Varga Martin Csongor a legjobb zalai Kihívásnak tekinti a feladatot Két érem a korosztályos birkózó OB-ról Két-két arany és ezüst a szenior OB-n Muszil Ágnes országos bajnok

 

Varga Martin Csongor a legjobb zalai

Fél évszázados a súlyemelők göcsej kupája

A ZTE Súlyemelő Klub 50. alkalommal rendezte meg a Göcsej Kupát. A rendezvény ezúttal is kiemelt versenyként szerepelt az országos szövetség versenynaptárában. A lebonyolításhoz anyagilag hozzájárult Zalaegerszeg önkormányzata és az országos szövetség is.

A Göcsej Kupán kilenc egyesületből ötvenen indultak. A rangos eseményen a járványügyi helyzet miatt az országos szövetséget ezúttal senki nem képviselte. Az induló sportolókat és az edzőket Takács Tamás, a ZTE SK elnöke köszöntötte. Örvendetesnek tartotta, hogy a járvány ellenére sikerült megrendezni a nagy hagyományokra visszatekintő versenyt. Köszönetet mondott az induló kilenc klub vezetésének, hogy elfogadták a meghívást a Göcsej Kupára. A színvonalas versenyen tíz új korosztályos rekord született. A ZTE emelői közül Varga Martin Csongor teljesítménye emelhető ki. A serdülőkorú versenyző jó szereplése nem a véletlen műve, a Göcsej Kupa előtt Tatán a korosztályos válogatott edzőtáborában készülhetett. A verseny során a szervezők maximálisan ügyeltek a versenyzők és edzőik biztonságára. Belépéskor testhőmérséklet-mérés történt, amit egy alapos kézfertőtlenítés követett. A ZTE sportolóinak jobb eredményei. Serdülők. 67 kg: 1. Varga Martin Csongor 182 (82+100) kg. Ifjúságiak: 61 kg: 2. Rácz Gergő 162 (72+90) kg. Felnőttek. 62 kg: 1. Rácz Dániel 172 (77+95) kg, 2. Papp Péter 167 (77+90) kg.
A Göcsej Kupa három legjobb versenyzője, amelyet a ROBI pontszámítás alapján számoltak ki. Férfiak: 1. Fenyő Dániel (Tamási), 2. Luczi Levente (Oroszlányi VSEE), 3. Baranyai János (Baranyai SE). Nők: 1. Tóth Adrienn (BKV Előre), 2. Szalai Lili (Oroszlányi VSK) 3. Ehrlich Panka (Oroszlányi VSEE). A legjobb zalai versenyzőnek járó díjat Varga Martin Csongor kapta. A Göcsej Kupával párhuzamosan rendezték meg a területi minősítő versenyt, amelyen a serdülők 71 kilósok mezőnyében Varga Noémi Dorina (ZTE) 61 (26+35) kilós teljesítménnyel az első helyen végzett.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Kihívásnak tekinti a feladatot

Az utánpótlás területéről érkezett a zte nkk-hoz

Utolsóként adta le nevezését az NB I A-csoportjába a ZTE női kosárlabdacsapata. Az együttestől távozott Horváth Zsófia vezetőedző is, helyére a klub vezetése az új idényre Ambrus Pétert nevezte ki.

– Zalaegerszegen születtem, édesapám és édesanyám NB I-es sportolók voltak, így nem állt tőlem távol a kosárlabda. Nagyon kis koromban már megismerkedtem a sportággal – hangoztatta Ambrus Péter. – A ZTE utánpótlás-csapataiban játszottam, nyertünk kadetbajnokságot. A középiskola után Pécsre kerültem, ott folytattam felsőfokú tanulmányokat, és többek között szereztem kosárlabdában edzői végzettséget. A PVSK színeiben U–20-as bajnoki címet szereztem. Tanulmányaim befejezése után Egerszegen kezdtem el az edzősködést, utánpótláskorú fiúkal és leányokkal egyaránt dolgoztam. Három évig vezettem párhuzamosan a lányok és fiúk edzéseit. Utána csak a fiúk maradtak. Az edzősködés mellett az NB II-ben a ZKK csapatában játszottam. A ZTE felnőtt férficsapatánál a háttérből segítettem Bencze Tamás vezetőedző munkáját. Nyáron érkezett a ZTE NKK megkeresése, amire igent mondtam.
– A nőknél vállalt vezetőedzői posztot kihívásnak tekinti, ugrás a mély vízbe?
– Nagy megtiszteltetés és óriási kihívás számomra a ZTE női csapatánál dolgozni. Mindig is szerettem volna feljebb jutni az edzői ranglétrán. Bencze Tamás meggyőzött, hogy szakmai szempontból mindenben támogat. Segítőm Rózsás Gábor lesz, akivel régóta ismerjük egymást. Úgy vélem, hárman jól felkészíthetjük a csapatot a bajnokságra. Tisztában vagyok vele, hogy a ZTE játékosállománya nem hasonlít az elmúlt évekéhez. A költségvetésünk is a fele a tavalyinak. Ezután a céljaink is nagyban változnak, a bentmaradást jelentő helyek valamelyikén kell végeznünk.
– A ZTE NKK-nál utolsóként állt össze a keret, a valódi cél nem a sikeres folytatásról, hanem a bentmaradásról szól...
– Az alapcél ez lehet. A bajnokságban az alapszakasz durván három hónap alatt lemegy, amely után nyilván tisztábban láthatunk. Nem akarunk pesszimistán neki vágni a szezonnak. A tavalyi bajnokságból az MTK esete lebeg a szemünk előtt. A fővárosiakat is leírták, aztán meglepetésre jó csapatként zárták az idényt. Nálunk is tovább bővülhet a keret. Az irányító poszton egy légiós jó fogásnak tűnik, és még legalább két játékost akarunk igazolni a magasabb posztokra. A magyar piacon nincsen ilyen játékos, tehát ők is légiósok lesznek. Maximum 11–12 fős lesz a keretünk. Ha úgy alakul a szezon, akkor esetleg még januárban igazolnánk egy újabb külföldi játékost.
– Mennyire sikerült már feltérképezni az ellenfeleket, akik versenytársak lehetnek a bentmaradásért folytatott küzdelemben?
– A BEAC és a Vasas csapatára gondolok, a harmadik együttes kiléte még több esélyes. A következő hetekben lesznek edzőmérkőzéseink, ahol felmérhetjük a csapat tudását, és az ellenfeleket is jobban megismerhetjük. Egy biztos, mindent megteszünk, hogy a ZTE továbbra is az NB I A csoportjában szerepeljen.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Két érem a korosztályos birkózó OB-ról

Fél év szünet után indultak újra a korosztályos birkózóversenyek. Gyálon 208 sportoló részvételével rendezték meg a kadet korosztály (15–17 év) országos bajnokságát kötött- és szabadfogásban.

Az országos megmérettetésen a Zalaegerszegi Birkózó SE két versenyzője kötöttfogásban lépett szőnyegre..
Farkas Benjamin a 92 kilósok mezőnyében két technikai tussal kezdett. A döntőben a serdülő Európa-bajnok Varsányi Lászlótól (Bp. Honvéd) kapott ki és ezüstérmet szerzett. A 110 kilóban versenyző Barki Bence első érmét szerezte, az eredményhirdetés során a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Felkészítő edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


 

Két-két arany és ezüst a szenior OB-n

A zalaszám-zac örökifjú atlétái jól szerepeltek a szenior ob-n

Előbb Góczánné Tóth Zsuzsa 100 m-en „csak” ezüstérmet nyert, ezért úgy döntött, hogy kipróbálja magát a gerelyhajítók között. S jól tette, hisz élete első dobóversenyén aranyérmet nyert. A Takács házaspár az 5 km-es gyaloglásban újabb két érmet hozott Zalaegerszegre. Takácsné Bondor Krisztina hozta a győztesnek járó aranyat, férje, Takács László óriási akaraterővel második helyen ért célba.

 

 

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Muszil Ágnes országos bajnok

Debrecenben került megrendezésre az atléták ifjúsági országos bajnoksága. A Zalaszám-ZAC fiataljai 4 éremmel tértek haza a cívis városból.

Muszil Ágnes magabiztos futással hódította el a 800 m-es síkfutás aranyérmét. Góczán István tanítványa a rajt után az élre állt, és végig kontrollálva a versenyt egyéni legjobb eredményével, 2:14,08 mp, elsőként ért célba. Muszil Ágnes 400 m-en 58,72 mp-es egyéni csúcsával harmadikként ért a célba. Pető András 22,28 mp-es egyéni csúcsot ért el a 200 m előfutamában, a döntőre kicsit elfáradt, de így is az előkelő harmadik helyen ért célba 22,51 mp-es eredménnyel. A harmadik Zalaszám-ZAC bronzérmet a 4x100 m leány váltó érte el Kovács Anna Mária–Bajnóczi Sára–Kiss Csenge–Muszil Ágnes öszszeállításban 50,86 mp-es eredménnyel. Edzőik: Kámán Ferenc, Góczán István. További eredmények: 110 m gát 4. hely Pető András 14,51 mp, 100 m 6. hely Kovács Anna Mária 12,82 mp.

 

 

 

 

 

vissza az elejére