Koko a Rognerben

Keszthelyi sikerek Gelsén

Helikoni programok

Röviden

Az Egry diákjainak sikere


 

Koko a Rognerben

A hévízi Dorint Rogner Lotus Therme (Hévíz, Lótuszvirág u.) szálloda vendége lesz húsvétkor Kovács István, „Koko” híres boxolónk (amatőr olimpiai-, profi kisvilágbajnok). Április 23-án vasárnap délután 16-17 óra között a szálloda halljában autogrammkártyákkal személyes találkozóra várja a rajongókat.
Utána egy órás sajtófórum lesz, ahol válaszol az újságírók kérdéseire. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.


Több mint nyolcszázan versenyeztek

Keszthelyi sikerek Gelsén

Rekord létszám mellett 44 iskola 846 versenyzője indult el Gelsén a diákolimpia Zala megyei döntőjén.

A verseny óriási keszthelyi sikerrel ért véget, hiszen az általános iskolások versenyét a Csány László iskola, míg a középiskolák versengését a Vajda János Gimnázium nyerte meg.
Különösen dicséretes Iglódi Réka, Fonnyadt Ádám, Fördős Lilla, Jakócs Fruzsina, Szabó Eszter, Görög Vera és Németh Attila aranyérme.

Iglódi Réka Fürdős Lilla

A Zalaco Kupa Zala megyei mezei futó diákolimpia keszthelyi érmesei:
leányok: 1-2. osztály: 1. Iglódi Réka (Csokonai), 2. Berke Adrienn (Egry). Csapatban: 1. Egry Ált. Isk.
II. kcs. (108 célba érkező): 1. Fördős Lilla (Csány). Csapatban: 2. Csány L. Ált. Isk.
III. kcs.: 1. Jakócs Fruzsina (Csány). Csapatban: 1. Csány L. Ált. Isk.
IV. kcs.: 1. Szabó Eszter (Vajda), 2. Kardos Dóra (Vajda).
V. kcs.: 1. Görög Vera (Vajda), 2. Kámán Adrienn (Vajda). 3. Varga Zsófia (Vajda).
Fiúk: 1–2. osztály: 1. Fonynyadt Ádám (Csány). Csapatban: 1. Csány L. Ált. Isk.
II. kcs.: 2. Molnár Balázs (Egry). Csapatban: 1. Egry Ált. Isk.
IV. kcs.: 2. Sényi Péter (VSZK), 3. Horváth Zoltán (Vajda).
V. kcs.: 1. Németh Attila (Vajda), 3. Kardos Zsolt (Vajda).
A középiskolák közötti versenyben valamennyi csapatszámot a Vajda János Gimnázium nyerte, és a IV. korcsoport fiú versengésében a Műszaki SZKI bronzérmet szerzett.


vissza az elejére

Helikoni programok

2000. április 28-30.

Április 28. péntek
10.15
óra Felvonulás a Festetics-kastély kapujától a Helikoni Emlékműhöz.
11 órakor ünnepélyes megnyitó, a helikoni láng meggyújtása (Helikon park).
13–21 óráig bemutatók a helyszíneken. Vers- és próza: Helikon Kastélymúzeum; színjátszás: Klubszínház, HEMO; komolyzene: Festetics Gy. Zeneiskola; kórusok: Balatoni Múzeum; folklór: Műszaki SZKI udvara; könnyűzene: Csokonai ÁMK; mozgásművészet: Csokonai ÁMK; egyéb: Csokonai ÁMK; képzőművészeti alkotások kiállítása: GKMK; irodalmi művek értékelése: GKMK.
20 órakor egykori helikonosok estje (az elmúlt évtizedekben a Helikonon díjat nyert és azóta híressé vált művészek bemutatkozása) a Csokonai ÁMK-ban.
21.30 órakor sátorkoncert a Műszaki SZKI udvarán elhelyezett sátorban, a Budapest Rag- time Band előadása; görög táncház a Csokonai ÁMK aulájában.
Április 29. szombat
8.45
óra zenés ébresztő a városban.
9–21 óráig versenyprogramok folytatása a helyszíneken.
19.30 órakor Helikoni összkar a Fő téri plébániatemplom előtt.
20 órától a helikoni résztvevők versenyen kívüli bemutatói. Goldoni: Két úr szolgája (Vonyarcvashegyi Műv. Ház); Helikoni Show (Hévíz Galéria); Schwajda: A rátóti legényanya (Balatongyörök); Padlás (musical, Csokonai ÁMK); kórushangverseny (Keszthely, Fő téri plébániatemplom), Helikoni Show (Keszthelyen a helikoni sátorban).
Április 30. vasárnap
11
órakor a Helikon Kastélymúzeumban komolyzenei gála.
15 órakor a Csokonai ÁMK-ban díjkiosztó gála.


