Eredményes szezont zártak Három érem az erős mezőnyben Császár Patrik 2019 magyar bajnoka

Eredményes szezont zártak

Befejeződött a fedett pályás atlétikai szezon. A Zalaszám ZAC-nál elégedettek az atléták elért eredményeivel. Most már javában készülnek a szabadtérre.

A fedett pályás idényből Szűcs Valdó eredményei kívánkoznak az élre – fogalmazott tömören Szakály István, a Zalaszám ZAC ügyvezetője. – Megnyerte a magyar bajnokságot 60 gáton és a nemzetközi porondon is figyelemre méltó eredményeket ért el. Egyre közelebb kerül, hogy a tokiói olimpián ott legyen.
– Élversenyzőjük mellett még kik teljesítettek jól a szezon során?
Muszil Ágnes az ifjúságiak között 800 méteren meglepetés-aranyat szerzett az ob-n. Ugyanebben a korosztályban Pető András 60 m gáton ezüst-, 200 méteren bronzérmet szerzett. A serdülőknél Röszler Dóra 60 m gáton lett aranyérmes. Újonc együtteseink is két bronzérmet szereztek az ob-n.

vissza az elejére

Három érem az erős mezőnyben

A ZTE súlyemelői Szombathelyen kiemelt versenyen, a Savaria Kupa – IX. Tóth Géza-emlékversenyen indultak.

A viadalon mintegy hatvan sportoló szerepelt, a teljes hazai élmezőny. A felnőtt-EB-re készülő férfi-, női és utánpótlás-válogatott is.
Varga Martin Csongor a serdülő korosztály abszolút versenyének győztese első helyéért kupát kapott.
A ZTE versenyzőinek eredményei.
Serdülő. 67 kg: 1. Varga Martin Csongor 167 kg (75+92). Ifjúsági. 61 kg: 2. Rácz Gergő 176 kg (80+96). Felnőtt. 61 kg: 1. Rácz Dániel 185 kg (83+102).

Császár Patrik 2019 magyar bajnoka

Eredményes szereplés barcson

Az idei év első dél-dunántúli regionális dzsúdó rangsorversenyét rendezték meg Barcson, 16 klub, 300 indulójának részvételével. A Zalaegerszegi Judo SE 26 versenyzővel nevezett a viadalra.

A hagyományoknak megfelelően a megnyitón 2019. év legeredményesebb diák sportolók díjazására is sor került, az egerszegiek közül Császár Patrik 2019. év Magyar bajnoka címben részesült.
Eredmények.
Aranyérmesek: Verebi Ádám, Hencz Hunor, Sőtér Sára, Kocsis Jázmin, Kocsis-Rauch Mira, Sőtér Hunor, Takács Nóra, Verebi Ákos, Simon Márk, Hosszú Donát, Ódor Noel, Volner Fanni, Kiss Zoltán.
Ezüstérmesek: Volner Panna, Molnár Adél, Nyakas Bálint, Mezőfi Márk és Varga Áron.
Bronzérmesek: Horváth Márk, Sós Lázár, Császár Patrik, Bordács Anita és Herczeg Zsombor.
Felkészítők: Nagysolymosi Sándor, Varga Zoltán, Korpos Judith, Szekér László, Márton Tibor.