Elkerülni a kieső helyről A tekézők is befejezték a bajnokságot Előtérben az online partik Tízmillió forint tesztelésre A sors hozta így

 

Elkerülni a kieső helyről

A folytatásra készül a zte fc

Az MLSZ döntésének eredményeként csak női és férfi első osztályban indul újra a labdarúgó-bajnokság. A többiben már végeredményt hirdettek. A ZTE FC-nél már javában készülnek a folytatásra, a csapat több edzőmérkőzést is lejátszott.

– Várjuk a folytatást, de tisztában vagyunk vele, hogy a járvány még nem múlt el – vélekedett Bedi Bence. – Biztosítottak a feltételek ahhoz, hogy megtarthatók a mérkőzések. Két-három naponta tesztelik a játékosokat, biztonságban várhatjuk a folytatást.
– Erőltetett menetben folytatódik a bajnokság. Ilyen hosszú leállás után nem veszélyes a gyors tempó, nem nagyobb a sérülés veszélye?
– Érdekes helyzet mindenki számára, egy hónap alatt le kell játszani nyolc találkozót. Minden játékosra nagy feladat hárul a fokozott terhelés miatt. Sokat számít, hogy a folytatásban miként kapjuk el a rajtot. Nagy koncentrációra, teljes odaadásra lesz szükség, akkor sikerülhet a bentmaradás, amiben töretlenül hiszek.
– Hány pontra lesz szükség a biztos bentmaradáshoz?
– A nyolc mérkőzésen huszonnégy pont megszerezhető. A felénél kicsivel több biztos további NB I-es tagságot ígér.
– Az első edzőmérkőzésen a Ferencvárosnak a mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak, a gól viszont hiányzott a ZTE játékából..
– Játékban felvettük a versenyt a Fradival, voltak helyzeteink is. Úgy látom, nem voltunk még kellően elég frissek. A folytatásig javulhat a helyzetkihasználásunk, mivel újabb találkozók jönnek.
– Tételezzük fel, hogy nem lehet lejátszani a nyolc fordulót, és a vírushelyzet miatt lefújja az MLSZ a bajnokságot. A többi osztályban már meghatározták a bajnokokat és kiesőket. Elképzelhető, hogy NB I-ben is a pillanatnyi állapot döntene...
– Nem célszerű kieső helyen tanyázni... A folytatásban gyorsan el kell kerülni a kieső helyről, és ha netán a vírushelyzet miatt lefújnák a bajnokságot, olyan helyen kell tanyáznunk, hogy ne essünk ki. Számomra a 14-re történő létszámemelés sportszerűbb lenne, de a döntés az MLSZ kezében van.
– A foci mellett a tanulást sem hanyagolja el, a helyi pénzügyi és számviteli főiskolája jár. Megkezdődött a vizsgaidőszak...
– Már elkezdtem a vizsgáimat. A vírushelyzet miatt online vizsgák zajlanak. A labdarúgást és a tanulást eddig is sikerült összeegyeztetnem. Remélem, ebben a nehéz időszakban sem lesz ezzel gond.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


A tekézők is befejezték a bajnokságot

A Magyar Tekeszövetség áprilisi elnökségi ülésén még úgy foglalt állást, ha csökkennek a koronavírus kapcsán elrendelt korlátozó intézkedések, május végén újraindítják a bajnokságot.

A testület felé közben több csapat is jelezte, hogy több egészségügyi feltételnek nem tudnak megfelelni. Például a golyók fertőtlenítésének. illetve a csarnokokban a játékosok közvetlen kapcsolatba is kerülhetnek egymással. Az országos testület május közepén megtartott újabb tanácskozása után úgy döntött, hogy fontosabb a játékosok, edzők, játékvezetők és egyéb személyzet egészsége, ezért a bajnokságot lezártnak tekinti. Egyetlen osztályban sem hirdetnek bajnokot, nem lesz kieső és feljutó sem. A 2020/21-es bajnoki idényt a 2019/20-as bajnoki besorolás alapján kerül megrendezésre.  Az országos szövetség döntött a nemzetközi szereplésről is. Zalából két csapat érintett. A szövetség a Világkupán való szereplésre a ZTE ZÁÉV női csapatát kérte fel, a ZTK FMVas férfiegyüttese pedig az Európa-kupában indulhat. A Bajnokok Ligáját nem rendezik meg, a nemzetközi szövetség már korábban törölte a versenysorozatot.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Előtérben az online partik

