Végigjárta a ranglétrát Távol a reflektorfénytől 7. hely az NB I-ben – gól a kezdőkörből Három magyar és egy légiós
Korosztályos teniszérmek Baranyából Kivásárolták a szerződéséből Horváth Krisztofert Többségében a házigazdák nyertek

 

Végigjárta a ranglétrát

A klub sportolójából lett ügyvezető

Nemrég változás történt a Zalaszám ZAC vezetésében. Kámán Vilmos, a klub elnöke lemondott, helyére Szakály István eddigi ügyvezető került, Az ő eddigi fealadatait pedig ezután Bella Attila, a klub egykori atlétája látja el.

– Középiskolásként kerültem Zalaegerszegre. Előtte a megyei általános iskolai diákolimpián második lettem 100 méteren. Kámán Ferenc, az egyesület edzője megkeresett, és ezzel elkezdődött atlétikai pályafutásom – emlékezett a kezdetre Bella Attila.
– Aktív pályafutásából mely eredményekre a legbüszkébb?
– Viszonylag gyorsan jöttek az eredményeim, 1993-ban az Európai Ifjúsági Olimpiai Játékokon bronzérmet szereztem. A nyíregyházi ifi Eb-n, a magyar 4x100 méteres válogatottal a hatodik, pontszerző helyen végeztem. Több magyar bajnoki címmel is büszkélkedhetek, 1999-ben az Európa-kupát megnyertük Athénben, országos csúcsot futottam a válogatottal. Ez a 4x100 méteres váltócsúcs a mai napig él.
– Amikor befejezte sportolói pályafutását, egyértelmű volt, hogy marad az atlétika mellett?
–- Tulajdonképpen adta a sors. A helyi számviteli főiskolán tanultam tovább és szereztem diplomát. A pályafutás után a Nemzeti Atlétikai Programban kezdtem el dolgozni, majd versenyszervező lettem. Következett a Zalaszám ZAC-nál a technikai vezetői poszt, majd szakosztályvezető lettem, nemrég az ügyvezetői posztra neveztek ki. Úgymond végigjártam a ranglétrát az egyesületen belül. Büszke vagyok, hogy sportolóként és most már sportvezetőként szolgálhatom a klubomat.
– Előre lépett a vezetői rangsorban, de az ügyvezetői poszt több feladattal jár, például a szponzorok felkutatásával...
– Valóban több feladattal jár. Viccesen szólva nemcsak a pénz elköltése lesz a faladatom. Meg kell szereznem a Zalaszám ZAC működéséhez szükséges forrásokat is. Feladatom lesz a szponzorok, támogatók felkutatása, akik hajlandóak áldozni az atlétikára, illetve a pályázati lehetőségekben rejlő forintok megszerzése. Három fő lábon áll az egyesület költségvetése: a Zalaszám Kft., mint névadó szponzor, a Magyar Atlétikai Szövetség, illetve egyik legnagyobb támogatónk Zalaegerszeg önkormányzata biztosítja a legtöbbet a működéshez. Ezekhez jönnek a már említett szponzorok.
– Eddig Szakály István töltötte be az ügyvezetői posztot, számíthat az ő támogatására?
– Igen, eddig is figyeltem, hogyan dolgozik. Talán annyiban változik a helyzet, hogy a fiatalabb generációhoz tartozom, a korosztályom vállalkozóit, cégvezetőket is igyekszem megnyerni az atlétika támogatására.
– Egy szakmai kérdés a végére. A klub zászlóshajója Szücs Valdó gátfutó, idővel ki léphet a helyére a Zalaszám ZAC-nál?
– Valdó kiemelkedik a klubnál, szállítja a jó eredményeket. Feltette életét az atlétikára. A tehetségek minden korosztályban megvannak. Dienes Mátyás, Röszler Dorottya, hogy csak párat említsek közülük. Bárkiből lehet jó sportoló. A nagy kérdés, hogy felteszi-e életének ezen szakaszát az atlétikára. Versenyzőink nagy része Magyarországon tanul tovább. Úgy vélem, hogy a felsőfokú tanulmányokat és a magas szintű sportolást már nehéz összeegyeztetni itthon. Valdó esete mutatja, egy külföldi egyetemen jóval nagyobbak a lehetőségek. Egyébként mi arra készítjük fel versenyzőinket, ne csak a sportnak éljenek, hanem az életüket is erre építsék fel. Aki az élsport mellett dönt, abba adjon mindent bele.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Távol a reflektorfénytől

Negyvenhat év a súlyemelés világában

Akadnak a sport világában olyanok, akik csendben meghúzódva, a háttérben dolgoznak kedvenc sportáguk sikeréért. Nincsenek a reflektorfényben, de munkájuk, segítségük nélkül nem működne az adott sportszervezet. Közéjük tartozik Lőrincz István, a ZTE Súlyemelő Klubjának mindenese.

