Emberközeli politizálás Pártállástól függetlenül a városért Így spórolható meg Ellenzéki értékelések

Emberközeli politizálás

Fidesz: az eredményről

Zalaegerszegen, az önkormányzati választásokon 20 ezer 864 (44 százalék) állampolgár jelent meg, az érvényes szavazatok száma 20 ezer 521 volt. A részvétel jóval magasabbnak bizonyult, mint az öt évvel ezelőtti választáson, és ez erősebb legitimációt ad az önkormányzatnak. Minderről Bali Zoltán kampányfőnök szólt a Fidesz-KDNP értékelő sajtótájékoztatóján.

Hozzátette: Balaicz Zoltán polgármester a szavazatok mintegy 70 százalékát szerezte meg és mind a 12 egyéni választókerületben győztek a fideszesek, jóval 60 százalék feletti eredményt értek el. A kampányról szólva elmondta: eredménybemutató kampányt folytattak, nem szerettek volna politikai csatározásokban részt venni. Ezt a stílust fogják a jövőben is képviselni. Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos hangsúlyozta: Zalaegerszeg egy keresztény, konzervatív, polgári város, az emberek tiszteletben tartották egymás véleményét. Nem véletlenül szavaztak ilyen sokan Balaicz Zoltán polgármesterre, aki egy átgondolt csapattal indult a választási kampányban, ahol mintegy ötszázan segítették a munkáját. Zalaegerszeg jól teljesített, mintát adott az egész országnak, fogalmazott az országgyűlési képviselő. Gecse Péter önkormányzati képviselő az erős felhatalmazásról beszélt és a felelősségről. Emberközeli politizálást folytattak, figyeltek az arányos városfejlesztésre, városüzemelésre. Mindenkinek fontos a saját választókerülete, ezért valamennyien folytatják az elkezdett munkát. Ezt várják a városlakók is. Balaicz Zoltán elmondta, öt év elteltével nőtt a polgármester és a képviselők támogatottsága is, ez pedig az eredményes munkájuk visszaigazolása. A TOP- és a Modern Városok Program sikereiről, fejlesztésekről, beruházásokról tudtak beszámolni a zalaegerszegieknek. Ez volt a siker záloga.
– Ehhez a sikerhez kellett a közösség ereje és tenniakarása. A jövőben is reális, megvalósítható programot kínálunk, és szoros együttműködést szeretnénk kialakítani a kormánnyal a város további fejlődése érdekében – fogalmazott Balaicz Zoltán, aki megköszönte a kampányban végzett munkát, és jelezte: a politikai kultúra szempontjából is példát mutattak, ezért elismerés jár a politika minden szereplőjének Zalaegerszegen.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Pártállástól függetlenül a városért

Megkapták megbízólevelüket a képviselők

Átvehették megbízólevelüket a frissen megválasztott önkormányzati képviselők és a polgármester.

 

Az októberi helyhatósági választások eredményeképpen tizenketten egyéni választókerületi képviselőként (az egyéni körzeteket a Fidesz nyerte), öten pedig a kompenzációs listáról kerültek a zalaegerszegi képviselő-testületbe. (Hárman a Tiéd a Város Egyesületből, egy az EZÉ-ből, egy pedig függetlenként). A 2019-től 2024-ig tartó ciklus megválasztott képviselőinek dr. Pápai Ferenc, a Helyi Választási Bizottság elnöke adta át a megbízóleveleket a városházán. Elsőként az újból bizalmat kapott Balaicz Zoltán polgármester vehette át hivatalosan is a megválasztásáról szóló dokumentumot. Mint azt a ceremóniát követően elmondta: pártállástól függetlenül minden képviselőnek az a célja, hogy a város fejlődjön, és hogy közösen tegyünk az itt élő emberekért, Zalaegerszeg jövőjéért. Sokfélék vagyunk, sok kérdést másképp látunk, de arra kaptunk felhatalmazást a választóktól, hogy azt nézzük, mi köt össze minket – fogalmazott. A polgármester a következő öt évben arra számít, hogy a képviselők egymást tisztelve, a személyeskedést mellőzve, szakmai kérdésekre koncentráló vitákat bonyolítanak le. Mert mindenkinek Zalaegerszeg a legfontosabb! – tette hozzá. Az eseményen pohárköszöntőt mondott Herkliné Ebedli Gyöngyi, aki legrégebb idő óta (21 éve) tagja a képviselő-testületnek. Beszédében ő is az együttműködésre és az összefogásra buzdította képviselőtársait. A közgyűlés ünnepélyes alakulóülésére október 25-én, pénteken került sor a város dísztermében.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Így spórolható meg

Az adóellenőrzésekben megállapított adóbírság felét törölheti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), ha az adózó a megállapított adókülönbözetet nem vitatja, azt határidőre befizeti, és lemond a fellebbezés jogáról.

Lassan két éve, hogy az adózók automatikusan – külön kérelem nélkül – mentesülhetnek a kiszabott adóbírság 50 százalékától, ha a megállapított adókülönbözetet a határozatban rögzített határidőig megfizetik, és az elsőfokú határozat elleni fellebbezési jogukról lemondanak. 2018-ban csaknem 1300 esetben, idén az első három negyedévben pedig már 900-nál is több ügyben történt automatikus törlés. Ezeknek az adózóknak az adóbírság-kedvezmény miatt 2018-ban 881 millió forintot, 2019-ben pedig 521 millió forint nem kellett megfizetniük.
Az eljárás az adózóknál kedvezményt, a költségvetésnek pedig pluszbevételt jelent. Az önkéntes teljesítésekből ugyanis 2019-ben 3 milliárd, 2018-ban 8 milliárd forint költségvetési bevétel származott. A feltételes adóbírság-kedvezmény igénybevételéhez kapcsolódó formanyomtatványok és a kedvezményről bővebb információ elérhető a NAV honlapján.
NAV Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága

További információ:
Joó Hilda
sajtó főreferens

Tel.: 92/505-795, 30/510-1163
E-mail: zalaegerszeg.sajto@nav.gov.hu

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Ellenzéki értékelések

Mszp: köszönet a voksokért

Az MSZP nevében Góra Balázs mondott köszönetet azoknak, akik szavazataikkal támogatták a Tiéd a Város Egyesület ellenzéki pártok jelöltjeit. Mint sajtótájékoztatóján elmondta, folyik a választási eredmények szavazóköri szintű elemzése. Az biztos, hogy az önkormányzati választás is teljesen átpolitizált volt, nem személyekre, hanem pártokra szavaztak a zalaegerszegiek. Az ellenzéki jelöltekre több mint 4 ezer 800-an voksoltak (23,9%), míg a polgármesterjelöltre 22,6 százalék.

Góra Balázs úgy érzi, a városban az ellenzék kampánya, mondanivalója nem tudott eljutni az emberekhez, a Fidesz „postaláda- cunamijával”, az aránytalan médiatúlsúlyával, a drága plakátkampányával nem tudták felvenni a versenyt. Zalaegerszegen az összefogás nem hozta a várt eredményt, de Budapesten, a megyei jogú városok nagy részében és más városokban ellenzéki többséget választottak. A Tiéd a Város Egyesületből kompenzációs listán hárman kerültek a be a városi közgyűlésbe: (Keresztes Csaba, Góra Balázs és Benke Richárd). Közös frakciót alakítanak, és közösen fognak dolgozni. Az egyesület is tovább folytatja tevékenységét, a választások után sokan jelezték, hogy csatlakoznának a Tiéd a Városhoz, ez jó jel és meghatározhatja a jövő útját.
 

Jobbik: Közös munkával

Benke Richárd sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: most fordult elő, hogy valódi ellenzéki pártok félretették ideológiájukat, és egy stratégiai célt szem előtt tartva együttműködésbe kezdtek.
A közös kampányra kevés idő állt rendelkezésre, míg a Fidesznek sokkal több lehetőség állt rendelkezésére. A kampányuk alapja a pénz volt, az ő anyagaikkal volt tele a város összes postaládája, ehhez képest az ellenzéknek minimális lehetőség adódott. Úgy véli, a jövőben mind az egyesület, mind pedig pártok erősíteni tudják egymást, a hangsúlyt a közös munkára helyezik.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére