Interpellációs kérdések és válaszok |
Herkliné Ebedli Gyöngyi képviselő a Csácsi-hegyen ingatlannal rendelkező tulajdonosok által megfogalmazott panaszokat, kéréseket, tolmácsolta. Ezek között szerepelt a csácsi-hegyi közlekedés, nevezetesen a horhos állapota, az ivóvízhálózat kiépítésének lehetősége, valamint a mezőőr gyakoribb jelenlétének szükségessége.
A válasz lényege a következő: A Csácsi-hegyen lévő ingatlanok megközelítésével kapcsolatos felvetéseket a hivatal vezetése és szakemberei ismerik és kiemelten kezelik.
Három éve kezdődött meg az eróziós folyamatok által életveszélyessé vált horhos feltöltése. Az út új pályaszintjének kialakítása ez évben felgyorsult, mivel a közműépítési munkák során kikerülő föld- és betontörmeléket az egész város területéről a hivatal koordináltan ide szállíttatja.
A 2000. évi költségvetés készítésekor is igényként fogalmazódott meg az út építése, I. ütemben 7 millió Ft-os összeggel. Sajnos, a szűkös anyagi lehetőségek nem tették lehetővé az ez évi pénzügyi fedezet biztosítását. Köszönet illeti a képviselőt és a Csácsi Településrészi Önkormányzatot, hogy a rendelkezésükre álló saját keretükből 800 ezer Ft-os összeget ajánlottak fel az előkészítési munkálatok elvégzéséhez.
Amennyiben ez évben a feltöltés során kialakul az új út pályaszintje, arra törekszik az önkormányzat, hogy a jövő évben – megfelelő szintű alapozás után – épüljön meg a szilárd burkolat (aszfalt vagy beton), amely biztosítja az út környezetében lévő területek csapadékvíz- elvezetésének lehetőségét is. Az út csak a fentiekben megfogalmazott feladatok elvégzése után tudja betölteni funkcióját.
A város vezetése ígéretet tett arra, hogy a 2001. évi költségvetés összeállításakor az út építéséhez szükséges fedezet biztosításáról
gondoskodik.
A külterületi, nagymértékben elhasználódott úthálózat javítása érdekében a hivatal műszaki osztálya közbeszerzési pályázat útján megbízta a STRABAG Hungária Építő Rt.-t, hogy az úthálózaton – kiemelten a gerinchálózaton – a kátyúzási, fenntartási feladatokat végezze el, mely munkák jelenleg folyamatban
vannak.
A Csácsi-hegyen lévő ingatlanok ivóvízellátásával kapcsolatban a teendők több szakaszra bonthatók: Első lépésként egy tanulmányterv elkészítése szükséges, melyre a műszaki bizottság 500 E Ft-os keretösszeget hagyott jóvá.
Második lépésként el kell készíttetni az engedélyezési tervet, amely alapján lehet kalkulálni a kivitelezési költségeket. Létesítési engedély birtokában lehetőség van pályázat benyújtására a Vízügyi Célelőirányzat elnyerésére (VICE), és így az önkormányzatra és a lakosságra jutó pénzügyi terhek nagymértékben csökkenthetők. A pénzügyi fedezet biztosítása után pályázat útján kell kiválasztani a kivitelezőt.
A csácsi-hegyi ingatlantulajdonosok nyilatkozataiból az derül ki, hogy a szolgálatra valóban szükség van.
Az áprilisi közgyűlésen elfogadott előterjesztés a bírálatok és javaslatok beépítésével készült el, s a határozat szerint korszerűsíteni kell a mezőőri szolgálat működését, ki kell dolgozni a járulék fizetésének módját, mértékét.
A műszaki osztály a fentebb említett feladatokat – folyamatosan gyűjtve és felhasználva a beszerzett és beérkező tapasztalatokat – év végéig
megoldja.
Természeti értékek védelme– közterületek állapota
Bakosné Tolvaj Márta lépviselő több témakört is érintett interpellációjában. Elsőként afelől érdeklődött, hogy a város területén található természeti értékek helyi védettség alá helyezésének kiterjesztése megtörtént-e, milyen stádiumban van ez a munka, különös tekintettel a Zala holtágainak betemetett területeire. Másik témakörként – elismerve az e téren tapasztalható kedvező változásokat – néhány közterület, így a Csány-szobor környéke, az I. világháborús emlékmű, a Vizslaparki úton található Szent Vendel- szobor gondozatlan környezetére hívta fel a
figyelmet.