– Tizenkét éves koromban ismerkedtem meg a súlyemeléssel – emlékezett a kezdetre Lőrincz István. – Edzőm Márkus Tivadar volt, aki Vörös Zoltán hívására Budapestről jött a ZTE-hez.
– Az iskolákba járt ki toborozni gyerekeket – folytatta Lőrincz István. – A József Attilába jártam, meggyőzött a mester, így kerültem a súlyemelők táborába. A kapcsolat azóta is tart. Gyerekkoromban a súlyemelés népszerű és eredményes sportág volt. Szorgalmasan edzettem, az első sikerem az úttörő korosztályos bajnoki cím volt, többször voltam korosztályos válogatott is. Katonaként Szombathelyen, a Honvéd Lőrincz SE-ben emeltem a súlyokat, az NB I-ben szerepeltünk. Ötödikek lettünk a csb-n, ami nagy szónak számított, mert a sportágat, akkor magasan jegyezték. A korosztályos egyéni bajnokságon súlycsoportomban rendre az első háromban végeztem. A legjobb eredményem összetettben, 90 kilóban, 310 kilós teljesítmény volt. Szerény körülmények között edzettünk, a ZTE-pályán lévő futófolyosó mögötti, úgynevezett zöldségesbódéban.
– A sportolói pályafutása után is maradt a súlyemelés mellett...
– Kezdetben edzőként dolgoztam, tanítványaim közül Sallai Károly ért el jó eredményt, Mihályka Tibor pedig, aki Egerszegről elkerülve felnőttválogatott lett. Később csak versenyekre jártam, bíráskodtam és a klub egyéb ügyeit intéztem. Amikor id. Tancsics László már nem tudott dolgozni a klubnál, ismét jött az edzőség, ha nem mondok igent, megszűnt volna a szakosztály. Akkor már több évtizede működött a ZTE súlyemelőklubja, nem szerettem volna, ha máról holnapra megszűnik a sportág. Jó négy évig dolgoztam edzőként. Szerencsémre a klubnál van még egy megszállott, Papp Péter, aki átvette tőlem az edzői feladatok ellátását. Országos versenybírói minősítésem van, ismét előtérbe került a bíráskodás, mellette természetesen intéztem, intézem a ZTE SK ügyeit, versenyek szervezésében is részt veszek.
– Mint a ZTE mindenese, milyennek látja a kis súlyemelőklub helyzetét?
– Sajnos, a súlyemelés mára sokat vesztett a népszerűségéből. Hosszan lehetne sorolni az okokat. Munkás sportág, amelynek a megbecsülése csekély, aki súlyemelésre adja a fejét, az biztosan szereti a sportágat. Ebből fényesen megélni nem lehet. Zalaegerszegen is annyi más sportág vonzza el előlünk a fiatalokat, csoda, hogy létezünk. A fiatalok miért éppen a súlyemelést választanák? Itt keményen kell dolgozni, a megbecsülés kevés. A sportoló fanatizmusa, megszállottsága elengedhetetlen. Nálunk a klubban mindenki a saját dicsőségéért dolgozik. Egy biztos, nálunk a felesleges energiát levezethetik a fiatalok.
– Akadtak a ZTE-ből kinőtt sikeres súlyemelők, Elég csak ifj. Tancsics Lászlót említeni, aki olimpián is szerepelt, igaz, nem a ZTE színeiben. Van a klubban manapság hasonló tehetség?
– Több évtized tapasztalattal a hátam mögött elmondhatom, hogy Varga Martin Csongor a serdülő korcsoportban ígéretes versenyző. A kiemelt Heraklész-programba is bekerült. A legnagyobb baj, hogy egyedül van, és nincsenek mellette társak, akik húznák magukkal. A fiúban egyelőre megvan a szorgalom, a lendület, az akarás, rajta múlik, meddig jut el a sportágban.
– Meddig szeretne dolgozni a szakosztálynál?
– Ameddig létezik, biztosan itt leszek, az utolsóként kapcsolom le a villanyt, de remélem, azért ezt nem nekem kell megtenni. Negyvenhat éve vagyok a sportágban, ennyi időt nem lehet semmissé tenni.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


7. hely az NB I-ben – gól a kezdőkörből

A remélt győzelem ugyan nem jött össze a ZTE FC számára a bajnokság zárómérkőzésén, ami azt jelentette, hogy nem sikerült megtartani az 5. helyet a tabellán. Aazért volt ok bőven az ünneplésre.

Egyrészt természetesen azért, mert a csapat Márton Gábor edzősége alatt a kiesést jelentő 11. helyről felkapaszkodott a biztos bennmaradást jelentő hetedikre. Másrészt a Fehérvár ellen 1-1-re végződött mérkőzés Babati kezdőkörből lőtt szenzációs góljának köszönhetően emlékezetes marad számunkra, meg Radó András 13 góljával a bajnokság gólkirálya lett.

Alakul a ZTE FC jövő évi játékoskerete

A ZTE FC-nél a szezonzárás után több bejelentést is tettek. Két védőjátékos – Zoran Lesjak és Bobál Dávid – egyaránt 2 évvel meghosszabbította a szerződését.

