalmasabb pontjára kerültek, bár a népszerűségük a régi helyen is nagy volt. Mostanában több új akciónak is részese a könyvesház. Így a közelmúltban rendezett Art'Z Fesztiválon D. Bencze Erzsébet zalaegerszegi költőnő második verseskötetének bemutató- és dedikálóhelyeként jegyezték, és meghosszabbított nyitvatartassál álltak az érdeklődők rendelkezésére. Első alkalommal nyitottak ezzel a fesztiválok irányába. Az ilyen típusú lehetőséget még át kell vinni a köztudatba, de a színvonalemeléshez már így is hozzájárultak. Egyéként a boltban megtalálhatók a helyi szerzők kötetei, kiemelten a Pannon Írók Társaságának művei. A kultúra mellett jótékonysági akcióhoz köthető a bolt neve újabban, a Reformáló Egyesület kezdeményezéséhez csatlakozva adománygyűjtő ponttá váltak. Vagyis rászoruló gyerekek számára lehet itt leadni megunt vagy kihasználatlan iskolatáskát, tolltartót, tornazsákot, tanszereket, egyéb, még jó állapotú és használható iskolai felszerelést. S még egy érdekesség a bolt életéből. Mivel a dolgozók mindegyike állatbarát, 2018 óta kutyabarát hellyé vált a könyvesház. Így egyre több gazdi ejti sétája során útba a könyvpiacot, s míg lapozgatnak, nézelődnek, a klímás helyiségben várakoznak mellettük a jól nevelt négylábúak, tájékoztatta lapunkat Horváth Norbert üzletvezető. Hozzátette, bár a könyvforgalmazás manapság nem könnyű kereset, szerencsére nincs nálunk uborkaszezon. Még nem csengtek le a könyvheti újdonságok, mellette az útikönyvek, a kötelező olvasmányok és a könnyedebb regények idénye van. S bár a digitális világ térhódítása érezhető az offline könyv világban, törzsvásárlókkal büszkélkedhetnek. S a modern kor igényeihez alkalmazkodva a saját online könyvesboltjukból rendelt könyvek átvevőpontjaként is szolgálnak.

 

 

 

 

 

vissza az elejére