A csuti legjobbja még reménykedik a feljutásban

A járvány nemcsak a fizikai sportágak menetrendjét borította fel, hanem a szellemi sportágakét. a Horváth Ádám, a Z. Csuti Hydrocomp kiváló sakkozója sem űzheti kedvenc sportját úgy, ahogy eddig.

– Versenyezni nagyon nehéz, élő sakkpartikat játszani nem lehet. Interneten viszont egyre több versenyen lehet játszani. Az online világában, vannak rövidebb és komoly versenyek is. Az igazság az, az élő partikat sokkal jobban kedvelem. Utazni nem lehet, a felkészülésre, a játék elemzésére viszont több idő jut.
– A járvány miatti leállás miként érintette?
– Több egyéni versenyen való szereplés volt a terveim között, amely a járványügyi helyzet miatt elmaradt. A csapatbajnoki találkozókat szintén elhalasztották. Nem kellemes a helyzet, mivel a csb-k május elejére általában véget érnek. Nyáron a sakkozók többsége egyéni versenyeken szerepel.
– Az élő sakkban elég közel vannak egymáshoz a résztvevők a többi sportághoz képest, még nagyobb a fertőzés veszélye. Később helyreállhat a sportélet a sakkban?
– Minden bizonnyal, azonban ebben a szövetségek mondják ki a döntő szót. A magyar szövetség augusztus végére tűzte ki a folytatatást. Előtte biztosan nem lehet rendezni egyéni és csapatversenyeket. Biztos vagyok benne, hogy a maszkos versenyekre nem kerül sor. Abban nem jó játszani.
– Amíg áll az élő sakk, több online tornát is rendeznek. Nemrég a norvég világbajnok Carlsen rendezett ilyet. Mi erről a véleménye?
– Az internetes dolgok nem idegenek a sakktól. Például az olimpia élőben zajlik, de a partikat interneten élőben közvetítik. A jelen helyzetben jónak tartom az online sakkot, mivel a versenyzőknek nincs más lehetősége a játékban maradásra. Pluszban népszerűsíti a sakkot, hogy erre a világ legjobb játékosait is meghívják. Magyarországon is kezd ebbe az irányba elmozdulni a sakkélet. A partik tisztaságát – főleg a pénzdíjas versenyeken – technikai felszereltséggel biztosítják
– Viszzatérve a hazai bajnokságra, a Csuti második a tabellán az NB I B csoportjában. A klub háza tájáról olyan híreket hallani, hogy bajnoki cím esetén sem vállalnák a legmagasabb osztályban való szereplést. Mint a csapat éljátékosa, gondolom szeretne az élvonalban sakkozni...
– Profi sakkozóként természetesen szeretnék a legjobbak között játszani. A másodosztályban a rangsor alapján a legjobb játékos vagyok. A Csuti A csoportos szerepléséhez játékosokat kellene igazolni, amihez anyagi forrás szükséges. A jelenlegi csapattal biztos kiesők lennénk. Jóval erősebb az élvonal, mint korábban. Nagy a szakadék az A csoport és a B között. Kicsi az esély rá, hogy a legjobbak között szerepeljünk, de még az utolsó pillanatban is jöhet egy szponzor. Majd meglátjuk.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Tízmillió forint tesztelésre

A Magyar Labdarúgó-szövetség vezetése legutóbbi ülésén 10 millió forintot szavazott meg minden NB I-es csapat részére. Az együttesek a pénzt a kötelező koronavírus-tesztelésekre fordíthatják. Az összeg nagy segítséget jelent a csapatoknak, mivel rendkívül sokszor kell tesztelni a játékosokat, edzői stábot és a kisegítő személyzetet is. A megítélt összegnek a ZTE háza táján is nagyon örülnek.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