A felvetésekre adott válasz lényege a következő:
A természeti értékek helyi védettség alá helyezésének kiterjesztésére az elmúlt évben nem kerülhetett sor, ugyanakkor ezek feltérképezése – az érintett szakhatóságokkal egyeztetve – megtörtént. A Zala holtágának területe e rendelet alapján ún. tervezett helyi jelentőségű természetvédelmi területként került meghatározásra.
A természet védelméről szóló 1996. évi LIII. tv. szabályozza a védetté nyilvánítási eljárást, ami helyi jelentőségű terület esetén önkormányzati rendeletalkotással történik, az azt megelőző körültekintő tényfeltárással, szakvéleményekkel, előírt egyeztetések megtartásával.
Az ügy fontosságára tekintettel – a civil természetvédő szervezetek bevonásával – a szakmai előkészítő munka folyamatban van.
Az utóbbi időszakban a hivatal két tanulmányt is készített a természetvédelem tárgyában: Zalaegerszeg ökoturisztikai fejlesztési javaslata és Vadaspark, állatkert Zalaegerszegen címmel, amely tanulmányok részletesen tartalmazzák a helyi védettségű területekre a javaslatokat, teendőket egyaránt.
A helyi természetvédelmi területté nyilvánító eljárás és a védettség fenntartása (természeti értékek megőrzése) és az ebből következő tulajdoni korlátozások kártalanítási költsége több milliós nagyságrendre rúghatnak, amelynek anyagi fedezetét a költségvetésben biztosítani kell.
Az országosan védett kockás kotuliliom pusztításával kapcsolatosan természetvédelmi bírság kiszabására és szabálysértési eljárás lefolytatására egyaránt a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósága jogosult, ahova feljelentést tett az önkormányzat.
A Zala holtágának betemetésével kapcsolatosan a hivatal vizsgálódást végzett. A feltöltési munka célja az volt, hogy a területen az illegális hulladékelhelyezést felszámolják, ami a területtechnikusok észlelése szerint valóban hatékony eszköznek bizonyult.
Az előzetes szakmai egyeztetések nem javasolják az eredeti állapot visszaállítását, ugyanis célszerűbbnek tartják a megváltozott terepen az élővilág természetes vissza- illetve újratelepülését.
A közterületek állapotát illetően a pozitív elemek mellett szinte állandóan jelen vannak a bosszantó, gyors felszámolásra váró negatív jelenségek, ezért a napi feladatok megoldásán túl az önkormányzat terveiben szerepel egy-egy természeti, illetve beépített terület rekonstrukciója is. A Csány téren a sövény lecserélése mellett döntöttek a szakemberek, melyre ősszel kerülhet sor, s még ez évben tervezett az egész tér rendezése.
Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala pályázatot ír ki az alábbi ingatlanok lakottan történő értékesítésére nyilvános árverés útján.
Cím | Kikiáltási ár | Bánatpénz |
Egry J. u. 8.D. I. 4. | 2.940.000 Ft | 294.000 |
Göcseji u. 51. VIII. 63. | 3.360.000 Ft | 336.000 |
Kispest u. 4. mfsz. 5. | 4.130.000 Ft | 413.000 |
Kispest u. 6. II. 10. | 4.270.000 Ft | 427.000 |
Landorhegyi u. 40. fsz. 2. | 3.990.000 Ft | 399.000 |
Rákóczi u. 10–22. I. 3. | 4.480.000 Ft | 448.000 |
A fenti ingatlanokra egyenként, külön-külön kell a pályázatot benyújtani - 2000. július 28-án 12.00 óráig –
a Lakáskezelő, Építőipari és Szolgáltató Kft. OTTHON Ingatlaniroda (Zalaegerszeg, Rákóczi u. 10–22.) címére.
Az egyes lakásokra vonatkozó dokumentáció 3800 Ft/db áron átvehető a fenti címen, hétfőtől péntekig 9.00–17.00 óráig, szombaton 9.00–12.00 óráig.
A pályázaton való részvétel feltétele a bánatpénz befizetése – a kikiáltási ár 10%-a – a Kereskedelmi és Hitelbanknál vezetett 10404900-49021158-00000000 számú számlára.
A nyertes pályázóknál a bánatpénz a vételárba beszámításra kerül, míg a többiek részére az ajánlatok elbírálását követő 15 napon belül visszafizetésre kerül.
