Huszonöt év után búcsúzik az elnök Két bajnoki cím a trió Egerszeg ZTC tarsolyában Nett Vivien bronzérmei Kerti réka bronzérmes Demjén hosszabbított a ZTE FC-vel A hétvége sporteredményei

Huszonöt év után búcsúzik az elnök

A zalaegerszegi sportfilmszemlén találkozott a kötélugrással Kovács Zsuzsanna, a Speed Kötélugró Klub búcsúzó elnöke. A sportág megfogta a tanárnőt, 1990-ben az egykori József Attila- iskolában diáksportköri foglalkozás keretében az érdeklődő tanítványokkal elkezdték az edzéseket.

Hamarosan túlnőtték az iskolai kereteket, 1996 tavaszán, 28 alapító taggal létrehozták a Speed Kötélugró Klubot, amely változatlan néven az ország legrégebb óta működő egyesülete a sportágban. Kovács Zsuzsa irányításával Bécs és Debrecen között sok-sok bemutatón és versenyen vettek részt a sportolók, számtalan diákolimpiai és magyar bajnoki címet hódítottak el. Rajthoz álltak a klub sportolói Kanadában és az Egyesült Államokban is, ahol világbajnoki első helyezést, két világkupa arany- és egy ezüstérmet nyertek.
Az 1996-os televíziós KI MIT TUD-on a Speed Kids csapat négy alkalommal szerepelt élő adásban, fő műsoridőben, a döntőbe jutva, nagyban hozzájárult a sportág hazai népszerűsítéséhez. A Nemzeti Sport így méltatta a csoport teljesítményét: „Egy sportágat emeltek a kultúra szintjére!” Az elnök munkáját ötfős elnökség segítette, hol aktívabban, hol kevésbé. Az anyagi feltételek is egyre nehezebbé váltak, pályázatok révén úgy-ahogy sikerült biztosítani a feltételeket. Kovács Zsuzsa 25 év után úgy döntött, átadja a stafétabotot, egykori kötélugróira bízza a klub további működtetését. A közgyűlés Kondákor Miklóst elnöknek, Tóth Dánielt ügyvezetőnek választotta. Az egykori elnök bízik benne, hogy eredményesen, sikeresen folytatódik a Speed Kötélugró Klub története.

vissza az elejére

Két bajnoki cím a trió Egerszeg ZTC tarsolyában

A Trió Egerszeg ZTC három érmes csapata. A Göcsej KTFE ezüstérmes csapata.

Az Aggteleki-karszt adott otthont a tájfutó országos pontbegyűjtő csapatbajnokságnak.

Az 1943-ban a Horthy-rendszerben kitelepített Derenk község térségében megrendezett versenyen 217 háromfős csapat állt rajthoz. A pályák és a terep kínálta technikai feladatok mellett a kötelező szakaszok mellé kiadott pontok elosztása komoly taktikai kihívást jelentett a csapatok tagjainak. A zalai tájfutók ezúttal sem maradtak bajnoki cím nélkül, sőt meglepetést is okoztak. Az N14-es korcsoportban a TRIÓ Egerszeg ZTC csapata nagyszerűen osztotta el a pontokat és ezt sikerült a fiatal lányok közt a leggyorsabban összegyűjteni, így – szoros versenyben – országos bajnoki címet szereztek! A szeniorok közt az N125-ös kategóriában is ZTC-s győzelem született, ám itt a papírforma érvényesült. Második helyen ért célba a Göcsej KTFE az N105-ös korcsoportban, míg a TRIÓ Egerszeg ZTC szeniorcsapata az F145-ben állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Érmes és pontszerző zalai csapatok. N14: 1. TRIÓ Egerszeg ZTC (Porgányi Emma, Molnár Csenge, Dóra Csepke), 6. Göcsej KTFE (Kovács Anikó, Czigány Emma, Schmal Kitti). N16: 4. TRIÓ Egerszeg ZTC (Trellák Júlia, Radó Gyöngyvér, Francsics Tamara), 6. Göcsej KTFE (Ráduly Anna, Salopek Dorja, Czebei Luca). N18: 5. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kolcsár Panna, Antal Sára, Csiszár Gyopár). N105: 2. Göcsej KTFE (Bertóti Diána, Szivák Ildikó, Császár Éva). N125: 1. TRIÓ Egerszeg ZTC (Sárecz Éva, Pap Viktória, Porgányiné Henrich Piroska). F14: 6. Göcsej KTFE (Mézes Botond Csegő, Czigány Mátyás, Hegedűs Márton). F18: 6. Göcsej KTFE (Salopek Tihon, Geszti Márton Péter, Hegedűs Máté), 7. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kovács Zsolt, Dóra Tóbiás, Nagy Levente). F145: 3. TRIÓ Egerszeg ZTC (Sárecz Lajos, Mitró Zoltán, Fehér Ferenc), 4. Göcsej KTFE (Tihomir Salopek, Varga József, Mézes Tibor Sólyom).

Nett Vivien bronzérmei

Szeged adott otthont a hetedik medencés hosszútávúszó ob-nek. Az indulók között ott volt a Zalaco-ZÚK hat versenyzője is.

A kis csapat a versenyév jelen időszakában jó úszást teljesített. Horváth Csaba vezetőedző elvárásainak megfelelőek lettek az eredmények. Dobogós helyezést Nett Viviennek sikerült elérnie, két versenyszámban, 1500 méter és 5000 méter gyorson is a dobogó 3. helyére állhatott fel a 14–15 évesek mezőnyében. A 12–13 évesek között Nagy Napsugár 3000 méteren az 5. helyet szerezte meg. Rajtuk kívül Scheffer Eszter (U–14–15) illetve a fiatalabb korosztályban Aouich Meryem, Paksa Borbála és Németh Luca képviselte a zalai színeket.

Kerti Réka bronzérmes

Kiskunfélegyházán, birkózásban megrendezték a lányok diákolimpiáját. A sportolók ezúttal iskoláik színeiben versenyeztek. Kerti Réka, a Zalaegerszegi Birkózó SE versenyzője, a Keszthelyi Vajda János Gimnázium tanulója a Diák I. korcsoportban, a 46 kilósok mezőnyében bronzérmet szerzett.
Felkészítő edzők: Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.

Demjén hosszabbított a ZTE FC-vel

Két éve került a ZTE labdarúgócsapatához az MTK-tól Demjén Patrik kapus, és lett a zalaiak első számú hálóőre. A játékos az idei idényben főleg a 11-esek hárításával tűnt ki. Patrik jól érzi magát a zalai csapatban, és úgy döntött, 2024-ig meghosszabbítja szerződését. Szeretne újabb sikereket elérni a kék-fehérekkel, s idővel külföldön is kipróbálná magát.

A hétvége sporteredményei

Zalakerámia ZTE KK– HÜBNER Nyíregyháza 84-85 (27-24, 14-22, 20-20, 23-19) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg.

Kanizsai Vadmacskák SE–ZTE NKK 63-92 (17-18, 20-27, 12-22, 14-25) NB I Piros csoportos női kosárlabda-mérkőzés. Nagykanizsa.

MOL Fehérvár FC–ZTE FC 3-0 (2-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Székesfehérvár.