Kiválósági ösztöndíjat adtak át Szűk körben ünnepeltek Emlékezés Elismerés A legbiztonságosabb város

Tóth Máté, Balázs Bence Ferenc, Vizi Tímea és dr. Németh István

Kiválósági ösztöndíjat adtak át

Bővülő képzési kínálat a pe zalaegerszegi egyetemén

Kiválósági ösztöndíjjal ismerte el a Magyar Nemzeti Bank a Pannon Egyetem (PE) Zalaegerszegi Egyetemi Központja négy hallgatójának munkáját. Közülük hárman idén januárban fejezték be tanulmányaikat. Ők öt hónapra nyerték el az ösztöndíjat, míg harmadéves társuk tíz hónapos időtartamra.

– AL –

A Magyar Nemzeti Bank 2016-ban hívta életre a Kiválósági ösztöndíjprogramot, amelyre hallgatók a 2021–2022-es tanévre vonatkozóan nyújthatták be pályázataikat. Az értékeléskor fele arányban a tanulmányi teljesítményt, negyven százalékban a tudományos tevékenységet (publikáció, tudományos diákköri dolgozat, nemzetközi és hazai versenyeken való részvétel) valamint tíz százalékban a közéleti, közösségi tevékenységet vették figyelembe. Dr. Németh István, a PE Zalaegerszegi Egyetemi Központ főigazgatója méltatta teljesítményüket, amellyel országos hírnevet is szereztek a gazdálkodási és menedzsment, valamint a pénzügy és számvitel szakon folyó képzéseknek. A februárban diplomát szerzett három hallgatót arra biztatta, hogy folytassák itt tanulmányaikat, mert már mesterszintű pénzügy és számvitel képzéssel is rendelkezik az egyetem. Gazdálkodási és menedzsment, gazdaságinformatikus, pénzügy és számvitel, mechatronikai mérnök, gépészmérnök az alapképzési szakjaik. Idén elindítják a tesztmérnök szakot, ami egyedülálló lesz az országban. A főigazgató kitért arra is, hogy Felhő Campus elnevezéssel virtuális oktatóteret hoznak létre, egy új akadémiai épület létesítésével pedig jelentős fejlesztés előtt állnak. Mindezt úgy összegezte: „Jó Zalaegerszegen egyetemistának lenni.” Kiválósági ösztöndíjat kapott a gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakon diplomát szerző Balázs Bence Ferenc és Macher Dávid, továbbá Tóth Máté, aki a pénzügy és számvitel alapképzésen szerzett oklevelet, valamint a szintén ezen a szakon tanuló Vizi Tímea.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Szűk körben ünnepeltek

Ápolók napja – 2022

A magyar ápolók napja alkalmából tartott ünnepségen a Zala Megyei Szent Rafael Kórház által alapított Kossuth Zsuzsanna-emléklap elismeréseket adta át dr. med. habil. Gasztonyi Beáta PhD főigazgató és Dancs Jenő ápolási igazgató.

Az emlékplakettben hárman részesültek: Bangó Katalin, a II-es belgyógyászati osztály szakápolója, Kovács Judit, a pszichiátriai osztály ápolója és Istiván Róbert, az aneszteziólógiai és intenzív terápiás osztály aneszteziológus szakasszisztense. A Magyar Ápolási Egyesület Díszoklevelét Csuka Gábor, a traumatológiai osztály vezetőápoló-helyettese, kötözős ápolója vehette át Hodor-Ferencz Erikától, a szervezet megyei vezetőségi tagjától. Az egészségügyi intézményekre vonatkozó szigorú járványügyi szabályok miatt immár második esztendeje csak szűk körben volt lehetőség az ünneplésre. A megemlékezésen dr. Gasztonyi Beáta főigazgató köszöntötte az intézmény dolgozóit. Kossuth Zsuzsanna kihívásokkal teli munkáját felidézve szólt azokról a nehézségekről is, mellyel utódainak kell szembenéznie a járvány kitörése óta.
– Az elmúlt hónapokban megtanultuk, hogy nagyon meg kell becsülnünk egymást. Kölcsönösen értékelni azt a munkát, melyet ki-ki a maga szakterületén, a legjobb tudása szerint végez. Minden eddiginél erőteljesebben tudatosítanunk kell, hogy ebben a kórházban valamennyi dolgozó munkája értékes. Legyünk jó hatással a környezetünkre, a kollégákra. Tetteink értékesek, és hiszek abban, hogy ezt mások is értékelni fogják – fogalmazott dr. Gasztonyi Beáta. Dancs Jenő is hasonló gondolatokat fogalmazott meg:
– Hagyományosan, és ebben a nehéz helyzetben is, olyan pozitív fogalmak kapcsolódnak az egészségügyi szakdolgozókhoz és az ápolói hivatást gyakorlókhoz, mint az empátia, elhivatottság, türelem, megbízhatóság, pontosság. Ebben a nehéz helyzetben egyre nagyobb erőfeszítést kíván mindezeknek megfelelni. Az elvárások magasak és gyakran szokatlanok. Napi munkánk során gyakran találkozunk korábban nem tapasztalt nehézségekkel, élethelyzetekkel. Éppen ezért felértékelődött az együttműködés, az egymás támogatásának a jelentősége – hangsúlyozta az ápolási igazgató.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Emlékezés

A kommunizmus áldozataira

A Kosztolányi úti emlékműnél gyújtották meg a tisztelet mécseseit február 25-én az önkormányzat vezetői és képviselői, a rendvédelmi szervek képviselői és zalaegerszegi civilek a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapján.

22 évvel ezelőtt született országgyűlési határozat az emléknapról, és ezzel Közép-Európában elsőként Magyarország hozott ilyen döntést. Az első megemlékezést 2001. február 25-én tartották. Az apropó pedig, hogy ezen a napon hurcolták el 1947-ben Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a kommunisták elleni kiállásáért. Ez volt a totális egypárti diktatúra első lépése, melyet kegyetlen bánásmód, kivégzések kísértek. A mécsesgyújtás előtt Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos mondott emlékezőbeszédet.
– A közelmúltban beszéltem egy zalaegerszegi túlélővel, aki most 96 éves és 9 évet töltött Szibériában. Azt mondta, nem volt semmilyen tárgyalás az ügyükben, csak ítélet. A bűne, hogy terveztek egy ellenállási mozgalmat, melyből végül nem lett semmi, a szervezők neve azonban megmaradt felírva egy papíron. Hihetetlen 50 év volt a kommunista diktatúra ideje, 100 millió ember életét követelte. Gyújtsunk most gyertyát azokért, akiket elhurcoltak, megnyomorítottak és emlékezzünk, hogy ne ismétlődhessen ez meg – fogalmazott Vigh László.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


Radics Andrea intézményvezető ajándékcsomagot vesz át
Vigh Lászlótól.

Elismerés

Az ápolók napján

Az ápolók áldozatos munkájukért elismerést és megbecsülést érdemelnek, hangsúlyozta Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos, aki a magyar ápolók napja alkalmából a Zalaegerszegi Gondozási Központ Idősek Otthonába látogatott.

– A hét minden napján, legyen az ünnep vagy hétvége, az ápolók felelősségteljesen végzik a munkájukat. Mindezért nem csak erkölcsi tisztelet illeti őket. A kormány a közelmúltban az ápolók bérének húszszázalékos emelésével, illetve ennek jövőbeni folytatásával is kifejezi megbecsülését – fogalmazott az országgyűlési képviselő, miniszteri biztos.

 

 

 

 

 

vissza az elejére


A legbiztonságosabb város

A két legfontosabb közbiztonsági mutató alapján Zalaegerszeg továbbra is a legbiztonságosabb város az 50 ezer lakos feletti kategóriában.

Lakásbetörések száma a városban egész évben: 2019: 8, 2020: 3, 2021: 5.
Gépkocsifeltörések száma a városban egész évben: 2019: 3, 2020: 1, 2021: 1.
Az elmúlt években a rendőrség, a nyomozati szervek, a polgárőrség, a közterület-felügyelet, valamint a rendet és a biztonságot fontosnak tartó zalaegerszegi polgárok összefogásának eredményeként városunk a többi megyeszékhellyel összehasonlítva valóban kiemelkedően jó mutatókat ért el. Köszönet érte!  Közös célunk, hogy ezt az eredményt tovább javítsuk, ezért az összefogás jegyében a következő években tovább szeretnénk erősíteni a közterületi jelenlétet, kérjük kutyás járőrök alkalmazását, folytatják tevékenységüket a motoros és kerékpáros járőrök, újabb körzeti megbízotti irodák jönnek létre, és jelentősen emelkedik a közterületi kamerák száma is. Sok feladat vár még ránk, de aki ismeri más megyeszékhelyek helyzetét, tudja: jó úton járunk, mert közös célunk, hogy Zalaegerszeg a rend és a biztonság városa legyen! – fogalmazott Facebook-bejegyzésében Balaicz Zoltán polgármester.

 

 

 

 

 

vissza az elejére