A pályázati ajánlatnak tartalmaznia kell:
– az ajánlattevő nevét, címét,
– a megvásárolni kívánt ingatlan adatait,
– nyilatkozatot a pályázati felhívás feltételeinek elfogadásáról.
A pályázatot zárt borítékban kérjük benyújtani, a borítékon feltüntetett „Lakottan történő értékesítés” jeligével.
A licitálásra 2000. augusztus 1-én 10.00 órakor kerül sor a Polgármesteri Hivatal I. emeleti 101-es tanácskozótermében.
A pályázati tárgyaláson csak érvényes ajánlatot tevők vehetnek részt.
Érvénytelen az ajánlat, ha:
– nem felel meg a kiírás feltételeinek, különös tekintettel az induló ár elfogadására,
– a benyújtási határidő letelte után nyújtották be,
– a bánatpénzt az ajánlattevő nem bocsátotta a kiíró rendelkezésére,
– olyan ajánlattevő nyújtotta be, aki nem jogosult részt venni a pályázaton.
A pályázott lakásra vonatkozó ajánlatokat első lépcsőben 100.000 Ft-ra felkerekítve, majd legkevesebb 50.000 Ft-onként lehet
emelni.
A pályázatot az az ajánlattevő nyeri meg, aki a licitáláskor a legmagasabb vételi ajánlatot
teszi.
Az eladási ár a pályázati kiírásban meghatározott induló összegnél alacsonyabb nem
lehet.
Eredménytelen a pályázat, ha a pályázat nyertese 15 napon belül nem köt szerződést.
A kiíró jogosult a pályázati kiírást módosítani illetve visszavonni.
Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Vásárcsarnok Gazdálkodási Szervezet 2000. szeptember 1-től – nyilvános pályázat útján – bérbe adja a Vásárcsarnok földszintjén lévő 22 m2-es üzlethelyiséget. Az üzlet kizárólag élelmiszer, büfé, falatozó céljára hasznosítható.
Induló bérleti díj: 54.000 Ft + áfa, óvadék: 88.000 Ft
A versenyeztetés tárgya a havi bérleti díj összege.
A pályázat nyertese az a személy, aki a licitálás során a legmagasabb összegű bérleti díj megfizetését vállalja.
A bérleti szerződés határozott idejű: 5 évre szól, melyet az óvadék befizetésének igazolását követő 15 napon belül kötünk meg.
Az üzlethelyiség előzetes egyeztetés alapján megtekinthető.
Az üzlethelyiség felújítást igényel, melynek tervei és kivitelezői árajánlata rendelkezésre áll. A felújítás költségeinek 70%-a az új bérlőt
terheli.
A pályázóknak 5000 Ft összegű bánatpénzt kell megfizetni, amely az elbírálás után a pályázó részére visszafizetésre kerül.
A pályázatoknak az alábbiakat kell tartalmaznia:
– az üzletkör pontos megjelölését,
– a bánatpénz befizetését igazoló csekkszelvényt, vagy annak másolatát,
– a pályázó nevét, lakcímét, elérési telefonszámát,
– a tevékenység folytatására feljogosító engedély hitelesített másolatát,
– nyilatkozatot a pályázati feltételek elfogadásáról.
A pályázatokat „Üzletbérlet” jeligével ellátva, zárt borítékban a Vásárcsarnokba kell eljuttatni (8900 Zalaegerszeg, Mérleg tér 1. Pf:
373.).
A pályázat kiértékelésének időtartama alatt a bírálóbizottság jogosult a pályázóktól adatokat (nyilatkozatokat) kérni, illetve tárgyalásokat folytatni. A bírálóbizottság jogosult a pályázatokat esetlegesen érvénytelennek nyilvánítani.
A kiíró jogosult a pályázati kiírást módosítani, illetve visszavonni.
A pályázatok beadási határideje: 2000. július 10. 12.00 óra
A versenytárgyalás időpontja: 2000. július 12. 9.00 óra
Helyszíne: Vásárcsarnok, intézményvezetői iroda.
Részletes információt Tóth István intézményvezető ad. Cím: Zalaegerszeg Mérleg tér 1. Telefon: 312-159.
A gyerekekről, a meséről valamint a biodinamikus gazdálkodásról tart előadást
dr. Mezei Ottóné
2000. június 30-án 18.00 órai kezdettel
a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben.
Az előadásra szeretettel várnak minden érdeklődőt!