Több tényező miatt nem indultak a zalai szuperligások Történelmi mérkőzést
Tájfutóérmek az országos bajnokságról Zalaszám-ZAC-győzelem
a Hanaplast Kupán
Döntőbe jutott

Hét Zetés érem az emlékversenyen

Több tényező miatt nem indultak a zalai szuperligások

Szeptember végén, október elején szoktak indulni a nemzetközi kupákban az egerszegi szuperligás tekecsapatok. Indén hiába kerestük az indulók között a ZTE ZÁÉV női és a ZTK FMVas férficsapatát. Ismert, a Városi Sportcentrumban lévő pálya bajnoki mérkőzések játszására a felújítás miatt nem alakalmas. Nem is a létesítmény hiánya miatt nem indult a két csapat.

Borsos József Takács László

– Több tényező is közrejátszott, hogy nem vállaltuk a nemzetközi szereplést – hangoztatta Borsos József, a ZTE ZÁÉV elnöke. – Elsőként az egészségügyi okról szólnék. A csapat több tagja nincsen beoltva, az ő utaztatásuk kockázatos lett volna. Maradt volna hat játékosunk csere nélkül, egy sérülés, és máris nem tudtunk volna teljes létszámmal kiállni. Féltettük a hölgyek egészségét is, mivel azok is elkaphatják a vírust, akik be vannak oltva. Az elsőből következett a másik, a szakmai oldal. Nem lett volna értelme elutazni, ha nem teljes a keretünk, és esetleg a várakozás alatt szerepelünk. A harmadik tényező, hogy a pandémia miatt már második éve csökkentett támogatást kapunk az önkormányzattól, a költségvetésünk kisebb. Hangsúlyozom, ha csak anyagiakon múlt volna, a többi tényező rendben van, kigazdálkodtuk volna a nemzetközi szereplés költségét.
– Hasonló okok miatt mi sem utaztunk – folytatta Takács László, a ZTK FMVas elnöke. – A kupa helyszínén több országból több csapat, az együttesekben több nemzetbeli játékos, melegágya lett volna a fertőzésnek. Nálunk is vannak olyan játékosok, akik nem vették fel az oltást, így az ő szerepeltetésük szintén kockázatos lett volna. Amennyiben ők itthon maradnak, gyengébb csapattal álltunk volna ki, így nem láttuk értelmét, hogy nevezzünk a nemzetközi kupára. Gyengébb szerepléssel nem növeltük volna hírnevünket. Összességében a játékosok és a szakmai stáb egészségét tartottuk fontosnak. A járványügyi helyzet miatt, a költségvetésünk is csökkent, a város mellett a többi szponzorunk is kevesebbel támogatja a csapatot. Egészben néztük a nemzetközi szereplés előnyeit, hátrányait, úgy vélem, jó döntést hoztunk, hogy nem neveztünk. Mindkét zalai csapat az Európa-kupában indulhatott volna. Úgy tudjuk, nemcsak a két zalai csapat, hanem más külföldi együttesek is visszaléptek a járványügyi helyzet miatt.

vissza az elejére

Történelmi mérkőzést rendeztek a jégcsarnokban

Az Erste Liga-matiné következő vidéki állomása Zalaegerszeg volt. A programok kora délután a jégcsarnok előtt kezdődtek, ahol a jégkorongot népszerűsítő játékok mellett a gyerekek találkozhattak Csúszkával, a Magyar Jégkorong Szövetsége kabalaállatával.

A találkozót megelőzően sajtótájékoztató is tartottak a szervezők, ahol Hunyadi Bianka, a Zalaegerszeg Jégsportjáért Alapítvány elnöke az elmúlt időszak fejlesztéseiről beszél. A sportfejlesztési program keretében 200 millió forintból az NHL-szabályoknak megfelelő pályaméretet alakítottak ki, és megújultak a cserepadok és a zsűri helyisége is. Balaicz Zoltán polgármester megköszönte az alapítvány munkáját, mellyel népszerűsítik a városlakók körében a jeges sportokat. A jégcsarnok szempontjából történelmi mérkőzésen a Győr 5-1-re legyőzte a Fehérvári Titánokat.

Tájfutóérmek az országos bajnokságról

Győr belvárosa adott otthont a tájfutó országos rövidtávú és országos sprintváltó bajnokságának. A tavalyi nagysikerű zalaegerszegi bajnokság után, ezúttal a pandémia nem volt visszatartó erő, így közel 1200-an állhattak rajthoz az egyéniben.