A sors hozta így

Horváth zsófia szívesen folytatná

Bár félbeszakadt az idei kosárlabdaidény az NB I-es női bajnokságban, jól mutatkozott be a ZTE NKK-nál vezetőedzőként Horváth Zsófia. A Magyar Kupában megszerzett bronzérem mindenképpen dicséretes. A bajnokságban vajon hol végzett volna a ZTE NKK? Soha nem tudjuk meg.

– 1993-ban a fővárosban ismerkedtem meg a kosárlabdával – tekintett vissza a kezdetre Horváth Zsófia. – Tizennyolc éves koromig a BEAC-ban játszottam. Kosárlabdás családból származom, és makacsságból egyből nem a kosárlabda került a központba nálam. Előtte tornáztam, úsztam, majd jött a karate. Igazából mindent kipróbáltam, hogy ne kelljen kosárlabdáznom. A szüleim viszont mindenképpen akarták, hogy mozogjak, így végül mégis kikötöttem a kosárlabdánál.
– Kosárlabdában mely csapatokban szerepelt?
– A BEAC-ot már említettem, 18 éves koromig itt játszottam. Utána az USA-ban voltam négy évig sportösztöndíjjal. Hazatérésem után a kis Sopronhoz, a Postásba igazoltam. A csapat megszűnése után a ZTE következett, majd a győriek. Két év után viszszatértem a ZTE-hez, azóta itt vagyok. Előbb játékosként, majd edzőként.
– A kosárlabdás múlt után egyértelműen eldőlt, hogy edző akart lenni vagy a sors hozta így?
– Grafikus, kommunikációs szakon tanultam a főiskolán az USA-ban. Nem tudom, manapság mennyire menne. Fotózni viszont nagyon szeretek, ebből főállásban nem lehet megélni. Nem terveztem, hogy edzőként akarok dolgozni. Aztán lassan valami megmozdult bennem. Elsősorban gyerekekkel akartam foglalkozni. Közben képeztem magam az edzői pályán. Nem egy hosszú folyamat előzte meg, hogy edző lettem, hanem a sors hozta így.
– Hogyan telnek egy vezetőedző napjai, a mai úgymond sport nélküli világban?
– Jelenleg nincsen szerződésem, mondhatnám „lógok a levegőben”. Ez teljesen mégsem igaz, a ZTE NKK-nál az utánpótlás-edzőkkel dolgozok együtt. Az utánpótlásnak találunk ki otthon végezhető gyakorlatokat, akiknek van egy kis tere, annak egy kis labdás mozgás is belefér. Mellette a tévében kosárlabdát nézek, igyekszem képezni magam, bent maradni a sportág körforgásában. Az országos szövetség sem ajánlotta a termi edzéseket, más jellegű munkát végzünk az utánpótlással.
– Egy ilyen sikeres közel fél szezon után eldöntötte, hogy hosszú távra tervez az edzői pályán?
– Igen, de a döntésemben nem az utóbbi 4–5 hónap vezetőedzőként elért jó eredmény mondatja velem. Gáspár Dávid mellett másodedzőként is szerettem dolgozni. Remélem, lesz rá lehetőségem, hogy edzőként folytassam. Életem nagyobb részét már ebben a játékban töltöttem el.
– Gondolom, szívesen folytatná a ZTE női csapatánál.
– Már említettem „minden a levegőben lóg”, sok a bizonytalansági tényező. Minden bizonynyal kevesebb pénzből tudunk gazdálkodni. Egy biztos, egy gyengébb játékoskerettel is szívesen dolgoznék a ZTE-nél. Óriási motivációt jelentene számomra fiatal magyar játékosokat felnevelni. Szép kihívás ez egy edző számára.

 

 

 

 

 

vissza az elejére