vissza az elejére

Röviden

 * A Balatoni Halászati Rt. közgyűlése jóváhagyta az önkormányzat és az rt. között létrejött adásvételi szerződést, melynek tárgya a keszthelyi 0185/3. helyrajzi számú ingatlan, közismert nevén az angolna-telep. A 300 milliós vételárat az önkormányzat határidőn belül kifizette, az ingatlan tényleges átadás-átvétele folyamatban van.

* A Balatoni Fejlesztési Tanács március 16-án fórumot rendezett a Balatont körülölelő kerékpárút megvalósítása érdekében. A fórumon elhangzott, hogy a közlekedési tárca kiemelten támogatja a programot, 2002-ig meg kívánja építtetni a még hiányzó szakaszokat. Külterületeken teljes mértékben a tárca finanszírozná a kerékpárutak megépítését, a belterületi szakaszok megvalósításának finanszírozásához 80 százalékos támogatást biztosít az önkormányzatoknak. 2000-ben 200 millió forintot különített el a tárca a tervezési munkák 100 százalékos támogatására. E lehetőség kihasználásával megépülhetnek a kerékpárút hiányzó szakaszai Keszthelyen és környékén.


Az Egry diákjainak sikere

Öt éve indította útjára a keszthelyi általános iskolák részére rendezett kulturális bemutatót a Keszthelyi Gyermekbarát Szervezet, eredetileg a télkarnevál záróeseményeként. A karnevál ugyan ez évben már elmaradt, de a kulturális bemutató hagyományként tovább él.

– Az idei a negyedik alkalom, amikor a Mikus Kupa vándorserleg elnyerése a cél – mondja Maczucza Éva, a szervezet elnöke. – A város öt általános iskolájának csoportjai jöttek el a megmérettetésre, a Zöldmező utcai iskola diákjai versenyen kívül kérték a bemutatkozás lehetőségét. Színesíti még a műsort az Evita Táncstúdió növendékeinek bemutatója is. A Csokonai ÁMK, az Egry József, a Csány László és a Szendrey Júlia általános iskolák csoportjai 30–30 perces műsorát követően dől el, hogy ebben az évben kié lesz a vándorkupa. A verseny tétje ma az, hogy a kupát végleg elnyeri-e az Egry iskola, hiszen ők már két egymást követő évben is őrizték a díjat.
Végleg őrizheti a Mikus Kupát – az alapítók szándéka szerint – az az intézmény, amely három egymást követő évben produkcióival elnyeri azt. Dr. Müller Róbert, mint a zsűri elnöke köszöntötte a megjelenteket és a versenyzőket, s a zsűriben helyet foglalt Mikus Gyula özvegye, Edit néni is. A fellépés sorrendjét az intézmények igazgatói húzták ki a kalapból a bemutatkozások kezdése előtt. A műsorban az intézmények tetszőleges összeállítással léptek a közönség elé, volt szavalat, színdarab, modern– és népi tánc, s mind-mind nagy sikert aratott, hiszen érezhető volt nem csak a fellépő diákok felkészültsége, de a felkészítő tanárok odaadó, komoly munkája is.
A megmérettetés az Egry József Általános Iskola diákjainak sikerét hozta, így a harmadszor elnyert Mikus Kupa végleg az iskola vitrinjét díszíti ezután. Ám hogy a kulturális rendezvénysorozat ezzel ne szakadjon meg, dr. Szabó Imre polgármester és dr. Müller Róbert, mint az önkormányzat kulturális bizottságának elnöke vállalták, hogy egy, a város által alapított díj elnyeréséért folyhatnak majd a jövőben a hagyományosan április elején megrendezett kulturális vetélkedők.
– Cs –


vissza az elejére