Zala megyét a Göcsej KTFE-ből 32-en, a TRIÓ Egerszeg ZTC-ből 55 tájfutó képviselte, közülük többen is jól szerepeltek. Országos bajnoki címet szerzett Császár Éva (Göcsej KTFE) a N35-ös kategóriában, míg második helyen végzett Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC) az N40-ben és Bányai Attila (TRIÓ Egerszeg ZTC) az F80-as korcsoportban. A dobogó harmadik helyére állhatott fel Czigány Emma (Göcsej KTFE) az újonc lányoknál (N14) és F75-ben Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC). További nyolc zalai végzett az első hatban, akik bajnoki pontokat szereztek egyesületüknek.
Rövidtávú ob további jobb egyéni eredményei. F14: 4. Czigány Mátyás (Göcsej KTFE), 6. Csók Barnabás (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Mézes Botond Csegő (Göcsej KTFE). F45: 4. Mitró Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC), 6. Sárecz Lajos (TRIÓ Egerszeg ZTC). F50: 8. Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC). F60: 6. Varga József (Göcsej KTFE). F75: 3. Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC). N40: 5. Kaufmann Brigitta (TRIÓ Egerszeg ZTC). N45: 5. Porgányiné Henrich Piroska (TRIÓ Egerszeg ZTC). N55: 6. Czigányné Bancsik Edit (Göcsej KTFE).
* * *
Másnap az egyetemi kampusz és környéke már a sprintváltó bajnokság küzdelmeinek volt a helyszíne. A rendkívül gyors pályákon 7 kategóriában, 267 csapat, köztük a Göcsej KTFE 10, a TRIÓ Egerszeg ZTC 11 váltója állt rajthoz. A TRIÓ Egerszeg ZTC révén a zalaiak ezen a napon is begyűjtöttek egy bajnoki aranyat. V135-ös kategóriában 45 váltót megelőzve, magabiztos teljesítménnyel és nagy előnnyel nyert a Mitró Zoltán, Sárecz Éva, Sárecz Lajos összeállítású csapat (képünkön). A versenyen további három utánpótláscsapat és egy szeniorváltó végzett még előkelő, pontszerző helyen a népes mezőnyben. Sprintváltó ob további jobb eredményei. V14: 5. Göcsej KTFE (Schmall Kitti, Czigány Máté, Mézes Botond Csegő, Czigány Emma), 6. TRIÓ Egerszeg ZTC (Dóra Csepke, Csók Barnabás, Sárecz Bence, Porgányi Emma). V18: 7. TRIÓ Egerszeg ZTC (Török Anna, Kovács Zsolt, Molnár Levente, Kolcsár Panna). V135: 6. TRIÓ Egerszeg ZTC (Fehér Ferenc, Porgányiné Henrich Piroska, Kaj Csaba).

Zalaszám-ZAC-győzelem a Hanaplast Kupán

Hideg, szeles időben került megrendezésre a II. pályaverseny a Sport XXI Program keretében. Sajnos, az előnevezésekhez képest megtizedelt mezőny vehetett csak részt a versenyen, több versenyző is karanténba került a Covid-járvány következtében.

A megjelent gyerekek azonban egy pörgős, jól szervezett versenyen vehettek részt, kiváló eredmények születtek, a szeles, hideg idő ellenére. A Hanaplast Kupát a Zalaszám-ZAC I. számú csapata nyerte el, míg a második csapata a negyedik helyezést érte el.
1. Zalaszám-ZAC I. (Bella Mátyás, Meier Dominik, Kiss Máté, Szabó Levente, Horváth Lili, Pap Luca, Barabás-Bár Zselyke, Kiss Hanna) 343 pont.
4. Zalaszám-ZAC II. (Habuczky Zalán, Németh Izabella, Kósa Kíra, Vígh Emma, Barabás-Bár Ajna, Németh Lujza, Zsuppán Kinga) 213 pont.
Felkészítő edzők: Pajor László, Csiszár Attila, Góczáné Tóth Zsuzsanna, Laczkó László.

Kaposváron rendezték a nyugat-magyarországi kötöttfogású birkózók diákolimpiáját, 63 kg-ban versenyző Ruzsics Milán, a Kölcsey Ferenc Gimnázium tanulója első helyezést ért el. A Zalaegerszegei Birkózó SE sportolója sikerével az országos döntőbe jutott. Edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.

A ZTE Súlyemelő Klub szervezésében került megrendezésre a hagyományos Kiss Róbert Emlékverseny. A sportolók egyéniben mérték össze tudásukat, Vas és Zala megye egyesületeinek versenyzői léptek dobogóra.

ZTE Súlyemelő Klub versenyzőinek eredményei. Serdülő. 89 kg: 1. Nátrán Álmos 88 (38+50) kg. 73 kg: 1. Varga Martin Csongor 223 (98+125) kg. 81 kg: 1. ifj. Simon Viktor 115 (50+65) kg. Junior. 67 kg: 1. Rácz Gergő 181 (76+105) kg. Felnőtt. 67 kg: 1. Rácz Dániel 195 (90+105) kg, 2. Kárász Kristóf 155 (65+90) kg. Nők. Felnőtt. P87 kg: 1. Danicser Anita 112 (50+62) kg.