Közel nyolcvan kiállító volt

Csúszda-parti

Az összefogás ereje

Klubélet


Keszthely Expo 2004

Közel nyolcvan kiállító volt

Közel 80 kiállító mutatkozott be a hatodik Keszthely Expón, amelyen Zemankovics Ferenc alpolgármester, majd Laza Mihály, a Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Keszthely Térségi Szervezetének, valamint a Keszthely Térségi Vállalkozók Klubja Egyesületnek az elnöke köszöntötte a látogatókat és a kiállítókat.

Széles körben mutatkozott be az építőipar.Május 28. és 30-a között rendezték meg a Fesztivál Parkban a Primmer Ildikó által vezetett Princess Rendezvényszervező Iroda koordinálta, már hagyományos Keszthely Expót, amelynek védnökségét Keszthely és Gyenesdiás önkormányzata, a Zala Megyei Iparkamara és a Keszthely Térségi Vállalkozók Klubja Egyesület vállalta fel. Megnyitó beszédében Zemankovics Ferenc kiemelte, a vásár fontossága abban rejlik, hogy kifejezetten egy gazdaság-élénkítési kiállításon tekinthetik meg a látogatók és az üzleti partnerek a térség fejlődő iparának kínálatát. Ilyen jellegű seregszemlére többször is szükség lenne, hiszen ösztönzőleg hatna az üzleti, a gazdasági élet további fejlődésére.

„Azt gondoljuk, tehetünk valamit környezetünkért, az itt élő emberek sorsának jobbra fordításáért.
Tesszük ezt azért, mert hiszünk az együttgondolkodás és az egysorsúság kényszerítő erejében.”

Laza Mihály a gazdaság élénkítését hangsúlyozta.Laza Mihály a térségi kamara és a vállalkozók klubja nevében köszöntötte a kiállítókat.
– Az első kiállítás óta eltelt hat év alatt a vásáron is megfigyelhető volt az a fejlődés, amelyen a gazdasági élet szereplői, s a vállalkozások keresztül mentek. Ez a bemutatkozó kiállítás ma már szerves része lett a térség évi programkínálatának. Azt szoktam mondani, hogy egy vásár három napján a kiállítóknak nem szabad nagy reményeket táplálni, de itt széles körben bemutatkozhatnak, számos leendő üzletfelet megnyerhetnek termékeiknek, s részesei egy magasztos ügynek, amely egyben a térség gazdasági életének a tükre is.
A vásáron az összességében négyezer négyzetméternyi alapterületen, szabadtéren és sátorral fedett területen kínálták termékeiket a kiállítók. Túlnyomórészt az építőipar mutatta be kínálatát, ám a vásárdíjakat olyan cégek kapták, akik nem csak forgalmazók, hanem saját készítésű termékekkel vannak jelen a piacon.
A vásárdíjak közül Keszthely Város Díját az Egym Vital Center Kft. nyerte el, a díjat Kiss József képviselő adta át. Gyenesdiás díját, amelyet Szalóky Jenő polgármester adott át, a VI-BOLD Villamosipari, Kereskedelmi, Szolgáltató, Tervező és Kivitelező Bt. kapta. A Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara díját a Somogyi Kerámiaüzem Kft. érdemelte ki termékeivel, a Keszthely Térségi Vállalkozók Klubja díját pedig a zalaszentiváni Rencz és Családja kapta házi készítésű savanyított termékeiért.
Újdonság, hogy a keszthelyi rendőrkapitányság is bemutatkozott egy standon, ahol a közlekedés biztonságára, a vagyonvédelem fontosságára, és a drogprevencióra hívták fel a látogatók figyelmét.
A vásári programot számos kulturális műsor és divatbemutató is színesítette.

vissza az elejére


Az időjárás is kegyes volt

Csúszda-parti

A nyár sokaknak a pihenést, a kikapcsolódást, a nyaralást, vagy az utazást jelenti, ám a vállalkozók jelentős részének ilyenkor érkezik el a munka dandárja. A dologidő, ahogy azt régen faluhelyen megfogalmazták, s mennyire szépen fejezi ki ez a magyar szó azt a fogalmat, amelyet kifejeztek vele.

A vendéglátástól az építőiparig most jön az igazi szezon, ami sok-sok munkát és odafigyelést igényel, s csak bízhatunk abban, hogy az idegenforgalom jó eredményekkel jár a vállalkozásokra nézve is. Ebben bíznak azok a családok is, akik egyebek mellett a gyenesdiási strand csúszdáját üzemeltetik. Bíznak a nyárban, a Balaton vízminőségének állapotában, a sok-sok napsütésben – ami eddig csak megszakításokkal volt jelen –, és bíznak abban is, hogy az idén már mint uniós országba, ismét sok külföldi vendég látogat el.
A Keszthely Térségi Vállalkozók Klubja Egyesület tagjai, valamint a csúszda tulajdonosai az elmúlt hét végén rendezték meg a már hagyományos „Csúszda-partit” a gyenesdiási strandon, amely nem csak látványában, de szolgáltatásaiban is kielégít minden igényt. A gyönyörű környezet, az összefüggő pázsitszőnyeg hívogatja és marasztalja is a vendégeket, s a klub elnöke, Laza Mihály, valamint Nádler Józsefné és Kovács Ferencné is hívta erre a délutánra a klub tagjait, s a barátokat egy felhőtlen – csúszdázással egybekötött – kikapcsolódásra. Az italokról a férfiak gondoskodtak, s a menüként meghirdetett zsíros kenyér, szalonna, kolbász, sajt és hagyma mellett azért helyben is készültek ízletes, ínycsiklandozó illatokat árasztó ínyencségek.
Ez az összejövetel amúgy egy fél évet lezáró parti is volt egyben, hiszen legközelebb majd csak szeptemberben jön össze a tagság, hogy folytassa egyebek mellett a jelentős közéleti tevékenységét is. A partit a családok minden korosztálya élvezte, hiszen a gyermekek csúszkálhattak, az anyukák megtárgyalhatták az aktuális eseményeket, s a férfiak egyebek mellett ezúttal a főzésben is szorgoskodhattak.

vissza az elejére


Szemléletváltás a Sörüzem Kft-nél

Az összefogás ereje

A multi cégek erősödő nyomulásának hatására egyre több hazai cég fog össze, hogy egységes kínálatával őrizze meg helyét a magyar piacon. Laza Mihály, a Sörüzem Kft. ügyvezetője elmondta, hogy szemléletváltásra volt szükség, s ezért csatlakoztak három évvel ezelőtt az Italház Kereskedelmi Rt. csoportosuláshoz. A beszerzési társulásnak ma több mint 20 nagykereskedés a tagja, s kölcsönösen tiszteletben tartják egymás működési területét. Ezek a cégek az országban több mint 50 telephelyen működnek.

– Mindez azért fontos számunkra, mert egyénileg, vagy kisebb csoportokban már nehéz elérni azokat a lehetőségeket, amelyeket a multik elérnek a szállítóknál – mondja Laza Mihály. – Úgy érzzük, nem döntöttünk rosszul, mert így az együttgondolkodással lehetőség van az előrelépésre. A részvénytársaságban a társulási törvény értelmében úgynevezett osztalékelsőbbségi, kisrészvényesi kört is létrehoztunk, ami azt jelenti, hogy a térség kisvállalkozóit is be tudjuk vonni. Indulásként a 100 ezer forint névértékű részvényeikre a mindenkori átlagkamat + 2 százalékponttal többet tudunk fizetni. Ez a bankszféránál jobb kondíciókat biztosít, de elsődleges célunk az, hogy a szakmaiság erősödésével tudjuk magunk mellett ezt a vásárlói kört is. Az rt. részéről egy referens foglalkozik a kisrészvényesi vevőkörrel, s így több találkozási lehetőség, több termékbemutató, több akció történik irányított formában. Egyebek mellett a Westel rádiótelefonnal rendelkező kisrészvényesek az rt. Westellel kötött szerződésének előnyeit is élvezhetik, ez közel 25 százalékos telefondíj csökkenést jelenthet. Hasonló szerződést köt az Italház Kereskedelmi Rt. a MOL-lal is. Mindez azért fontos, mert a kölcsönös előnyök mellett egy biztos vevőkört alakíthatunk ki, s ez inspiráló, hogy még színvonalasabban szolgáljuk azokat a vevőinket, akik gazdaságilag is kapcsolódnak hozzánk. Ezt a kört szeretnénk tovább bővíteni.
A Sörüzem Kft. a Dreher-rel kötött szerződés értelmében újra forgalmazza szinte valamennyi sörgyár termékét is. A borkedvelők a cégnél több mint 1000-féle palackozott borból válogathatnak, de hasonló a választék a likőr és az égetett szesz vonatkozásában is. A havonta ismétlődő akciós kínálat mellett – az Italház Rt. jóvoltából – rendszeres nyereményjátékkal is kedveskednek a vevőiknek, ami már eddig is nagy sikerrel zajlott. A Sörüzem Kft. mindent megtesz annak érdekében, hogy a vásárlók bizalmát tovább tudja erősíteni.

vissza az elejére


Klubélet

Június 2.

A KTVKE vendége ezúttal dr. Szenkovszky Adrienne, a Keszthelyi Városi Kórház igazgatója és Hideg Árpád, a kórház műszaki igazgatója volt. A találkozóra több, mindkét fél számára fontos téma megbeszélése okán került sor.
Dr. Szenkovszky Adrienne köszönetét fejezte ki elsőként a KTVKE által nyújtott, hathatós és gyors segítségért, majd beszámolt az egészségügy reformjából adódó, helyben jelentkező gondokról is. Mint elhangzott, a kórház a következetesen kialakított üzemgazdasági szemléletnek köszönhetően jelenleg is stabil körülmények között gazdálkodik. Sajnálatos, hogy az elmúlt évi teljesítményhez képest 2 százalékkal csökkent az OEP támogatás. A minimálbér emelését az intézménynek magának kell kigazdálkodnia, 4,5-5 millió forinttal kell a költségeit csökkenteni, s ebből is adódóan létszámleépítésre kényszerül a kórház. A prognosztizálható bevételcsökkenés, valamint a feladatok racionálisabb, a gazdaságossági, takarékossági szempontokra jobban figyelemmel lévő ellátás teszi szükségessé az intézmény 395 fős létszámkeretének 373 főre való csökkentését. A 22 főből 15 fő a nem egészségügyi ellátást végző területeket, 7 fő pedig a gyógyító területet érinti.
Az igazgatónő beszámolt a kórházon belül folyamatban lévő átalakításokról, felújításokról, s ehhez az utóbbihoz nyújtott a festési munkák felvállalásával jelentős segítséget a vállalkozók klubja.
Laza Mihály szólt arról, hogy kívülállók számára nem igazán érthető az egészségügyben végbemenő folyamatos változás, s kérdésként merült fel, hogy a leépítésekkel lehet-e tartani a szakmaiságot. Gond, hogy hazánkban nincs igazán különválasztva az egészségügy és a szociális ellátás, és nincs kiépítve a megfelelő szociális háló. Elgondolkodtató ugyanakkor az ellátás tekintetében, hogy világszerte nő a várakozólistákra kerülő betegek száma, Európában ez meghaladja a 2 ezret.
Szóba került – egy korábbról elhalasztott témaként –, hogy az ősz folyamán végre pont kerül a kórház és a vállalkozók klubja közötti együttműködési megállapodás aláírására is, s ezzel kapcsolatban ígéret hangzott el a kórház részéről, hogy a beszállítói és más tevékenységek esetében maximálisan támogatják majd a helyi és a térségbeli vállalkozókat.

vissza az elejére


Hévíz, Keszthely és Vidéke

Zala Média online