Ismert volt, hogy az NB III-as Lipóttól már a zalaiakkal edzett Zimonyi Dávid támadó, vele is szerződést kötöttek. Egy légióst is szerződtetett a ZTE, a kék-fehéreknél folytatja pályafutását a korábban az Újpestben is megforduló, montenegrói Bojan Szankovics. A labdarúgó a kazah Irtysk Pavloda csapatától kerül az egerszegiekhez. A bajnokság végén a játékosok két hét pihenőt kapnak, majd megkezdik a felkészülést a következő idényre.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Három magyar és egy légiós

Új játékosok a zalakerámia zte kk-nál

Megindult a játékosok szerződtetése a Zalakerámia ZTE NB I-es férfi kosárlabdacsapatánál. Az elmúlt bajnokságban is a zalaiaknál szerepelt Simon Kristóf 187 centi magas irányító Ante Nazornak, a zalaiak vezetőedzőjének irányítása alatt lendült jó formába. A játékos számára döntő szempont volt, hogy továbbra is a horvát szakember irányítja a ZTE szakmai munkáját. Az irányító egy évre szóló szerződést kötött a klubbal.

Antóni Csanád 24 éves, 193 centi magas bedobó a legutóbbi idényben a Pécsi VSK csapatában játszott. A játékos paksi nevelés, 16 évesen mutatkozott be az Atomerőmű együttesében, ott húzott le három idényt. A paksi évek után került a baranyai megyeszékhelyre. Játékában főleg a távoli dobások mennek jól, de erős mentalitással is rendelkezik. A ZTE 1+1 éves szerződést kötött vele. Bonifert Bendegúz 21 éves szegedi nevelés, 18 évesen mutatkozott be a Tisza-parti csapatban. A legutóbb félbeszakadt idényben az amerikai egyetemi bajnokságban játszott, onnan tért haza. Beleillik az U–23-as szabályba is, így több játékpercre is számíthat. Vele is 1+1 éves szerződést kötött a klub vezetése. Leigazolta első légiósát a Zalakerámia ZTE, Tonko Vuko a horvát bajnokságból érkezik. A 3–4-es poszton bevethető 203 centi magas, 26 éves játékos profi pályafutását a KK Alkar Sinj csapatánál kezdte, a folytatásban játszott a GKK Sibenik együttesében. Távolról, illetve középtávolról is jól dob, a csonka bajnokságban bekerült a horvát liga legjobb ötösébe. A játékos egy idényre kötelezte el magát az egerszegiekhez.

 

 

 

 

vissza az elejére


Korosztályos teniszérmek Baranyából

Pécsen rendeztek korosztályos versenyt teniszben. A PVTC Kupáról a ZTE TK fiataljai nem tértek haza üres kézzel. A fiúk 14 évesek mezőnyében versenyzett a 12 éves Kulcsár Kristóf, aki az „öregebbeknél” is letette névjegyét.

Egyéniben bronzérmet szerzett. Párosban a fővárosi Gyüre Dáviddal alkottak sikeres duót, megnyerték a 14 évesek döntőjét. A lányoknál Ritecz Panna egyéniben a döntőbe jutásért kikapott ellenfelétől, végül bronzérmet szerzett. Párosban a soproni Fehér Annával szerepeltek jól, egészen a döntőig meneteltek. A fináléban ugyan kikaptak, így végül a második helyen zártak.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Kivásárolták a szerződéséből Horváth Krisztofert

Az elmúlt év januárjában került az olasz Spal labdarúgócsapatához kölcsönbe Horváth Krisztofer, a ZTE utánpótláskorú labdarúgója.

Az olasz klub opciós joggal rendelkezett a játékos megvásárlására, amit nemrég érvényesített. A zalaiak tehetséges játékosa teljesítményével meggyőzte az olaszokat. A Spal csapata kivásárolta szerződéséből a ZTE támadó középpályását, aki hároméves szerződést kötött a klubbal. Krisztofer, akár be is mutatkozhat a Serie A-ban. Igaz, új csapata a bajnokság újraindítása után kieső helyen áll, de egy remek hajrával még bent maradhat az első osztályban.

 

 

 

 

vissza az elejére


Többségében a házigazdák nyertek

Egerszegen, a ZTE TK szervezésében amatőr páros teniszversenyt rendeztek. A különböző korcsoportok döntő többségében a házigazdák versenyzői diadalmaskodtak. A torna a ZTE TK női és férficsapatának jó felkészülésül szolgált az OB III-as bajnokságra.

A ZTE versenyzőinek dobogós helyezései.
Férfiak.
55 év alattiak: 1. Bor Zsolt–Molnár József, 2. Szakács Attila–Berta Péter, 3. Paál Barnabás–Gulyás Roland és Halász Dávid–Balázs Bence (Nagykanizsa TK, ZTE TK).
55 év felettiek: 1. Morócz József–Szabados István,... 3. Papp Zoltán–Hajdú Győző.
55 év alatti vigaszág: 2. Árr Richárd–Hernádi Balázs (ZTE TK–Hegyvidék TK), 3. ifj. Csalló János–Csalló András.
Női páros: 1. Kovács Annamária–Török Anikó, 2. Henrietta Venturini–Csalló Andrea.

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére